Czego nie można ukraść

W niedzielę od samego rana wszyscy mówili o siatkówce. Więc ja też od tego zacznę, bo to niewątpliwie najważniejszy temat tygodnia w polskim sporcie.

Wróciły wspomnienia, bo przecież przed czterema laty miałem okazję na żywo oglądać siatkarską reprezentację Polski zdobywającą w katowickim „Spodku” mistrzostwo świata.
Śledząc teraz popisy naszych orłów najpierw w Bułgarii, a od kilku dni także we...

Żeby tylko nie zabrakło naboi

Od kilku dni trwa prawdziwe szaleństwo związane z Krzysztofem Piątkiem. Niektóre informacje na jego temat coś mi do złudzenia przypominają.

Piątek w pięciu kolejkach Serie A strzelił już sześć bramek dla Genoi. Jeśli dodać do tego cztery gole zdobyte w Pucharze Włocha, jego dotychczasowy bilans jest wręcz imponujący.
Prezes Genoi Enrico Preziosi pochwalił się we włoskich mediach, że kupił Polaka po...

Kiedy kolejna awantura?

Piłkarz nie gra, ogląda występ swoich kolegów z trybun, a dostaje za porażkę najwięcej po głowie. Czy to normalne? Nie, ale łatwe do wytłumaczenia.

Tak dzieje się w Anglii, a konkretnie w Manchesterze. Jeszcze dokładniej w tym z dwóch miejscowych klubów, który ma w nazwie człon „United”. Iskrzy w nim od dawna i moim zdaniem iskrzyć będzie dalej. Tak to jest, gdy oczekiwania są zbyt wielkie i szuka się...

Od zachwytu do kitu

Od czerwca trwa serial w głównej roli z trenerem, którego podobno wszyscy nam zazdrościli. Można się o nim dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Jeśli ktoś chce poznać prawdziwą opinię piłkarzy o trenerze, najlepiej zaczekać, aż przestaną z nim już pracować. Wtedy często mit pryska, a z ich wypowiedzi wyłania się prawdziwy obraz szkoleniowca. Tak było też w przypadku Adama Nawałki.

Na czym świat się nie kończy?

W poniedziałkowy wieczór w Londynie odbyła się Gala FIFA. Nie pierwszy raz mówiono tyle samo o tych, których nie ma, co i tych, którzy odebrali nagrody.

Gala FIFA po rozwodzie z „France Football” i jego „Złotą Piłką”, stała się wystrojoną w wieczorowe kreacje imprezą, na której od niedawna przyznaje się oddzielne nagrody. I to za sezon, bo francuska redakcja przyzna swoją nagrodę pod koniec roku. Wcześniej...

Aż się dziecko rozpłakało

Wydarzeniem koncentrującym w największym stopniu uwagę w kończącym się tygodniu była łzawa telenowela w kilku odcinkach. Pewnie będą następne.

To niewątpliwy dowód, że narcyzm jest chorobą nieuleczalną. W głównej roli po raz kolejny wystąpił Cristiano Ronaldo. Czerwona kartka, jaką obejrzał w meczu Ligi Mistrzów z Valencią stała się niestety ważniejsza od wyniku tegoż meczu. Portugalczyk złapał za...

To rzeczywiście wstyd, że…

Na prezesa PZPN zawsze można liczyć. Od dwóch dni czytam komentarze do jego wpisu na Twitterze. Jeden doprawdy wart jakieś literackiej nagrody.

Może nawet ją nieformalnie przyznam, szczególnie w roku, w którym oficjalnie literacka Nagroda Nobla przyznana nie będzie, więc nawet dobrze się składa. Ale zanim przejdę do szczegółów, najpierw warto nakreślić tło wydarzeń.

Nareszcie!

Chamstwo stało się niestety integralną częścią współczesnej piłki. Ale pojawiła się nadzieja, że może coś się wreszcie w tej kwestii zmieni.

Typowy mecz Ekstraklasy. Stadionowy wodzirej rzuca hasło i słychać skandowanie z trybun: „Druga strona odpowiada”. Po chwili wymieniana jest nazwa klubu rywali, ewentualnie jakiegoś znienawidzonego zawodnika. I druga strona rzeczywiście...

Jeszcze tylko osiemnaście lat

Gdy zbliża się połowa września mam już prawie gotowca. Wystarczy tylko zastosować metodę „kopiuj-wklej”, gdy chodzi o inaugurację Ligi Mistrzów.

We wtorek rozegrano pierwsze mecze najważniejszych klubowych rozgrywek w tym sezonie. I zanim piłkarze zaczęli rywalizację, jak zwykle poinformowano ile za to zarobią ich kluby. Jak co roku sprawdza się zasada, że zarobią jeszcze więcej niż...

Rekiny nie tylko z nazwy

Od soboty nowym liderem Ekstraklasy jest Wisła Kraków. I od tego momentu o klubie, zamiast piłkarzy, opowiada w wywiadach pewien dziennikarz.

Gdy Wisła rozpoczynała w sobotę zwycięski mecz z Lechią Gdańsk, której odebrała w ten sposób przodownictwo w Ekstraklasie, telewizja TVN24 pokazywała program z cyklu „Superwizjer”. Z reguły dotyczy spraw kontrowersyjnych. Ten ostatni...