Brutalna weryfikacja

Piłkarz uznawany za niebywały talent ma coraz większe problemy w coraz słabszym klubie. Jego przypadek stanowi pretekst do wyciągnięcia głębszych wniosków.

Bartosz Kapustka stracił właśnie miejsce w podstawowym składzie. A w jakim klubie? Gdyby zapytać jego i moich rodaków, zdeklarowanych kibiców piłkarskich, podejrzewam, że dziewięćdziesiąt procent (albo i więcej) nie potrafiłoby podać jego nazwy, co...

Po co martwić się na zapas?

Pojawił się temat, który pojawić się musiał. Biorąc pod uwagę przewagę w tabeli, trzeba wreszcie poważnie rozważyć, że mistrzem Polski zostanie Lechia Gdańsk.

Nie sądzę, by taki wariant wielu brało pod uwagę przed rozpoczęciem rozgrywek. Ze względu na zawirowania w klubie od kilku lat (problemy finansowe, karne odbieranie punktów itp., itd.) spodziewałbym się wszystkiego, tylko nie mistrzostwa.

O wyższości przesądów nad arogancją

Obserwowanie zachowania zagranicznych trenerów pracujących w polskiej lidze bywa ciekawe, nawet ekscytujące. Czasami bardziej, niż obserwowanie ich drużyn.

Ricardo Sa Pinto jest chyba tego najlepszym przykładem. Można zapytać – kogo jeszcze do siebie nie zraził? Odpowiedź prosta – chyba tylko prezesa Legii, skoro jeszcze w tym klubie pracuje. Dla mnie najbardziej zaskakującą wiadomością z nim związaną...

Polska podobna do… Tahiti

W Gdyni odbyło się losowanie składu grup finałowych mistrzostw świata do lat dwudziestu, które w maju i czerwcu odbędą się w Polsce. Kto trafił najlepiej?

To jedno z moich ulubionych pytań po każdym losowaniu. A dlatego ulubionych, bo mam na nie gotową odpowiedź. Która grupa najtrudniejsza, a która najłatwiejsza, przekonamy się po zakończeniu turnieju! Na razie wszelkie dywagacje na ten temat wydają się...

Zastanów się co mówisz!

Oprócz biegania za piłką zawodnicy czasami coś klepną tu i tam. Często bez żadnych konsekwencji. Ale niestety bywa też zupełnie odwrotnie.

Z tą ostatnią sytuacją mieliśmy niedawno do czynienia. Cieszy mnie, że mogę o niej pisać już w czasie przeszłym. Choć nie ukrywam, że niespodziewany finał mocno i pozytywnie mnie zaskoczył. Chodzi o boiskową pyskówkę pomiędzy...

Cóż można odpowiedzieć narcyzkowi?

Najpierw były ogromne oczekiwania i dzień bez bramek. Następnego emocji już nie brakowało. Bramek zresztą też. I jeszcze na koniec gwiazdorzenia.  

Mowa oczywiście o Lidze Mistrzów i meczach zaplanowanych na wtorek i środę. Pierwszego dnia cztery drużyny, Liverpool – Bayern Monachium w jednej parze oraz Olympique Lyon i Barcelona w drugiej, zafundowały kibicom widowiska bez bramek...

To nie lista przebojów

Jerzy Brzęczek odpowiadał na konferencji prasowej na pytania przed marcowymi meczami eliminacyjnymi do EURO 2020.  Było dokładnie tak, jak przypuszczałem.

Od kilku tygodni odnoszę wrażenie, że oba mecze – najpierw z Austrią w Wiedniu, a trzy dni później z Łotwą w Warszawie – stanowią tylko tło, konieczny dodatek do czegoś znacznie ważniejszego. Właściwie kogoś, bo chodzi o potencjalny występ w obu...

Daleko do normalności

Wisła Kraków znów znalazła się centrum uwagi mediów. Czas euforii po uratowaniu klubu przed wykluczeniem z rozgrywek minął. Zaczęły się schody.

Po wszystkich zimowych turbulencjach, po bardzo słabym meczu przed tygodniem w Zabrzu z Górnikiem, w poniedziałek Wisła po raz pierwszy wystąpiła przed własną publicznością. Dwadzieścia jeden tysięcy na trybunach, przy czternastu tysiącach...

Kto kogo nie szanuje?

Legia przegrała w Warszawie z Cracovią 0:2 w meczu zapowiadanym jako szlagier drugiej ligowej kolejki po zimowej przerwie. No i starcie dwóch trenerów.

Drużyna Ricardo Sa Pinto przed tygodniem wygrała w Płocku z Wisłą 1:0. Przeczytałem wtedy kilka komentarzy, że to były męczarnie, że Legii nic nie wychodziło, że generalnie wyglądała kiepsko. Opinie przesadne, bo kiepsko wyglądała tylko jej skuteczność.

Pytanie jeszcze bardziej intrygujące

W internecie trwa nieformalny konkurs na opis ostatniego ligowego występu Lecha. Blamaż, wstyd, hańba, żenada, kompromitacja – z szansami na zwycięstwo.  

Lech już kolejny piątek nie pozwala się nudzić kibicom. Nie tylko tym w Poznaniu. Przed tygodniem zafundował im tam niemiłe przywitanie z piłkarską wiosną, czyli porażkę z Zagłębiem Lubin 1:2. Ten wynik był jednak całkiem… przyzwoity w porównaniu z...