Głód wielkiego futbolu

Podróż na mecz reprezentacji Polski w Armenii rozpocząłem ze sporym wyprzedzeniem. Powód? Po drodze zrobiłem przystanek w Gruzji.

Mam w tym kraju serdecznych przyjaciół i związane z nim liczne miłe wspomnienia. Dlatego nie mogłem zaprzepaścić okazji, by znów wpaść do Gruzji, sporo orły Nawałki grają w sąsiedniej Armenii. Pomysł zaowocował niespodziewaną nagrodą. 

Poza peletonem w szalonym wyścigu

Carlo Ancelotti nie jest już trenerem Bayernu Monachium po porażce w Lidze Mistrzów 0:3 z Paris Saint-Germain. Decyzja nasuwa kilka wniosków.

Bez względu na to, czy Ancelotti rzeczywiście stracił kontrolę nad szatnią, czy nie, pierwszy z pewnością będzie pocieszający dla każdego zdołowanego trenera. Czyli prawie dla każdego, bo w tym fachu kto nie był jeszcze zdołowany? Ten typ tak ma, że...

W rękach ignorantów

Kontuzja Arkadiusza Milika ciągle jest głównym tematem piłkarskich wiadomości w jego ojczyźnie. Głos zabrał szef sztabu medycznego Napoli.

Alfonso De Nicola udzielił wywiadu „Przeglądowi Sportowemu”, niestety... Zapowiedział, że Milik wróci do treningów już w grudniu. Kiedy może odnieść kolejną kontuzję nie wspomniał. Ogólnie jest nastawiony bardzo optymistycznie: „Arek jest silny. Zerwanie... 

Realizm zamiast optymizmu

W poniedziałek Arkadiusz Milik przeszedł w Rzymie operację kolana. Jego klub wydał w tej sprawie oświadczenie, którego ostatnie zdanie jest przerażające.

Polski napastnik doznał kontuzji w sobotnim meczu Napoli w Serie A. Oglądałem feralny moment w telewizji i gdy komentatorzy czekając na powtórkę zastanawiali się, czy do urazu doszło w wyniku ataku rywala, przypomniał mi się własny przypadek.

Żenujące drobiazgi

W tym tygodniu zaskoczyły mnie dwie informacje. O jednej pewnie mało kto w Polsce wie. Tej drugiej wszyscy na wyścigi zaprzeczają. 

Pierwsza informacja wynika z mojego niegroźnego skrzywienia, co sprawia, że temat pojawia się po raz kolejny. A wszystko bierze się z stąd, że bardziej od Realu czy Barcelony kręcą mnie kluby, w historii których można znaleźć coś wyjątkowego. 

Czasami cuda się jednak zdarzają

Przeczytałem wywiad z Romanem Koseckim. Powspominał stare czasy. Od razu też coś sobie przypomniałem. Mógłbym robić nawet za świadka.

W wywiadzie znalazł się taki fragment dotyczący jego syna, Jakuba: „Cały czas miałem go przy sobie. Chodził do szkółek piłkarskich w Nantes, Montpellier, Chicago, później przyszedł do Kosy... Nie miał ze mną łatwo. Każdy ojciec, który trenuje swojego syna...

Piłkarz po odbiciu od ściany

Od kilku dni w polskich mediach trwa koncert Grzegorza Krychowiaka. Niektóre przedstawiane wnioski są nawet dość zabawne.

Myślałem, że będzie potrzebował trochę więcej czasu, by zacząć regularnie grać w nowej drużynie – West Bromwich Albion. Co prawda to tylko angielski przeciętniak, ale liga nie jest przeciętna i nikt tam za darmo miejsca nie dostaje.

Są trzy rodzaje kłamstw...

Prezes Legii postanowił dorobić teorię do praktyki, czy może trochę pozaklinać rzeczywistość. Postanowił więc poszukać wsparcia w statystykach.

Po pierwszym meczu Legii z nowym trenerem Romeo Jozakiem na ławce, mogły rozboleć zęby od oglądania drużyny w akcji. Dariusz Mioduski poszedł w odwrotnym kierunku. Postanowił wskazać pozytywy z gry swoich piłkarzy przeciwko Cracovii. 

Szukamy solidnej drużyny ligowej

Polska piłka jest pełna paradoksów. Tak wielu, że nawet najbardziej absurdalny pomysł może się paradoksalnie okazać całkiem logiczny.

Włączyłem w poniedziałek telewizor, gdy akurat powtarzano niedzielny mecz Ekstraklasy Termaliki z Sandecją Nowy Sącz. Wydawało mi się, że w grafice na ekranie popełniono błąd, bo drużyny były prezentowane w odwrotnej kolejności.

Jacek, to nie twoja wina…

W Legii dzieją się ostatnio bardzo ciekawe rzeczy. Próbuję je jakoś pozbierać do kupy, ale muszę przyznać, że niestety nie daję rady.

W niedzielę warszawska drużyna zadebiutowała pod wodza nowego trenera Romeo Jozaca. Wygrała u siebie 1:0 z Cracovią. Chorwacki szkoleniowiec na konferencji po meczu zaprezentował się jako człowiek bardzo pewny siebie.