FC Barcelona - mycie głowy i obcinanie paznokci

Do Gdańska przyleciała wczoraj jedna z najsłynniejszych drużyn piłkarskich na świecie. Z dwoma największymi gwiazdami, za to bez nowego trenera.

„Super Mecz”, bo tak była reklamowana towarzyska potyczka Lechii z Barceloną, miał się odbyć 20 lipca. Goście w ostatniej chwili odwołali swój przyjazd, uzasadniając decyzję nawrotem choroby nowotworowej i rezygnacją z posady trenera Tito Vilanovy... 

Selektywna pamięć Jana T.

Głos po wyborach prezesa PZPN zabrał Jan T. To żadna niespodzianka. Spodziewaną niespodzianką było co innego.

Nie ma tygodnia, żeby pan Jan Tomaszewski nie zafundował nam jakiegoś spektaklu autokreacji. Oczywiście wszystko wie lepiej i wszystko wcześniej przewidział. Chyba na wieczorowych kursach zdobył dyplom geniusza. Chciałem go nawet nazwać „polskim...

Viktorka i Bohemka

Trafiłem na swoje ulubione klimaty, piłkarskie oczywiście. I oczywiście w Pradze. To będzie już ostatnia wycieczka po wspaniałej czeskiej stolicy.

Codziennie przewalają się po jej ulicach stada turystów. Dla nich pracują tysiące ludzi w przemyśle pamiątkarskim i usługowym. W przewodnikach można znaleźć porady, że jeśli ktoś chce poznać Pragę, trafić do prawdziwej piwiarni, w której jest więcej miejscowych...

Pan Suszarka na emeryturze

Sir Alex Ferguson po raz ostatni poprowadził wczoraj Manchester United, który zremisował z West Bromwich Albion 5:5. Zasłużył więc na okolicznościową laurkę.

Ślusarz narzędziowy z Glasgow, czyli szlachcic o socjalistycznych przekonaniach. Nie ma wątpliwości, że za jego kadencji Manchester United zbudował swoją potęgę. Nie tylko piłkarską, ale i finansową. Wszyscy mówią o sukcesach. Ale za jaką cenę?   

Nie zostaniesz mistrzem w czystej koszulce

Zwiedziłem prywatne muzeum Ajaksu. Mieści się w niewielkim pokoiku na stadionie Amsterdam ArenA. Wstęp tylko po znajomości! Miałem to szczęście.   

David Endt pracuje w Ajaksie właściwie od zawsze. Obecnie jako Team Manager. Bardzo sympatyczny i pomocny, czego kilka razy doświadczyłem. Znamy się już ponad dwadzieścia lat. Wiele mi o swoim klubie opowiadał. A opowiadać potrafi fantastycznie. I ciekawie, i...

Kilku prawdziwych piłkarzy

W niedzielę odbył się w Pruszkowie halowy turniej. Wzięło w nim udział wiele dawnych gwiazd. W tak licznym gronie nie spotkali się już od lat.  

Z czterech drużyn trzy obsadziła Reprezentacja Polski Fundacji Kibica. „Próbowaliśmy stworzyć taką już od 2005 roku” – przyznał Tomasz Koter, jej menedżer, były dyrektor reprezentacji za kadencji Jerzego Engela. 

Ofiarowanie małym bohaterom uśmiechu

Winny jestem uzupełnienie dwóch tematów, którymi się ostatnio zajmowałem. Okazuje się, że oba są mocno rozwojowe, co mnie cieszy.

Jeden z nich jeszcze z poprzedniego tygodnia. Wtedy pisałem o piłkarskiej reprezentacji Wojska Polskiego. Trzeba jakoś chłopaków dowartościować, bo ich występy niestety prawie nikogo nie interesują. A gdyby wszyscy w polskiej piłce robili tak błyskawiczne postępy... 

Wiesiu i „nieREALna kariera”

Pora się rozliczyć. Obiecuję znacznie mniej niż ktokolwiek w kampanii prezydenckiej. I nawet z tego chcę się uczciwie wyspowiadać.

Gdy coś obiecam, że za jakiś czas napiszę, a nie piszę, czuję się trochę jak oszust. Nie zawsze ze swojej winy, ale kogo to obchodzi? Mnie jednak zdecydowanie bardziej obchodził los jednego człowieka, którego historię poznałem i zamierzałem podać jako przykład. 

Kapralu, proszę wyznaczyć ochotnika

Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegrała pierwszy mecz w tym roku. Na dodatek to był inauguracyjny mecz w finałach mistrzostw świata!

Gdyby Adam Nawałka to przeczytał, mógłby dostać zawału myśląc, że ktoś po cichu odstawił go od drużyny. Nie tylko z dbałości o zdrowie selekcjonera od razu więc wyjaśnię, że istotnie chodzi o reprezentację Polski, ale Wojska Polskiego. Jej wyczyny w ojczyźnie... 

Chyba nawet wstyd się powiesić

Prezes PZPN stwierdził, że ma włoski paszport i polskie prawo go nie dotyczy. Brawo! Nawet nie wie, kogo przy okazji wykpił.

Zbigniew Boniek przyznał, że nie ma zamiaru rezygnować z udziału w reklamach firm bukmacherskich. Ustawa go nie obowiązuje. Jest obywatelem Włoch, więc podatki płaci we Włoszech...