I tak się trudno rozstać

W subiektywnym podsumowaniu tygodnia o perypetiach związanych ze zmianą klubu przez największe gwiazdy światowego futbolu. Z różnym skutkiem.

Robert Lewandowski przebywa z Barceloną na tournée w Stanach Zjednoczonych. Udzielił tam wywiadu miejscowej sportowej stacji telewizyjnej ESPN. Przejechał się dość ostro po swoim byłym klubie. Zaprzeczył, żeby jego odejście miało coś wspólnego z chęcią... 

Boli...

W czwartek cztery polskie drużyny rozgrywały rewanżowe mecze drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Niespodzianek niestety nie było.

Po pierwszych meczach przed tygodniem wszystkie zachowały szanse na awans. Jednak wiara, że w komplecie zameldują się w trzeciej rundzie nie wytrzymała konfrontacji z rzeczywistością. Lech Poznań i Raków Częstochowa, które w pierwszych spotkaniach u...

Kto może mieć gołą…?

Długiego wywiadu udzielił prezes Cracovii Janusz Filipiak, którego firma Comarch od wielu lat wspiera klub. Przynajmniej kilka fragmentów warto skomentować.

Zacznę od tych, które budzą moje wątpliwości, że tak subtelnie to ujmą. Choćby ten dotyczący ostatnich występów polskich drużyn w europejskich pucharach widziany w szerszym kontekście (za: goal.pl): „Nie uważam, że mamy słabą ligę. 

Czyżby już zaczęły się…

Robert Lewandowski zaliczył debiut w nowym klubie - Barcelonie. I w mediach nagle diametralnie zmieniło się podejście do jego najbliższej przyszłości.

Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Przez kilka tygodni było mocne pompowanie balonika. Codziennie informacje o potencjalnym transferze, a wiele z nich trudnych do przełknięcia, bo stanowiących próbę stworzenia czegoś z niczego, skoro nie pojawiały się nowe...

Niczym powracająca fala

W subiektywnym podsumowaniu tygodnia o dwóch Hiszpanach grających w Polsce i jednym Polaku mieszkającym w Hiszpanii. Nie, nie o tym, o którym myślicie.

Bo z całą pewnością myślicie o Robercie Lewandowskim. Ale o nim napisano i powiedziano ostatnio chyba nawet więcej niż trzeba, więc tym razem postanowiłem mu dać wolne. O Polaku mieszkającym w Hiszpanii będzie później, najpierw zajmę się Hiszpanami...

Zbyt piękne?

Cztery polskie drużyny walczyły w czwartek w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Uzyskały wyniki lepsze, niż wielu oczekiwało.

W środowy wieczór obejrzałem w telewizji jednego z redaktorów oceniających ich szanse w meczach zaplanowanych na dzień następny. Żadnych nie dawał Lechowi Poznań! Przejechał się po nim wyjątkowo bezwzględnie nie pozostawiając wątpliwości, że nie ma naprawdę...

No wiesz, przecież to jest...

Legia zremisowała 2:2 z Celtikiem Glasgow w rozegranym w Warszawie meczu stanowiącym uroczyste zakończenie sportowej kariery Artura Boruca.

Zapowiadano go jako „King’s Party”. W ten sposób Boruc zakończył długą karierę w wielu 42 lat. Nawet jak na bramkarza rzadko się zdarza, by ktoś tak długo czynnie grał w piłkę na profesjonalnym poziomie. Boruc swój ostatni sezon zaczął w Legii, czyli klubie, z...

Niezwykle intrygujące pytanie

Robert Lewandowski został we wtorek oficjalnie piłkarzem Barcelony. W jego ojczyźnie od kilku dni trwa w mediach szaleństwo z tym związane.

FC Barcelona późnym wieczorem we wtorek opublikowała na Twitterze informację potwierdzającą, że Polak po przejściu testów medycznych został już oficjalnie jej zawodnikiem. Przy okazji potwierdzono za ile go kupiono. Prawdziwe okazały się...

Spokojnie poczekam na wyniki

Zakończyła się pierwsza kolejka nowego sezonu Ekstraklasy. Najwięcej komentarzy wzbudziła porażka mistrza Polski na własnym stadionie.

Zaczęło się od trzęsienia ziemi, choć nie wiadomo, czy teraz napięcie będzie jeszcze rosnąć. To oczywiście nawiązanie do słynnej teorii równie słynnego reżysera Alfreda Hitchcocka, mistrza horrorów i jego pomysłu na perfekcyjny scenariusz w tego typu filmach. 

Ulga…

W subiektywnym podsumowaniu tygodnia o najbardziej wyczekiwanym wydarzeniu roku oraz o tym kto i jak będzie je po latach pamiętał.

Robert Lewandowski został sprzedany przez Bayern Monachium do Barcelony za, według medialnych spekulacji, 45 milionów euro plus 5 milionów tak zwanych bonusów. Informację o transferze oficjalnie potwierdzono w sobotę i od razu poczułem prawdziwą ulgę.