Kto wydaje najwięcej?

Obchodziliśmy kolejny dzień Matki Boskiej pieniężnej. Kolejny, bo o kasie w futbolu mówi się coraz częściej. Tym razem z przekornym wnioskiem.

Nowy kontrakt z Barceloną podpisał Lionel Messi, dając pretekst włoskiemu dziennikowi „La Gazzetta dello Sport”, by sporządzić zestawienie najlepiej zarabiających piłkarzy. Listę otwiera Argentyńczyk, co nie powinno nikogo dziwić. Tak jak i suma jego rocznych...

Sposoby ewakuacji

Prezes PZPN nie pozwala o sobie zapomnieć. Tak już ma. Inni z kolei nie mogą o nim zapomnieć, a reszta potrafi zapomnieć kiedy trzeba.

Zbigniew Boniek został napiętnowany przez część mediów za swój wpis na Twetterze. Poszło o błahostkę, co nie najlepiej o nim świadczy, bo to przecież wytrawny gracz, potrafiący z wyrachowaniem wsadzać szpile oponentom. Ale jak widać, nie zawsze...

...trzymać się go rękami i nogami

Agent polskiego piłkarza robi w mediach za gwiazdę. Czytając jego wypowiedzi odniosłem wrażenie, że chwilami za bardzo już w swoją gwiazdę uwierzył.

Mowa o Przemysławie Pańtaku, agencie Arkadiusza Milika. Reprezentuje interesy jeszcze kilku zawodników, ale napastnik Napoli jest z nich najbardziej znany. I chyba dlatego został obszernie odpytany na tę okoliczność, co zaowocowało następującą refleksją...

Schalke (do przerwy) 04

Czy można przegrać mecz, który zakończył się remisem? Pytanie z pozoru kompletnie nielogiczne. Ale wydaje się, że tylko z pozoru.

Dotyczy oczywiście derbów Zagłębia Ruhry, czyli starcia Borussii Dortmund z Schalke 04 Gelsenkirchen, najciekawszego moim zdaniem wydarzenia kończącego się tygodnia. Zwracam uwagę na środkową cześć nazwy drugiego klubu. Takie niby...

Nie jest dobrze, może być gorzej

Dwóch polskich piłkarzy ma problem. Jednym przypadkiem jestem zaskoczony, drugim niespecjalnie. W obu można zadać nieśmiertelne pytanie.

A pytanie brzmi – skoro było tak dobrze, dlaczego jest tak źle? W pierwszym przypadku dotyczy Grzegorza Krychowiaka. Trafił w tym sezonie do West Bromwich Albion. Przyjąłem tę decyzję wręcz z entuzjazmem. Bo trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce... 

Punkt zdziwienia

Trener Borussii Dortmund ma ostatnio mocno pod górkę. Śledząc jego coraz poważniejsze problemy można dojść do ciekawych wniosków.

Drużyna prowadzona przez Petera Bosza dołuje na wszystkich frontach. Właśnie odpadła z Ligi Mistrzów. To znaczy ma do rozegrania jeszcze jeden mecz w grupie, ale już wiadomo, że na wiosnę w fazie pucharowej nie zagra. Równie źle jest w Bundeslidze. 

Kabaret niekoniecznie w „Kabarecie”

Gdy inni walczą o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, my też mamy czym się emocjonować. Przynajmniej czasami można się pośmiać.

Rzucił mi się w oczy tytuł, z którego zapamiętałem nazwisko jednego polskiego piłkarza i sporą sumę pieniędzy. Ten piłkarz to Sebastian Szymański, a suma – dwadzieścia milionów euro. Na tyle intrygujące, by przynajmniej dowiedzieć się szczegółów.

Kiełbachy w górę i...

Zmarł Janusz Wójcik. Był jedną z najbarwniejszych postaci polskiej piłki. I, trzeba to przyznać, zdecydowanie jedną z najbardziej kontrowersyjnych.

Odszedł w wieku sześćdziesięciu czterech lat. W ostatnich kilku miał już poważne problemy ze zdrowiem. Był typem narcyza, który misternie kreował własny obraz kogoś wyjątkowego wśród frajerów. Właśnie „frajerzy” pojawili się w tytule jego biografii. 

Trzy fronty i cztery… połowy

W Warszawie odbył się mecz zapowiadany jako szlagier nie tylko tej kolejki, ale może nawet całej rundy jesiennej Ekstraklasy. Rzeczywiście trochę się działo.

Chyba nawet zdecydowanie za dużo. A działo się na trzech różnych frontach. Na boisku Legia pokonała Górnika Zabrze 1:0. Czyli dotychczasowy wicelider ograł dotychczasowego lidera i sam wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli.

Dlaczego dziś nikt go nie broni?

O dwóch piłkarzach jest ostatnio głośno. Łączy ich reprezentacja Polski, ale tylko w teorii. Jeden skończył w niej grać, a drugi właśnie zaczął.

Łączy coś jeszcze, czy raczej może wkrótce połączyć – występy w zagranicznych klubach. Ten pierwszy to Łukasz Teodorczyk. Nie tylko nie gra teraz w Anderlechcie Bruksela, ale nawet nie trenuje w klubie, którego jest zawodnikiem. Został odsunięty od zajęć...