Cristiano nie doczekał

W Rosji rozgrywany jest Puchar Konfederacji. Wszedł właśnie w decydującą fazę. Jednak już bez gospodarzy, z czym gospodarzom pogodzić się trudno.

W środę i czwartek wyłoniono finalistów. Najpierw Chile pokonało Portugalię, choć tylko w rzutach karnych. W normalnym czasie był bezbramkowy remis, czyli w sumie najgorszy dla mnie scenariusz. Przyznać jednak trzeba, że Chile na zwycięstwo zasłużyło.

Lobbing mile widziany

Z przykrością muszę stwierdzić, że znalezienie tekstów z rozsądnym przesłaniem staje się coraz trudniejsze. A już dwa takie jednego dnia, to niemal święto.

Głos zabrał Michał Kucharczyk. Ostatnio poważnie kontuzjowany, więc zabierał go rzadziej. W nawiązaniu do swoich problemów ze zdrowiem pokusił się o ciekawą refleksję (za: przegladsportowy.pl): „Wiele z tych urazów, nie myślę tylko o sobie..."

Rozsądek nagrodzony

Transfery stały się w ostatnich dniach głównym tematem. Mnie zaciekawił akurat ten z podtekstem, którym prawie nikt się nie interesował. A szkoda.

Za moment rozpoczyna się nowy sezon, choć poprzedni jeszcze się nie skończył. Gdyby, pomarzmy chwilę, Przemysław Frankowski albo Jan Bednarek zakwalifikowali się do finału młodzieżowych mistrzostw Europy, wystąpiliby w nim w tym samym dniu w...

Układzik

Znamy już wszystkich półfinalistów młodzieżowych mistrzostw Europy. W jednym z meczów rywale postanowili nie robić sobie krzywdy.

W czwartek, przed ostatnią kolejką meczów grupowych, UEFA wysłała dziennikarzom maila z zasadami ustalania półfinalistów, szczególnie tego czwartego. Z trzema, zwycięzcami grup, kłopotu nie było. Ale ostatni został wybrany spośród drużyn, które zajęły...

Ile warci są licealiści?

Od dwóch dni obserwuję niezwykle ciekawe zjawisko. Stanowi wypadkową utraty pamięci i przekonania o własnej nieomylności.

Przypomniał mi się mecz z Niemcami we Frankfurcie sprzed dwóch lat i wielkie tytuły - „Jedziemy po trzy punkty”. Niestety nie było nawet jednego. A co było? Niemal entuzjastyczne recenzje po meczu mimo porażki. Że Polska zagrała naprawdę dobrze. 

Przynajmniej rywale są wdzięczni

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Zakończyła w stylu odwrotnie proporcjonalnym do oczekiwań.

Jeśli przed meczem z Anglią czytałem apele do piłkarzy, by się obudzili, mam nadzieję, że w czwartkowy wieczór wreszcie obudzili się ci pytający. Bo niby z czego zawodnicy Marcina Dorny mieli się budzić? Przecież w inauguracyjnym meczu strzelili bramkę już...

VAR i nie wszystko jasne

Okazuje się, że w piłce nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego coś, co miało być jej zbawieniem, od razu okazało się prawdziwym utrapieniem.

Mowa o VAR, czyli systemie powtórek wideo. Jest już powszechnie używany podczas Pucharu Konfederacji w Rosji. Czekano na niego, jak na zbawienie. A gdy się wreszcie doczekano, zaczął budzić takie same niezdrowe emocje, jak wcześniej niesłusznie...

Piłkarska uczta w Gdyni


Czy mecz drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21 można uznać za przedwczesny finał? Dlaczego nie... Miałem szczęście go oglądać.

We wtorek w Gdyni Hiszpania grała z Portugalią. Tę drugą drużynę oglądałem na żywo kilka dni wcześniej w Bydgoszczy w meczu Serbią. Wygrała 2:0 pokazując wielki potencjał. Potem obejrzałem jeszcze w telewizji Hiszpanów demolujących Macedończyków 5:0. 

Szwedzki potop w Lublinie

Reprezentacja Polski zremisowała 2:2 ze Szwecją w swoim drugim meczu na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Wynik moim zdaniem znakomity.

I piszę to bez najmniejszej ironii. Przeciwnikiem był przecież aktualny mistrz Europy w tej kategorii wiekowej. Do tego remis został wyszarpany w doliczonym czasie gry. Polska prowadziła już po pięciu minutach, ale jeszcze przed przerwą goście zdobyli dwie bramki.

No, a tak konkretnie?

Przez polskie media przelała się fala opinii po przegranym meczu ze Słowacją w mistrzostwach Europy do lat 21. Przynajmniej jest co komentować.

Choć nie będę komentował różnych odkrywczych wniosków w stylu - „moralny niepokój”, „utrata komfortu”, „instynktowne cofnięcie się do obrony”, itp., itd. Skoncentruję się tylko wyłącznie na wypowiedziach reprezentantów Polski.