To nie są czasy dla...

Co zrobić, gdy trafi się na kilka informacji, które wydają się dziwne, czy wręcz niewiarygodne? Może niestety trzeba uznać je za zupełnie... normalne.

A właśnie na takie natrafiłem. Jedna bardziej zaskakująca od drugiej. Najbardziej chyba ta z Luisem Suarezem. W meczu Copa America Urugwaju z Chile znalazł się przed bramkarzem, trafiając piłką w jego rękę. Natychmiast poszukał wzrokiem sędziego i pokazał mu...

Jeszcze piękniejsza katastrofa?

Porażka z Hiszpanią reprezentacji Polski do lat dwudziestu jeden wciąż budzi emocje. Chyba sporego kaca próbują leczyć ci, którzy uwierzyli w jej wielkość.

Hiszpańskie media nazwały Polaków „juniorami”. Najbardziej wygadanym juniorem okazał się jak zwykle ten, który w głównej roli wystąpił także na boisku, czyli Kamil Grabara. Tak skomentował bolesną porażkę (za: sport.pl): „Każdy widział, jaka była różnica. Nie..."

Jak Wyspy Owcze

Reprezentacja Polski do lat dwudziestu jeden przegrała z Hiszpanią 0:5, kończąc udział w mistrzostwach Europy. Rywale brutalnie pokazali jej miejsce w szeregu.

Sprawdziły się niestety moje przewidywania, że wynik meczu zależeć będzie przede wszystkim od Hiszpanów posiadający znacznie większy potencjał. Miałem nadzieję, że znów zagrają chimerycznie, jak w poprzednich dwóch meczach, w czym upatrywałem... 

Czym można zachwycać?

Zaczęła się jazda, nawet ostra. Oczywiście z reprezentacją Polski do lat dwudziestu jeden. Na razie zdecydowanie w górę przed ostatnim grupowym meczem.

Zanim nastąpi przyspieszenie, ewentualnie nagły zwrot, warto się chwilę nad tematem pochylić. Tematem, który zaskoczeniem nie jest, przynajmniej dla mnie. Przyznam, że spodziewałem się nawet większego szaleństwa i to już po pierwszym meczu z Belgią...

Tego się najbardziej boję...

Reprezentacja Polski do lat dwudziestu jeden pokonała 1:0 gospodarzy w kolejnym meczu finałów mistrzostw Europy rozgrywanych we Włoszech.

Jest liderem tabeli z kompletem punktów pod dwóch kolejkach. Wynik kosmiczny, przynajmniej dla mnie, ale za wcześnie na gratulacje związane z awansem. A byłby to awans nie tylko do półfinału imprezy, także automatycznie do igrzysk olimpijskich w Tokio...

Ćwiczenia korupcyjne

Michel Platini stał się bohaterem dnia światowych mediów, nie tylko sportowych. To pewne. Reszta informacji z nim związanych pozostaje już wielką niewiadomą.

Były znakomity piłkarz, a następnie szef UEFA, został… No właśnie, w tym miejscu w informacjach dotyczących Platiniego pojawiły się zasadnicze rozbieżności. Czy został aresztowany, czy tylko zatrzymany? Ale co konkretnie miałoby oznaczać zatrzymanie?

Dawka naprawdę niebezpieczna

Zaczynam obserwować u siebie niebezpieczne objawy. I nie wiem jak to się skończy. Wiem za to, że takiego okresu jeszcze nigdy nie doświadczałem.

Włączan telewizor, by obejrzeć mecz Niemców z Danią. Patrzę uważnie nie tylko na zawodników, ale i trybuny. Wręcz podświadomie zaczynam się zastanawiać - gdzie oni grają? Puste krzesełka w wielu różnych kolorach. To musi być chyba Bielsko-Biała?!

By zęby nie bolały...

Reprezentacja Polski pokonała Belgię 3:2 w pierwszym meczu w finałach mistrzostw Europy do 21 lat. A po nim odbył się przedwczesny finał imprezy.

Impreza odbywa się we Włoszech i San Marino. To chyba pierwszy przypadek, by w turnieju finałowym zabrakło (współ)gospodarzy. UEFA od kilku lat prowadzi politykę dopieszczania poszczególnych członków, powierzając organizację różnych imprez coraz to innej federacji. 

Brudne gierki i prawdziwy mecz

W Łodzi zakończyły się mistrzostwa świata do lat dwudziestu. Tytuł zdobyła reprezentacja Ukrainy pokonując w finale Koreę Południową 3:1.

Dwa ostatnie mecze mistrzostw stanowiły w miniaturze odzwierciedlenie tego, co działo się podczas całej imprezy rozgrywanej w Polsce przez ponad trzech tygodni. Najpierw o trzecie miejsce rywalizowały w Gdyni reprezentacje Ekwadoru i Włoch. Pierwsi wygrali 1:0... 

Duma czy wstyd?

Firma Deloitte opublikowała ranking przychodów klubów piłkarskich Ekstraklasy, czyli raport „Piłkarska liga finansowa - rok 2018”. Wygląda świetnie, ale...

Raport opublikowano pod dodatkowym, chwytliwym z założenia hasłem - „Pieniądze leżą na boisku”. Zaczyna się od laurki, którą stworzył dla swojej firmy prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, a którą ja pozwolę sobie ostemplować równie chwytliwym tytułem...