Wielkiego wyboru nie było

Adam Nawałka podał w poniedziałek ostateczny 23-osobowy skład reprezentacji Polski na EURO 2016. Niewiele brakowało, a kadra wybrałaby się sama.

Już wydawało mi się, że w kraju, którego osiem procent obywateli wierzy w zdobycie mistrzostwa Europy przez swoich piłkarzy, nastroje ostatnio trochę siadły. Aż tu włączyłem telewizor i dowiedziałem się, że to najsilniejsza reprezentacja od 1974 roku! Czyli nic...

Narcyz jednak w głównej roli

Real znów wygrał Ligę Mistrzów. I znów kosztem Atletico, jak przed dwoma laty. Swój moment chwały wykorzystał ten, który potrafi to robić najlepiej.

W 2014 roku też były w finale derby Madrytu, tyle że w Lizbonie. Też dramatyczne. Wtedy 1:0 prowadziło Atletico, a Real w ostatniej chwili wyrównał, by dobić w dogrywce rywali aż trzema bramkami. Tamten finał na pewno nie był meczem Cristiano Ronaldo...

Gwiazdy w cieniu gwiazdy

Mediolan czeka na finał Ligi Mistrzów. Piątek był w stolicy Lombardii upalny. Gorąco, dosłownie i w przenośni, powinno być też w sobotni wieczór.

Jeszcze prze kilkoma dniami narzekałem, ze trudno było zauważyć w mieście jakieś oznaki zbliżającego się meczu Realu z Atletico Madryt. Teraz odwrotnie – trudno od niego uciec. UEFA zorganizowała w samym centrum Mediolanu festiwal Ligi Mistrzów, czyli...

Pocztówka z Mediolanu

Przed finałem Ligi Mistrzów niektórym grzeją się głowy. I to tak bardzo, że wyobraźnie pracuje bez ograniczeń. A pomaga w tym jeden ze sponsorów.

W ramach Festiwalu Mistrzów zorganizowanego przez UEFA w centrum Mediolanu przed hiszpańskim finałem Realu z Atletico, kibice mogą sprawić sobie wymyślne fryzuje. Jeden ze sponsorów imprezy zaprosił do swojego pawilonu na Piazza del Duomo mistrzów z...

Ona naprawdę przypomina mi...

Pierwszy finał Ligi Mistrzów za nami. Grały panie, tradycyjnie dwa dni przed panami. Był polski akcent. Choć nie ukrywam, miałem nadzieję na więcej.

W poprzednim tekście obiecałem wyjaśnić dlaczego z taką przyjemnością oglądam co roku finał kobiecej Ligi Mistrzów. Powodów jest kilka. Już o nich wspominałem, ale z chęcią przypomnę. Po prostu dziewuchy biegające za piłką niczego nie udają... 

Włoskie skojarzenia

On – jeden z filarów polskiej reprezentacji. Ona – dopiero walczy o miejsce dla siebie w futbolowym świecie. Praktycznie nic ich nie łączy. Poza miejscem akcji.

Obejrzałem w internecie filmik wyprodukowany przez www.przegladsportowy.pl z serii „Mecz na wyjeździe”. Odcinek drugi poświęcony został Kamilowi Glikowi. Nosi tytuł „Terribile Polacco”. Obrońca Torino opowiada o najważniejszych momentach związanych z występami...

Z kim jest moc?

Najlepsi polscy piłkarze przenieśli się znad Bałtyku w góry. Niestety nie wszyscy. I co najgorsze ze stanem zdrowia niektórych są spore problemy.

W poniedziałek zawodnicy reprezentacji Polski powołani na drugie zgrupowanie w Arłamowie mieli się tam stawić na zbiórkę. Jeszcze zanim dotarli do hotelu, odbyła się już pierwsza oficjalna konferencja prasowa. W głównej roli wystąpił trener Adam Nawałka.

Jak pozory mogą mylić

Podczas weekendu w Wielkiej Brytanii odbyły się dwa finały krajowych pucharów. Niestety więcej dyskutowano o tym, co działo się wokół nich.

W niedzielnych wiadomościach w telewizji Sky News informacją dnia była ta o Jose Mourinho. I to nie w wiadomościach sportowych, ale tych otwierających poranny serwis. Ma zostać menedżerem Manchesteru United. Podobno, bo właściwie żadnych konkretów nie... 

Czerwone (nie) szczęście

W klubowej piłce w Europie ostatki. Jedni próbują jeszcze coś zdobyć, inni już szykują się do nowego sezonu. A nawet robiąc długofalowe plany.

Właśnie rodzi się nowa potęga. Rzecz dotyczy klubu Aston Villa, który spadł właśnie z Premier League. Nie tylko ma zaraz do niej wrócić, ale stać się tak mocny, by lać najlepszych, co zakomunikował nowy właściciel z Chin, firma Recon Group, a raczej... 

Same przykre wiadomości

Są takie dni, gdy jedna goni drugą. Jak w słynnym prawie Murphy'ego – jeśli coś ma pójść źle, to z pewnością pójdzie. I właśnie poszło taśmowo.

Stało się coś, czego od dawna się obawiałem. Z jednej strony powtarzałem sobie, że jednak może tym razem w drodze wyjątku, szczęścia, pomyślnego zbiegu okoliczności (itp., itd.) się uda. Z drugiej rozum podpowiadał, że statystycznie rzecz biorąc udać się nie może.