Za darmo, czyli za… ile?

Rozpoczęło się lato, najbardziej intensywny okres pracy piłkarskich agentów. Bo przecież lato to czas transferów, a przy okazji ciekawych wniosków.

Romelu Lukaku znów zagra w Interze Mediolan. Znów, bo zaledwie przed rokiem odszedł z tego klubu do Chelsea FC, za ogromną kwotę 115 milionów euro. Ale nie tak miało być w Londynie, więc teraz wraca do Włoch na wypożyczenie, za „skromne” osiem milionów za...

Mistrzostwa mocno scentralizowane

Dostałem maila od FIFA z informacją o, między innymi, możliwościach zakwaterowania podczas mistrzostw świata, które odbędą się w Katarze.

To cenne informacja dla tych, którym marzy się obejrzenie na żywo (nie tylko) reprezentacji Polski w finałach rozpoczynających się wyjątkowo późną jesienią, a nie latem. A cenne dlatego, że zaraz po losowaniu składu grup pojawiło się dramatyczne wręcz pytanie – jak...

Między prawem i moralnością

Czesław Michniewicz sprawił prezent wszystkim redaktorom zajmującym się piłką nożną. Akurat nie za wiele w tej branży się teraz dzieje, a tu taki temat!

Gdy ligi nie grają, więc z konieczności po raz setny w mediach wałkowany jest temat (nie) przejścia Roberta Lewandowskiego do Barcelony, selekcjoner polskiej reprezentacji zafundował wszystkim coś, czym można się pożywić przez kilka dni. Michniewicz...

Już bez Miss Premier League

W subiektywnym podsumowaniu tygodnia o pożegnaniach i powrotach. Niektóre były do przewidzenia. Choć jest niestety i przykre zaskoczenie.

Marina Granovskaia odchodzi z Chelsea FC. To być może najważniejsza informacja kończącego się tygodnia. Jeśli ktoś uważa, że przesadzam, chyba nie do końca wie o kim mowa. Przez prawie dwadzieścia lat była dyrektorem sportowym londyńskiego klubu.

Znów toksyczne ego

Cristiano Ronaldo ma problem ze swoim klubem Manchesterem United. Choć nie wiem, czy raczej ten klub nie ma znacznie większego problemu z nim.

Na temat portugalskiego gwiazdora pojawiły się ostatnio dwie informacje. Pierwsza, że domaga się wzmocnień w klubowej kadrze. Druga, że chce odejść. Teoretycznie nawzajem się wykluczają, choć wydaje mi się, że wręcz idealnie się zazębiają i jedna napędza drugą.

Czego pragnie piłkarz?

Robert Lewandowski ciągle nie może odejść z klubu, który stał się wymarzonym dla Sadio Mané. Obaj używają dokładnie tego samego argumentu.

Senegalczyk właśnie podpisał kontrakt z Bayernem. Zdążył już zaliczyć oficjalną prezentację w Monachium. Bawarski klub zapłacił za niego Liverpoolowi, według medialnych spekulacji, 32 miliony euro, plus różne ewentualne bonusy. Mniej więcej tyle, ile podobno...

Co tu komentować

FIFA podjęła ważną decyzję, przedłużając zawodnikom posiadającym jeszcze ważne kontrakty z klubami z Rosji i Ukrainy możliwość ich zawieszenia.

Czyli przedłużyła swoją wcześniejszą decyzję z tym związaną do końca najbliższego sezonu 2022/23. Już przeczytałem, że dwaj polscy piłkarze „są uratowani”. Nie wiem, czy to trochę nie przesadzone określenie, ale na pewno trzeba się cieszyć, że decyzja zapadła.

Rozważania o moralności

Ukazał się ogromny tekst na temat powiązań Czesława Michniewicza z Ryszardem F., pseudonim Fryzjer. Trudno jego publikację uznać za niespodziankę.

Był bowiem zapowiadany zaraz po ogłoszeniu Michniewicza nowym trenerem reprezentacji Polski i właśnie się pojawił (za: wp.pl): „711 Michniewicza - każdy kibic o tym słyszał, ale czy wie, co to tak naprawdę znaczy? W poniedziałek publikujemy w WP analizę...

Już się trochę gubię...

W mocno subiektywnym podsumowaniu tygodnia o wynikach polskiej reprezentacji w Lidze Narodów. Jej mecze koncentrują najwięcej uwagi mediów.

W ciągu kilkunastu dni rozegrano aż cztery, a ten ostatni we wtorek. Po nim nastąpił prawdziwy wysyp komentarzy. Włodzimierz Lubański, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, zauważył (za: wp.pl): „Widać niestety, że poziom europejskiej czołówki jest...

Kto nie ma mózgu?

Trener Jan Urban został zwolniony z Górnika Zabrze. To wiadomo już od kilku dni. I od kilku dni jego dymisji towarzyszą niezwykle emocjonalne komentarze.

Staram się bez emocji je analizować, by zrozumieć co się tak naprawdę wydarzyło. Zwalnianie trenerów jest normą we współczesnej piłce, szczególnie w rodzimym jej wydaniu. Tylko że Urban nie był kolejnym trenerem w kolejnym klubie. Jak sam mówił, nosi ten...