Reformatorzy powinni być szczęśliwi

Wtorek nie był dobrym dniem dla polskiej piłki. Związane z nią informacje można podzielić na dwie grupy – złe i jeszcze gorsze.

Właśnie tego dnia odbyła się, zgodnie z planem, połowa kolejki ligowej. I to jest zła wiadomość, bo moim zdaniem nie miała prawa się odbyć. W Warszawie grał lider z wiceliderem. Czy porażka Legii z Jagiellonią 0:2 może mieć decydujący wpływ na...

Taki narodowy sport

Polska piłka ma drugiego zawodnika światowej klasy, tylko może świat jeszcze o tym nie wie. I nowego reprezentanta, o czym z kolei może nie wiedzieć Nawałka.

Zbigniew Boniek zawyrokował – Piotr Zieliński jest lepszy od Kevina De Bruyne. Przyznaję, że długo musiałem się przekonywać do Belga. Może dlatego, że nie jest aż tak finezyjny w każdym zagraniu, za to do bólu efektywny na boisku. To bez wątpienia gracz... 

Warunki są, jakie są

Ekstraklasa nie pozwoli się nikomu nudzić. Szkoda tylko, że jej atrakcje służące podnoszeniu poziomu rozgrywek, mają na niego dokładnie odwrotny wpływ.

Sobotni mecz Cracovii z Legią to istne kuriozum. Do Krakowa przyjechał lider, ale na trybunach zasiadła garstka widzów, z powodu bojkotu ogłoszonego przez kibiców Cracovii w odpowiedzi na ostatnie decyzje klubu. Po chuligańskich wybrykach podczas...

Szczęście? Jakie szczęście?

Robert Lewandowski rozstał się z Cezarym Kucharskim, czyli zmienił agenta. Podjęta przez niego decyzja zasługuje na uwagę co najmniej z dwóch powodów.

Nie ukrywam, że ich rozstanie było dla mnie zaskoczeniem. Pewnie nie tylko dla mnie, choć nie zauważyłem, by inni mówili o tym równie otwarcie. Współpracę duetu Lewandowski – Kucharski można uznać wręcz za wzorową. I nie należy się sugerować... 

Po co Benfice Stolarski?

Lechia Gdańsk ma dostać sporo pieniędzy. Informacja z pewnością intrygująca. Ale raczej tylko do czasu, gdy zacznie się ją rozbierać na czynniki pierwsze.

To temat, którym zajmowałem się już kilkakrotnie. Klub nie pozwoli mi się nudzić, bo zamieścił na swojej stronie kolejną informację: „Lechia Gdańsk zawarła umowę dyskonta wierzytelności z niemieckim bankiem Internationales Bankhaus Bodensee.

Zawsze znajdzie się powód...

W polskiej piłce jak zwykle dzieją się ciekawe rzeczy. Głównie poza boiskiem. I to, co ktoś uważa za nienormalne, jest zupełnie normalne. Albo na odwrót.

Zacznę od puenty do poprzedniego tekstu. Otóż jeden z jego bohaterów, Maciej Bartoszek, przestał być trenerem drużyny z Niecieczy. To akurat nie jest żadną niespodzianką, co najwyżej… spodziewaną niespodzianką. Bartoszek poprowadził drużynę...

Kto ma z góry założoną tezę?

Bruk-Bet przegrał w poniedziałek w Zabrzu z Górnikiem 0:3. Każdy inny wynik, po tym, co ostatnio działo się w Niecieczy, byłby niespodzianką.

A działo się wiele, choć niestety nie to, co powinno. Najpierw klub z maleńkiej miejscowości stał się bardzo popularny, gdy okazało się, że na kilkanaście dni przed startem wiosennej części sezonu ma w kadrze najwięcej obcokrajowców w Ekstraklasie, aż siedemnastu. 

Jak rozstać się z klasą?

W kończącym się tygodniu cieszyłem się, że mój rodak jest wciąż poza... kadrą. A najbardziej zaimponował mi ten, który w Polsce już nie pogra.

Nie on skupiał jednak uwagę w ostatnich dniach. Wydarzeniem były oczywiście mecze w europejskich pucharach. Po zimowej przerwie wróciła przecież Liga Mistrzów (w połowie) i Liga Europejska. Zanim zobaczyłem jak w tej pierwszej angielskie drużyny miażdżą... 

Znów działa!

Chciałem przeprosić za kilkudniową przerwę w dostępie do strony! Niestety przegrałem z problemami technicznymi. Na szczęście udało się je pokonać.

Myślałem, że zmiana serwera, na którym została umieszczona strona, będzie procesem w miarę prostym i do tego przewidywalnym czasowo. Niestety okazało się, że jest wręcz odwrotnie. Problemy zaczęły się piętrzyć. Nie chcę nikogo zanudzać związanymi z...

Kto był naprawdę do walnięcia?

Jednego chcą już pogonić, drugi nie może uwierzyć w to, co się stało, a inny chyba nie żałuje, że został – Ekstraklasa wróciła po zimowej przerwie.

W poniedziałek odbył się ostatni mecz pierwszej (teoretycznie) wiosennej kolejki. Piast przegrał u siebie z Jagiellonią 0:2. Wydawać by się mogło, że taki początek dla drużyny, która znajduje się w strefie spadkowej to dramat. Na pewno nie jest powodem...