Czy wreszcie zmądrzeli?

Ostatnio pojawiło się kilka ciekawych informacji dotyczących transferów polskich piłkarzy. To znaczy na szczęście nie były za… ciekawe.

Tylko z pozoru dwa sprzeczne zdania. Punkt widzenia zależy bowiem od punktu siedzenia. Jeśli spojrzeć na transfery pod względem medialności, nie będzie się nawet nad czym pochylić.

Chłopaki się nudzą

Brazylia zagra w niedzielę z Hiszpanią w finale Pucharu Konfederacji. Czyli żadna niespodzianka, tak przecież miało być.

Hiszpanie w półfinale w Fortalezie nie zdołali wczoraj pokonać Włochów, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Awans zapewnili sobie dopiero po serii rzutów karnych. Zdobędą kolejne trofeum? 

DZIEWUCHY – ZUCHY!

Polska piłkarskim mistrzem Europy. Dokonały tego dziewczyny, które nie mają jeszcze siedemnastu lat. A walczyły, że naprawdę przyjemnie było patrzeć.

W Nyonie, na boisku koło siedziby UEFA, odbył się dziś finał mistrzostw Europy kobiet do lat 17. Nasze dziewuchy ograły w nim Szwedki 1:0. Zwycięską bramkę w pierwszej połowie zdobyła Ewelina Kamczyk..

Lewandowski najlepszy w Bundeslidze. PEWNE!

Niestety nic innego, związanego z jego przyszłością, już pewne nie jest. Oczywiście poza tym, że od soboty znajduje się pod ścisłą kontrolą żony.

Chyba od tego należałoby zacząć. Po całych miesiącach pisania o najlepszym polskim napastniku z użyciem słów "prawdopodobnie” czy “raczej”, wreszcie coś konkretnego. Robert Lewandowski zmienił stan cywilny...

Będą o nich w książkach pisać?

Rok po mistrzostwach Europy odbywających się w Polsce, polska drużyna wreszcie w finale mistrzostw Europy! Ciekawsze to, niż wojenka w PZPN…

Znowu się zaczęło. Kolejna „wojna na górze”, kiedyś określenie bardzo popularne. Właśnie przeczytałem, że Zbigniew Boniek jest zawiedziony postawą Romana Koseckiego. Chodzi oczywiście o piątkowy zjazd związku. 

Nie tylko Piastowi ku przestrodze

To jedyny dzień w roku, gdy ktoś jeszcze boi się polskich drużyn. Niestety coraz rzadziej i coraz mniej. Dlatego trzeba się cieszyć każdą chwilą i…  

Wczoraj odbyło się w Nyonie losowanie par pierwszej i drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej. To takie przedbiegi dla najsłabszych, bo poważni gracze pojawią się w kolejnych rundach. 

Filozofia pana Kazia

Wraca nowe! Już wróciło, na samą górę PZPN. Trudno oprzeć się takiemu wrażeniu analizując informacje dotyczące przyznawania klubowych licencji.

Kilka klubów nie dostało ich na przyszły sezon. Temat był poruszany w piątek tuż przed zakończeniem Walnego Zgromadzenia PZPN. Przeszedł w mediach zupełnie niezauważony. Warto więc nadrobić zaległości...

Czołg i baletnica

Reprezentacja Brazylii bez problemów dotarła do półfinału Pucharu Konfederacji. Czy to już drużyna, która za rok może zdobyć mistrzostwo świata?

Napisałem przed kilkoma dniami o imprezie podwyższonego ryzyka. Nie przypuszczałem jednak, że aż tak wysokiego. Skala licznych protestów zaskoczyła wszystkich...

Ciągle dołem i pod wiatr

W Warszawie odbyło się wczoraj Walne Zgromadzenie PZPN. Niech żałują wszyscy, którzy odpuścili je z przekonaniem, że na pewno będzie nudne.

Początek niczego ciekawego nie zapowiadał, wręcz przeciwnie. Jednym z pierwszych, który zabrał głos był Stanisław Kogut z Kolejarza Stróże. Jego dojścia do mównicy zawsze mają w sobie coś z folkloru...

Rosario i wyrostek robaczkowy

Newell's Old Boys zostali piłkarskim mistrzem Argentyny. Czyli w połowie Rosario święto, w połowie żałoba. A u Lionela M. i jedno, i drugie.

Newell's wygrali rywalizację zakończenia sezonu – Clausurę. Mistrzem zostali po raz szósty, po dziewięcioletniej przerwie. Jeszcze przed rokiem taka informacja nie zrobiłaby na mnie wielkiego wrażenia...