W Polsce, czyli piłkarskim raju

Trener Zagłębia, po kilku tygodniach pracy w Lubinie, nie może uwierzyć w co wdepnął. Na pocieszenie powiem, że w innych klubach wcale nie jest lepiej.   

Orest Lenczyk zdradza w „Przeglądzie Sportowym”: „Mówię do swoich piłkarzy: znaleźliście się na uniwersytecie, bo ekstraklasa to jest piłkarski uniwersytet, ale mogę się zapytać, jakim cudem kilku z was się tutaj dostało"... 

Gorzej być nie może? Może!

W dniu, w którym reprezentacja Polski znalazła się na najniższym miejscu w rankingu FIFA, Legia potwierdziła, że to miejsce nie jest przypadkowe. 

28 listopada był z pewnością historycznym DN(i)EM dla polskiej piłki. Najpierw informacja, że reprezentacja spadła na najniższe w historii miejsce w rankingu FIFA. W porównaniu z poprzednim notowaniem zleciała z 69. na 78. Kiedyś śmiano się z...

Aby do zimy

Pokaż mi swoje problemy, a powiem ci kim jesteś. Wystarczy prześledzić te piłkarskie z ostatnich kilkunastu godzin, by przekonać się o słuszności owej teorii.     

Zacznijmy od najwyższej półki. W Monachium dramat. Od kilku dni szukają „kreta” w Bayernie. Głównie trener Pep Guardiola, który się wściekł. Ktoś kabluje z szatni. Temat nie tak dawno był przerabiany także w Madrycie. Ciekawe, że „krety” zawsze...

Polka potrafi!

Kobiety w męskiej piłce to temat bez dna. Właśnie został dopisany kolejny rozdział. A wszystko za sprawą niepozornie wyglądającego oświadczenia.    

Włączam telewizor i słyszę, że Agnieszka Radwańska została na jakimś portalu wybrana najbardziej lubianą tenisistką na świecie. Brawo, już jestem dumny z mojej rodaczki. Wiadomo – Polka potrafi! Chyba nikt w to nie wątpi? Potrafi sterować nawet... 

Kilku prawdziwych piłkarzy

W niedzielę odbył się w Pruszkowie halowy turniej. Wzięło w nim udział wiele dawnych gwiazd. W tak licznym gronie nie spotkali się już od lat.  

Z czterech drużyn trzy obsadziła Reprezentacja Polski Fundacji Kibica. „Próbowaliśmy stworzyć taką już od 2005 roku” – przyznał Tomasz Koter, jej menedżer, były dyrektor reprezentacji za kadencji Jerzego Engela. 

Miasto nasze kochane

Wczoraj nastąpił ostateczny rozwód Śląska Wrocław z Zygmuntem Solorzem. Na tym przykładzie specjaliści od PR-u mogą się uczyć jak przekuć porażkę w sukces.

Żyjemy w czasach gdy wizerunek jest sprawą fundamentalną. Pouczającą lekcję dostałem wczoraj przy okazji odkupienia przez miasto Wrocław 51 procent akcji Śląska od cypryjskiej spółki Bithell Holdings Ltd należącej do Solorza. 

Trenerski nieudacznik z protezą

Miałem nadzieję, że dwa ostatnie mecze reprezentacji kogoś czegoś nauczą. Niestety, jeden domorosły geniusz jeszcze bardziej się zapętlił w swoich wywodach.

Mój ulubiony ulubieniec Jan Tomaszewski zabrał głos po debiucie Adama Nawałki w roli selekcjonera. Albo inaczej – ktoś, nie wiem po co, znów zapytał go o zdanie. Jeśli pyta się o zdanie człowieka, który z podziwu godną regularnością się...

Czy to się mogło udać?

Wszystko pozostawało dzisiaj w cieniu deklaracji Ludovica Obraniaka, że nie chce grać na razie w reprezentacji Polski. A może odwrotnie, że właśnie chce?

Nawet nie będę próbował tego rozstrzygać. Przez media przetoczył się w czwartek nawał informacji dotyczący naturalizowanego reprezentanta Polski urodzonego we Francji. Zaczęło się od...

Brawa przez gwizdy

Polska bezbramkowo zremisowała z Irlandią w Poznaniu. W porównaniu z koszmarem sprzed kilku dni we Wrocławiu - wyraźny postęp.

Za podsumowanie meczu niech posłuży obrazek dwie, może trzy minuty po jego zakończeniu. Polscy piłkarze zgromadzeni w kole na środku boiska odwracali się kolejno do wszystkich trybun i dziękowali brawami za doping. Odpowiedziało im... 

Klich? Jestem za, a nawet przeciw!

Jakby mało było problemów na boisku, na trybunach szykują się jeszcze większe. Właściwie już są po tym, jak Mateusz Klich podsumował zachowanie kibiców.

Trzeba przyznać, że środki znieczulające go nie interesowały, czyli nie znalazł okoliczności łagodzących. Poszedł po bandzie pisząc na Twitterze po piątkowym meczu ze Słowacją: „40.000 zakazow stadionowych po wczoraj..."