Okrutny chichot losu?

Życie bywa przewrotne. Dlatego może zadrwić z tych, którzy zadrwili z innych, chyba nie do końca zdając sobie sprawę z konsekwencji własnych pomysłów.

Michele Uva jest raczej mało znaną postacią w piłkarskim świecie. Piastuje jednak ważne stanowisko wiceprezydenta UEFA. Jeśli więc wypowiada się na jakiś temat związany z pełnioną funkcją, jego słowa nabierają sporego znaczenia. A wypowiedział się właśnie... 

Tylko rekordu żal

Robert Lewandowski doznał kontuzji lewej nogi i musi odpoczywać przez cztery tygodnie. W ojczyźnie piłkarza prawdziwa rozpacz. Czy słusznie?

Po wtorkowego meczu Bayernu Monachium z Chelsea w Lidze Mistrzów u najlepszego polskiego piłkarza stwierdzono pęknięcie kości piszczelowej w pobliżu kolana lewej nogi. Ponieważ Lewandowski stanowi dobro narodowe, więc naród poważnie się zmartwił jego...

Więcej pokory na dnie!

Już oficjalny kandydat na prezesa PZPN udzielił kolejnego wywiadu. Samopoczucie ma naprawdę dobre. Niestety zupełnie go nie podzielam.

Jeśli w ciągu zaledwie kilku dni drugi raz poświęcam czas kandydatowi na prezesa związku, choć do wyborów jest jeszcze wiele miesięcy, nie świadczy to dobrze o polskiej piłce. Zamiast zajmować się jej kopaniem, zajmuję się, jak i rodzime media, typowym tematem...

Mądrzy po czasie

Nie musiałem za długo czekać, by życie dopisało puenty do moich dwóch tekstów. Nie jest to jednak specjalny powód do dumy, raczej do smutnej refleksji.

Bohaterem mediów znów stał się Krzysztof Piątek, co można było bez trudu przewidzieć. Niewiadomą pozostawało tylko z jakiego powodu się nim zainteresują – czy zacznie ponownie seryjnie strzelać bramki, czy wręcz przeciwnie? Znęcanie się nad nim kolejny...

Od początku wątpliwy?

Najważniejszymi wydarzeniami w polskiej piłce znów było te poza boiskiem. PZPN powiększył ligę, a jeden z jego oficjeli oznajmił, że chce zostać prezesem.

„18 drużyn w Ekstraklasie od sezonu 2021/2022” - to ciągle (w momencie pisania tekstu) najważniejsza informacja na stronie internetowej związku (za: pzpn,pl): „W piątek, 21 lutego 2020 roku, w siedzibie PZPN odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku...

Krok we właściwą stronę?

Ariel Borysiuk po raz czwarty wrócił do polskiej ligi. Tym razem do Jagiellonii Białystok udzielając od razu wywiadu. Zaciekawiły mnie jego dwa fragmenty.

Borysiuk pojawia się i znika. A skoro znów się pojawił, jego kolejny zagraniczny wojaż nie mógł być zbyt udany. Po występach w Niemczech, Anglii, Rosji i Mołdawii tym razem zakotwiczył w Białymstoku, choć nie wiadomo na jak długo, bo kluby lubi zmieniać... 

Dlaczego warto było przegrać?

Liga Mistrzów wznowiła rozgrywki po zimowej przerwie. Czterema pierwszymi meczami trudno się było znudzić. A jedna drużyna dała wręcz koncert gry.

Chodzi o Atalantę Bergamo nie traktowaną ciągle z należytą powagą. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Już przy zapowiedziach meczów 1/8 finału ten z jej udziałem i Valencii wymieniano na samym końcu sugerując, kto powinien go wygrać. Oczywiście Valencia.

Kto jest „polskim Mourinho”?

Najważniejszy mecz w polskiej piłce w ostatnich dniach toczy się poza boiskiem. To akurat żadna niespodzianka. Tak jak i osoba głównego w nim rozgrywającego.

Michał Probierz, bo o nim mowa, znów błysnął podczas konferencji prasowej. Trener w czasie meczu może być zapamiętany głównie ze względu na ekspresyjne zachowanie. Jeśli ma coś do powiedzenia, właśnie konferencje prasowe stanowią scenę, na której...

Otworzył… co?

Jednym z najważniejszych wydarzeń kończącego się tygodnia był brak… wydarzeń. Tych najbardziej pożądanych, czyli bramek w meczach Ekstraklasy.

Nie padły w aż trzech w rozgrywanej podczas weekendu kolejce. Pod tym względem polska piłka nie należy na szczęście do czołówki. Bezbramkowe remisy za często się w Ekstraklasie nie zdarzają, choć tym razem zdarzyło się sporo. Zamiast szukać przyczyn braku...

Kolejny krok w kierunku Superligi?

Manchester City nie zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów, choć powinien z łatwością wywalczyć sobie w niej miejsce. Ale nie zagra, bo ukarała go UEFA.

Został wykluczony z dwóch kolejnych edycji prestiżowych rozgrywek, czyli sezonów 2020/21 i 2021/22. Oczywiście jeśli zapowiadane już odwołanie klubu, które ma zostać złożone do do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie, nie zostanie uwzględnione.