Superstrzelec z prawdziwą prawdą w tle

Koniec roku to czas wszelkiego rodzaju podsumowań. Uznałem więc za obowiązek przedstawić bohaterów swojego subiektywnego podsumowania.

Kto był osobowością polskiej piłki w 2015 roku? Pytanie niezbyt trudne, skoro odpowiedź może być tylko jedna. Przynajmniej od drugiej polowy września, bo na początku roku bywało jeszcze różnie. Z obowiązku przedstawię bohatera, choć każdy musi się domyślać, że chodzi o...

Zgubny wpływ zakazów i emocji

Poza Wyspami Brytyjskimi w okresie świąt niewiele się w piłce dzieje. Dzieje się za to sporo na łamach mediów. Z kilku wypowiedzi warto wyciągnąć wnioski.

Zacznę od największej polskiej gwiazdy Roberta Lewandowskiego. W wywiadzie dla Polsat Sport wypowiedział niezwykle intrygujące zdanie (cytat z pamięci): „Czym więcej było zakazów w reprezentacji, tym gorzej graliśmy”. Nie wspomniał o jaki okres chodzi, ale...

Boxing Day

Z tą nazwą w Wielkiej Brytanii związane są dwojakiego rodzaju skojarzenia. Jedni myślą oczywiście o prezentach, inni głównie o kolejce ligowej.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie grają w piłkę tylko na Wyspach Brytyjskich. I tradycyjnie 26 grudnia, czyli po angielsku w Boxing Day. Swoją nazwę zawdzięcza słowu „box”, czyli „pudełko”, związanemu z dawaniem tego dnia prezentów. 

Wygrasz dziś, wygrasz jutro

Dzień bez Roberta Lewandowskiego byłby dniem straconym. W plebiscycie dziennika „The Guardian” na najlepszych piłkarzy świata zajął piąte miejsce.

Gdyby jakimś cudem nie udało się przeczytać nic nowego na jego temat przez dwadzieścia cztery godziny, zawsze można liczyć na żonę. Właśnie się dowiedziałem, że Anna Lewandowska pojawiła się na jakieś imprezie w bardzo „seksownej kreacji”.

Życzenia i…

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia życzy swoim wiernym czytelnikom Trafnie.eu. I prośba - podczas tych świąt zaglądajcie regularnie na stronę.

Przerwy świątecznej nie będzie na pewno! Może warto będzie urozmaicić sobie obżarstwo przeczytaniem czegoś? Taką mam nadzieję, czego Wam i sobie życzę.

Budujące podsumowania

Zakończyła się pierwsza część sezonu w polskiej Ekstraklasie. To bez wątpienia jedna z najciekawszych lig w Europie! Gdyby tylko nie ta nieszczęsna Europa...

Kilka osób pytało mnie ostatnio, czy sądzę, że Piast może zostać mistrzem Polski? Sam chciałbym wiedzieć. Jestem obywatelem kraju, którego piłkarska federacja ma prezesa (choć obywatela innego kraju!) namawiającego, by zaufać bukmacherom. Gdybym więc...

Krawiec, pożal się Boże...

Wstyd byłoby dziś nie zabrać głosu na temat, na który wszyscy trąbią od rana. Choć związany z piłką nożną, pojawiał się także w ogólnych wiadomościach.

W poniedziałek Sepp Blatter i Michel Platini zostali zawieszenie na osiem lat przez Komisję Etyki FIFA, czyli nie mają prawa zajmować się w tym okresie działalnością związaną z piłką nożną. Pierwszy jest szefem FIFA, drugi UEFA, a raczej obaj byli szefami tych organizacji. 

Kandydat do wzięcia za dwa lata?

W kończącym się tygodniu w wielkich europejskich klubach zmieniali się trenerzy. To znaczy trenerzy, ciągle ci sami, zaczynają pracę w innych klubach.

Najpierw jeden, który bardzo, bardzo, bardzo chciał dalej pracować, został zwolniony. Potem drugi, którego bardzo, bardzo, bardzo próbowano zatrzymać, postanowił odejść. Czy tak musiało być (w obu przypadkach)? Widocznie musiało. 

Na razie (raczej) pod kontrolą

Adam Nawałka zakończył selekcję na EURO 2016. Przed ponad dekadą podobny temat był prawie pretekstem do otworzenia przewodów doktorskich.

Na stronie przegladsportowy.pl znalazłem wymowny tytuł: „Selekcja na Euro zamknięta. Nawałka nie potrzebuje już nowych twarzy”. Nie mam podstaw, by nie dać mu wiary. Tym bardziej, że dalej natrafiłem na uzasadnienie takiej decyzji...

Odszedł, by wrócić?

Jose Mourinho nie jest już menedżerem Chelsea. Typowa informacja z gatunku – spodziewane niespodzianki, bo o jego dymisji spekulowano od tygodni.

Przyznam, że w tę dymisję nie wierzyłem z kilku powodów. Po pierwsze, to przecież Anglia. Tam menedżerów się łatwo nie zwalnia. W czwartek, zanim dowiedziałem się o Mourinho, wysłuchałem rano w wiadomościach Sky News wypowiedź menedżera Hull City, Steve Bruce.