Co jest korzystne dla klubu?

Ekstraklasą naprawdę trudno się znudzić. Zawsze jest ciekawie. A mecze i bramki wydają się tylko dodatkiem do tego, co najciekawsze.

Weźmy taką Wisłę Kraków. Przez całe wakacje nieustannie koncentrowała na sobie uwagę, choć przegrała sześć kolejnych meczów w lidze! W normalnych warunkach pewnie już by chcieli wieszać trenera, a piłkarzy wyzywali od nierobów i nieudaczników. Ale była... 

Odloty i powroty

Letni sezon transferowy w pełni. Nie odczuwam specjalnego szaleństwa z tym związanego w Ekstraklasie. Ale przy kilku przypadkach warto się zatrzymać.

Do FC Nantes odfrunął właśnie Mariusz Stępiński. Mam nadzieję, że tym razem z dobrym skutkiem. W wieku 21 lat posiada już całkiem spore doświadczenie związane z zagranicznymi transferami. Po raz pierwszy postanowił zmierzyć się z lepszą ligą przed...

Warto się czasami... odchamić

Tym razem nie będzie o piłce. To znaczy będzie, ale tylko w tle. Każdy jednak przyzna, że powód, związany ze Stadionem Narodowym, jest wyjątkowy.

W niedzielę wybrałem się tam nie na mecz piłkarski. To jednak żadna sensacja. Oglądałem już na tym obiekcie mistrzostwa świata w siatkówce, Grand Prix na żużlu czy spotkanie futbolu amerykańskiego, nie wspominając o koncertach. Od razu przypomniał mi się… 

Kilka intrygujących pytań

Od kilku tygodni uważnie śledzę wydarzenia w Krakowie. Im więcej wiem, tym mniej rozumiem, co się tam dzieje. A nadziei na odgadnięcie zagadek nie widzę.

Chodzi o zamieszanie związane z Wisłą Kraków, a konkretnie perypetie dotyczące sprzedaży klubu. Teraz to już nawet dwóch sprzedaży, bo znów zmienił właściciela. We wtorek pojawił się lakoniczny komunikat: „Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków informuje, że... 

Piłkarz sezonu UEFA przyjedzie do Warszawy

Legia poznała grupowych rywali w Lidze Mistrzów. Przynajmniej jeden jej piłkarz powinien być szczęśliwy. Ale mnie bardziej interesowało co innego.

W Monako rozlosowano skład ośmiu grup rozgrywek, w których polska drużyna zagra po raz pierwszy od dwudziestu lat. Radość z awansu do nich należy teraz podzielić przez prawdopodobieństwo ugrania czegokolwiek w tej fazie Ligi Mistrzów. A jest ona niewielka. 

Stypa zamiast wesela

Gdyby zrobić konkurs na najsmutniejszy sukces w historii futbolu, wtorkowy mecz Legii z Dundalk w kwalifikacjach Ligi Mistrzów wygrałby w cuglach.

Właściwie mecze były dwa, jeden na murawie, drugi na trybunach. Oba zaczęły się znacznie wcześniej przed pierwszym gwizdkiem. O histerii po porażce w Ekstraklasie z Arką pisałem ostatnio. Jaki jest sens robienia rewolucji tuż przed najważniejszym, w opinii...

O co ta cała histeria?

Legia próbuje właśnie udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie sądzę, by jej się udało, choć ma w tym względzie niestety spore doświadczenie.

Do takiego wniosku doszedłem patrząc na ostatnim mecz Legii. W sobotę przegrała u siebie z Arką Gdynia 1:3. Ale porażki doznała drużyna w rezerwowym składzie, bo to przecież Ekstraklasa, czyli obecnie drugi gatunek, w porównaniu z decydującym bojem o Ligę... 

Na szczęście to jeszcze nie koniec...

Brazylia złotym medalistą igrzysk olimpijskich w piłce nożnej panów. Klątwa została przerwana. Nawet dwie. Ale mnie jej sukces cieszy z innego powodu.

Gospodarze igrzysk, czyli Neymar i spółka, pokonali w finale Niemców, jednak dopiero w serii rzutów karnych. W normalnym czasie mecz zakończył się remisem 1:1. Określenie „Neymar i spółka” idealnie oddaje strukturę i siłę drużyny złotych medalistów.

Wybory przed wyborami

Miłościwie panujący prezes PZPN ogłosił, że będzie się ubiegał o kolejną kadencję. To typowa wiadomość z kategorii spodziewanych niespodzianek.

Zbigniew Boniek oficjalnie poinformował o swojej decyzji w piątek za pośrednictwem jednego z portali PZPN. Można się było tego spodziewać od momentu, gdy… sędzia zakończył mecz Polski z Ukrainą w Marsylii w czerwcu podczas EURO. Wtedy stało się pewne, że orły...

Jak wygląda raj?

Trwa dogrywka meczu kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzów Legii z Dundalk. W opisie tego co już było i co może się zdarzyć, najczęściej pojawia się jedno słowo.

Zawodnicy warszawskiej drużyny w euforii po pokonaniu Irlandczyków. Łukasz Broź powiedział, że dzieli ich już tylko jeden mecz od tego, by znaleźć się w raju. Nie powiedział nic odkrywczego, bo podobne zdanie, w niewiele odbiegającej od tej formie, pojawiało się...