Egzamin z lojalności?

Wczoraj pobawiłem się w prognozy dotyczące wyborów prezydenta FIFA. Dziś także wiadomości wyborcze, ale do innej federacji z Polakiem w roli głównej.

Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu FIFA dotyczącego listy kandydatów w wyborach prezydenckich (zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu). Wszystko wskazuje jednak na to, że mój Informator perfekcyjnie przewidział wydarzenia. 

Nie liczcie na zmiany

Opublikowałem ten tekst dokładnie w momencie, gdy minął termin zgłaszania kandydatur w wyborach na prezydenta FIFA, które odbędą się 29 maja.

Termin minął o północy z 29 na 30 stycznia. Równo cztery miesiące przed wyborami, które odbędą się w Zurychu. Z tej okazji trochę głębiej przeorałem temat potencjalnych kandydatów na wspomniany stołek. Wnioski okazały się wyjątkowo ciekawe, stanowiąc idealny przekrój...

W mocnej głowie nadzieja

Największą gwiazdą polskiej piłki w 2015 roku jest jak na razie młody zawodnik, który udzielił już więcej wywiadów, niż zagrał meczów.

Chodzi oczywiście o mecze w drużynie seniorów. Choć ktoś, kto ma siedemnaście lat nawet w swojej kategorii wiekowej nie miał szans rozegrać ich zbyt wiele. Krystian Bielik zaliczył na jesieni pięć występów w Ekstraklasie i jeden w Lidze Europejskiej w barwach Legii. 

Trochę więcej pokory...

Polska zorganizuje za dwa lata młodzieżowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Bardzo mnie to cieszy. A martwi, że piersi do odznaczeń wypinają nie ci, co trzeba.

Na poniedziałek i wtorek zaplanowano w Nyonie obrady Komitetu Wykonawczego UEFA. Pierwszego dnia podjął ważną dla Polski decyzję, przyznając jej prawo organizacji mistrzostw Europy do lat 21. Na wszelki wypadek trzeba zaznaczyć, że chodzi o imprezę dla panów, bo...

Wrażenia z rodzaju ekstremalnych

Najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie mają się świetnie. Ostatnia runda Pucharu Anglii była wyjątkowo emocjonująca, a wyniki wprost nieziemskie.

W Anglii obowiązuje system, który w pucharze nie daje forów drużynom z niższych klas, czyniąc je automatycznie gospodarzami. A gdy mecz zakończy się remisem, wtedy rozgrywany jest dodatkowy, na stadionie gości z pierwszego pojedynku...

(Bez)sensowne porównania

W ubiegłym sezonie przychody Realu wyniosły ponad pół miliarda euro! I były najwyższe ze wszystkich klubów, co raczej nie stanowi dla nikogo zaskoczenia.

Dowiedziałem się tego z rankingu przygotowywanego od lat przez firmę Deloitte. Zawsze czytam go z ciekawością, pewnie jak większość zainteresowanych piłką nożną. Real Madryt po raz dziesiąty znalazł się na czele klasyfikacji klubów piłkarskich o największych przychodach.

Za darmo, czyli za milion z kawałkiem

Środa należała do Krystiana Bielika i Sebastiana Mili. Ich transfery koncentrowały uwagę mediów. A jeszcze bardziej kwoty, jakie za nich zapłacono.

To, że Bielik zostanie graczem Arsenalu wiadomo było od kilku dni. W środę potwierdzono jego transfer do londyńskiego klubu. Na oficjalnej stronie Arsenalu pojawiła się informacja o „nieokreślonej sumie” transferowej. Za to w angielskich mediach została określona, choć...

Bracia kibole

Jednego dnia dwie informacje o kilkudziesięciu osobach zatrzymanych przez policję. Obie teoretycznie nie mają nic wspólnego z piłką nożną. Teoretycznie.

Gdy przeczytałem pierwsze wiadomości, jeszcze dość skąpe, o napadzie na pociąg w Trójmieście, już wiedziałem kto za tym stoi. Takie akcje przeprowadzano od wielu, wielu lat. Pociąg obrzucony kamieniami, zatrzymuje się w określonym miejscu, bo ktoś w środku... 

Dzieli nas piłka

Podoba mi się hasło, które ma na sztandarach Polski Związek Piłki Nożnej. Szkoda tylko, że zupełnie nie przystaje do rzeczywistości. Niestety, także w samym PZPN.

„Łączy nas piłka” - to slogan, który od pewnego czasu pojawia się niemal nierozłącznie z logiem związku. Niektórzy twierdzą złośliwie, że jest głównym... sponsorem reprezentacji. Bo skoro ciągle takiego nie ma, slogan pojawia się często także tam, gdzie powinna się pojawiać...

Porażki sukcesu

Sporo działo się w ostatnich dniach w i wokół PZPN. Szkoda, że prawie nikt o tym nie pisał. Już się zdążyłem przyzwyczaić do stępienia wrażliwości wielu redaktorów.

Dowiedziałem się, że trzy panie zwolnione przez ekipę Zbigniewa Bońka po jego dojściu do władzy w PZPN, właśnie wygrały ze związkiem sprawy w sądzie. Spróbowałem coś znaleźć na ten temat w mediach. Bezskutecznie. Jak to możliwe, że redaktorzy wykazali tak małą...