Już wolę go z wszystkimi wadami

Bohaterem rodzimych mediów po wtorkowym meczu z Koreą Południową został Kamil Grosicki. Niektórzy postanowili udzielić mu mądrych rad.

Od pewnego czasu jest bez wątpienia kluczowym graczem reprezentacji Polski. Jak to więc możliwe, że taki zawodnik nie mieści się wyjściowym składzie drugoligowej drużyny w Anglii? Nie wszystko da się przecież zwalić na niedawno wyleczoną kontuzję palca.

Son da się lubić

Wtorkowy mecz w Chorzowie miał cichego bohatera. Polska reprezentacja znów zagrała na Stadionie Śląskim. Z dawnego obiektu poza nazwą nie zostało nic.

Stadion wygląda okazale, żeby nie powiedzieć pięknie. Krzesełka utrzymane w różnych odcieniach koloru niebieskiego ładnie współgrają ze schodami między nimi pomalowanymi na żółto (barwy Śląska). Do tego zielona murawa i niebieska bieżnia lekkoatletyczna... 

Chyba Nawałka nie żałuje...

Reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 3:2 w kolejnym meczu towarzyskim rozegranym w Chorzowie. Na pewno jest o czym rozmyślać.

Orły Nawałki po pierwszej połowie prowadziły 2:0. Prowadziły pewnie, choć nawet w tym okresie rywale kilka razy ich przycisnęli. To był jeszcze głównie mecz o wynik. Drużyna w praktycznie najsilniejszym składzie, choć ciągle testująca system 3-4-2-1, który...

Nawet Lewandowski przeczołgany

Dlaczego jest tak źle, skoro jeszcze całkiem niedawno było tak dobrze? To pytanie nasuwa się po lekturze komentarzy z ostatniego meczu reprezentacji.

Wprost nie mogłem uwierzyć, gdy przeczytałem, że polska drużyna w takiej formie może nie wyjść z grupy w finałach w Rosji! Chyba najbardziej dołująca opinia po piątkowej porażce w meczu towarzyskim z Nigerią we Wrocławiu. Jak to może nie wyjść? 

Rajska oferta w piłkarskim piekle?

Gdy reprezentacje rozgrywają mecze towarzyskie, w klubowej piłce też sporo się dzieje. Szczególnie w ostatnim tygodniu, choć oczywiście poza boiskiem.

Zawsze, gdy mam zamiar napisać - „a nie mówiłem?” - kilka razy się nad tym zastanawiam. Nie chcę, by ktoś odczytywał moje słowa jako próbę kreowania się na mądrzejszego niż jestem. Ale z drugiej strony zawsze miło sobie uświadomić, że jakaś... 

Aż strach pomyśleć, co będzie po...

Polska przegrała we Wrocławiu 0:1 w towarzyskim meczu z Nigerią. Rozczarowanie? Chyba dla tych, którzy liczyli na zbyt wiele.

Podchodziłem do tego spotkania z rezerwą, biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję kadrowiczów i eksperymenty taktyczne trenera. Dlatego specjalnie rozczarowany nie jestem. Wiem, że to druga kolejna porażka reprezentacji i trzeci mecz bez zwycięstwa.

Zmiażdżony pomysł Nawałki

Co pokaże reprezentacja Polski w zbliżających się meczach towarzyskich z Nigerią i Koreą Południową? To pewnie chciałby wiedzieć także jej trener.

Żółta lampka ostrzegawcza zapaliła się już w listopadzie. W meczach z Urugwajem i Meksykiem nie wystąpił Robert Lewandowski, a gdy do tego kilku zmienników pokazało, że na nich nie ma jeszcze co liczyć, nawet najwięksi optymiści mierzący w Rosji w...

Tworzenia relacji z poziomu trybun

Jeden klub postanowił zdyscyplinować dziennikarzy pragnących oglądać mecze jego drużyny. To już się zdarzało, ale tym razem chodzi o klub z… czwartej ligi.

Liga tylko z nazwy jest trzecia, bo to czwarty poziom rozgrywek. Wydawać by się mogło, że na tym poziomie klubom powinno wręcz zależeć, by jak najwięcej dziennikarzy gościło na meczach, a wpuszczanie ich na trybuny stanowić będzie jedynie formalność.

Na razie wygląda to...

Reprezentacja Polski zagra za moment dwa mecze towarzyskie. Pocieszam się, że w piłce nie wszystko wygląda na boisku tak źle, jak wcześniej się wydaje.

Jerzy Dudek stwierdził, że żaden, z podstawowych skrzydłowych reprezentacji nie zbliża się nawet do optymalnej formy. To ja zapytam – który z piłkarzy na pozostałych pozycjach się zbliża? Aż strach odpowiadać. Jeśli ktoś uważa, że przesadzam, bo przecież jest...

Lepsza pamięć i trochę więcej pokory

W przyszłym roku Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata do lat 20. Już odtrąbiono ten fakt jako kolejny sukces obecnej ekipy PZPN.

„Polski Związek Piłki Nożnej z wielką radością i satysfakcją przyjmuje decyzję Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej o przyznaniu Polsce lokalizacji finałów Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World Cup, które odbędą się w 2019 roku. Jesteśmy bardzo...