Odnowiciele mają się dobrze

Dyskusja o polskiej piłce jest jak zjazd towarzystwa… antynikotynowego. Wszyscy ubolewają nad szkodliwością palenia, a w przerwie wyskakują na papieroska.

Wiadomością dnia była wczoraj informacja, że Dominik Furman podpisał 4,5-letni kontrakt z francuską Tuluzą. Dobrą czy złą? To się okaże. Na razie były już pomocnik Legii z uśmiechem pozował do zdjęcia z fioletową koszulką nowego 

 

Polska jak Brazylia

Kończy się najprzyjemniejszy okres podczas każdego sezonu. Czyli ten, gdy nie odbywają się żadne oficjalne mecze polskich drużyn. Złośliwość?

Wręcz przeciwnie. Kiedyś nie mogłem się doczekać na pierwszy mecz w roku czy w nowym sezonie. Teraz odwrotnie. Jestem już tak zmęczony kolejnymi porażkami, a jeszcze bardziej wiarą w cuda, że z błogością delektuję się okresem, kiedy nikt nie...

Co łączy Lewandowskiego z Pogbą?

Mija połowa zimowego okna transferowego. Raczej za wiele się w nim nie dzieje, skoro największe emocje wzbudziła informacja o ucieczce z…

Oto moja teoria - mistrzostwo zdobywa się w lipcu i sierpniu, z ewentualną lekką korektą w styczniu. Cały sezon służy tylko potwierdzeniu tego, że we wspomnianych miesiącach zrobiło się co należało, bo to przecież czas transferów.

Narcyz się doczekał

Podobno chłopaki nie płaczą. Na pewno uwaga nie dotyczy piłkarzy. Przy rozdaniu Złotych Piłek łez nie żałowali ci najbardziej znani i podziwiani.  

FIFA razem z „France Football” przyznała w Zurychu swoje nagrody za 2013 rok. Nie przypominam sobie tyle emocji przy ich odbiorze. Do tego w głównych rolach wystąpili najbardziej znani z grona utytułowanych. 

Kolejne rozdziały tej samej bajki?

Dwa kluby Ekstraklasy, Legia i Śląsk, zmieniły w ostatnich dniach właścicieli. Jak zwykle w podobnych okazjach poczyniono zobowiązania, że…

W piątek mieliśmy kolejny odcinek medialnego show w Warszawie. Może nie tak udany jak poprzedni z prezentacją trenera Henninga Berga (do tego jeszcze dojdziemy), ale równie skutecznie przyciągający uwagę. A o to przecież w podobnych akcjach chodzi.

Czy Nawałka o tym wie?

Znajomy dziennikarz z Mołdawii przysłał mi kadrę tego kraju na mecz z Polską. Specjalnie się nią nie podniecałem, dopóki nie trafiłem na nazwę pierwszego klubu.

Lista jest długa, bo reprezentacja Mołdawii, oprócz meczu z Polską rozegra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jeszcze dwa, z Norwegią i Szwecją. Z aż 26 zawodników trzech dziś odpadnie, a jutro reszta poleci nad Zatokę Perską na...

Z ziemi polskiej do Włoch i…

Muszę się przyznać do pewnej sadystycznej skłonności. Jak polski piłkarz chce odejść z zagranicznego klubu, lubię poczytać co mówił, gdy do niego przechodził.

W ostatnich dniach rzucały się w oczy tytuły dotyczące trzech orłów mieszkających we Włoszech. Nie jest to bynajmniej ziemia obiecana, jeśli ktoś pochodzi z Polski i wykonuje zawód piłkarza. Przekonałem się o tym ostatecznie we wrześniu ubiegłego roku, gdy... 

Jednak poważna choroba, nie Katar

Czy informacją dnia może być ta, którą wszyscy znali od dawna? Może, a nawet musi. Tym bardziej, że została zaraz zdementowana. Ale czy na pewno?

Sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke powiedział w środę w wywiadzie dla francuskiego radia, że finały mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku nie odbędą się w czerwcu i lipcu, jak wcześniejsze turnieje. Nie mogło być inaczej, bo w tym kraju w...

Przegrywać jak MU!

W Manchesterze prawdziwy dramat. Choć tylko w jego czerwonej części. Uważam to za grubą przesadę. Ale wygląda, że raczej jestem w mniejszości.

Nowy Rok źle zaczął się dla Manchesteru United. Pierwszego stycznia porażka w lidze z Tottenhamem Hotspur. Cztery dni później w Pucharze Anglii ze Swansea City. A obie na Old Trafford.

Jedno puste krzesełko

W niedzielę pojawiły się dwie informacje związane z Benfiką. Jedna tragiczna, bo zmarł Eusébio, żywa legenda klubu. Druga, z polskim akcentem, trochę dziwna…

„On jest nieśmiertelny” – powiedział portugalskiej telewizji Jose Mourinho, gdy okazało się, że Eusébio zmarł na atak serca. Miał z nim problemu od dawna, także podczas EURO 2012, gdy trafił do szpitala w Poznaniu, będąc członkiem ekipy reprezentacji Portugalii.