Z kobietami nie ma żartów!

Podsumowań ciąg dalszy. Tym razem wziąłem na warsztat tych związanych z europejską piłką, którzy w kończącym się roku zapadli mi w pamięć.

Chris Coleman - najbardziej niedoceniany trener. Awans do półfinału mistrzostwach Europy z drużyną, która w nich debiutowała, to kosmiczny sukces. Tym większy, gdy popatrzy się na kadrę, jaką dysponował. Oczywiście Gareth Bale prezentuje klasę światową.

Dlaczego miałbym źle życzyć Wietnamczykom?

Okres plebiscytów i podsumowań trwa w najlepsze. Nie mogę być gorszy. Oto lista tych, których wyróżniłbym w kończącym się roku. Wraz z uzasadnieniem.

Jacek Magiera za normalność. Jest absolutnym bohaterem ostatnich miesięcy w polskiej piłce, przynajmniej tej klubowej. Gdy go słucham i widzę jak się zachowuje, odnoszę wrażenie, że pozostaje tym samym Magierą, z którym po raz pierwszy rozmawiałem... 

Warto ich też docenić!

Gdzie nie spojrzeć, wszędzie plebiscyty i podsumowania roku. Zza rogu zawsze pierwszy wyskakuje ten sam piękniś. W związku z tym postanowiłem...

Czy jest jeszcze jakiś plebiscyt za 2016 rok, którego nie wygrał Cristiano Ronaldo? Nie chodzi tylko o te czysto piłkarskie. Polska Agencja Prasowa ogłosiła wyniki swojego na najlepszego sportowca roku. To naprawdę bardzo poważny plebiscyt. 

Co się z nimi dzieje? Właściwie...

W Anglii 26 grudnia to dzień dawania prezentów i rozgrywania meczów ligowych. Kibice nie wszystkich drużyn mogą jednak dostać prezent.

W tym roku trzy kolejki ligowe są tak rozłożone, że od 26 grudnia aż do 4 stycznia piłkarze będą grali codziennie, za wyjątkiem 29 grudnia! A zaczęli oczywiście w Boxing Day, jak na Wyspach Brytyjskich nazywany jest drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.  

Życzenia…

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia życzy swoim wiernym czytelnikom Trafnie.eu. Niech każdy piłkarski kibic zinterpretuje je na swój sposób.

Dla tych, których ukochana drużyna po rundzie jesiennej jest w tarapatach, spokojne święta będą z pewnością okazją zapomnienia na chwilę o niełatwym losie. Dla tych, którzy mieli się czym cieszyć w kończącym roku, z pewnością idealnym czasem...

 

Piłkarscy żartownisie

Jeśli zachwycacie się internetem, powinniście wiedzieć, że nie ma rzeczy idealnych. Potrafi być wyjątkowo wredny, bo strasznie pamiętliwy.

Dlatego zanim coś napiszę, pięć razy się zastanawiam, czy nie zawiodła mnie pamięć? Czy nie palnąłem wcześniej czegoś zupełnie odwrotnego? Bo na strzał wystawić się łatwo, by później za skuchę zapłacić. Internet niczego ci nie zapomni! Wystarczy moment...

Owczy pęd

Do otwarcia zimowego okna transferowego już niedaleko. Dlatego spekulacji coraz więcej. Najmniej, jak zwykle, rozsądnej analizy, co może być potem.

W ostatnich dniach codziennie czytam jakąś informację o kolejnym klubie, który chce polskiego piłkarza. Kilka tytułów było z wykrzyknikiem. Czyli dzieje się! Prezes Cracovii Janusz Filipiak dość trafnie to scharakteryzował: „Agenci zarabiają, kiedy... 

To naprawdę nie boli!

Dochodzę do wniosku, że przyznanie się do błędu jest z reguły znacznie trudniejsze, niż zmaganie się z konsekwencjami jego popełnienia.

Bohaterem jesieni w polskiej piłce jest bez wątpienia Jacek Magiera. Bardzo mnie to cieszy, bo z sympatią wypowiadałem się o nim jeszcze zanim stał się ulubieńcem mediów. Teraz, po kolejnym zwycięstwie prowadzonej przez niego Legii, miło jest ogrzać się w...

Gdyby nie 150 funtów...

W poniedziałkowy wieczór odbyły się 227. derby Liverpoolu. Dla mnie bez wątpienia jedne z najważniejszych piłkarskich derbów na świecie.

Uwielbiam to miasto. Nie jest z pewnością architektoniczną perełką, ale ma prawdziwą duszę muzyczno-piłkarską, stanowiącą jego niewiarygodną siłę. Z jednej strony The Beatles i wszystkie inne kapele tworzące historię The Mersey Beat. 

Zarabiajcie jak najwięcej!

W ostatnim tygodniu po raz kolejny obchodziliśmy dzień Matki Boskiej pieniężnej. Tym razem jednak z Polakami w głównych rolach!

Liczenie zarobków innych pozostaje niezmiennie ulubionym sportem na całym świecie. Zaglądanie na konta piłkarzy – jego najbardziej ponętną wersję. Właśnie nadarzyła się okazja, by takiej operacji dokonać przy podpisaniu nowego kontaktu przez Roberta...