Urok polskiej piłki

Zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej Ligi Narodów. Wyniki reprezentacji Polski odebrano bez entuzjazmu, najdelikatniej rzecz ujmując.

To dowód, że nadal jesteśmy... potęgą, przynajmniej w wyobraźni znacznej części kibiców i mediów. Słyszałem nawet takie głosy, że na reprezentację nie da się patrzeć. Trudno, jak ktoś nie daje rady, niech nie patrzy. To nie jest obowiązkowe, więc uchylanie się od...

Dwa stadiony, dwa murale

Gdy emocje po meczu w Cardiff już opadły, postanowiłem skupić się jeszcze chwilę na… Cardiff. A dokładnie na tym, co związane z piłką w tym mieście.

Mój dawny redakcyjny kolega nazywał to „bokami” i stanowiły chyba jego ulubione słowo. Czyli wszystko, co nie było bezpośrednio związane w boiskowymi wydarzeniami. Wspominając o tych walijskich, należałoby zacząć od stadionu, a właściwie dwóch.

Kto do kogo poszedł w Cardiff?

Po meczu reprezentacji Polski z Walią w Lidze Narodów kilka scen pozostało w mojej pamięci. W pamięci jednej osoby, będą to wspomnienia do końca... życia.

Kilka minut po przerwie z sektora zajmowanego przez polskich kibiców słychać było skandowanie: „Polska grać, k… mać”. Skandowanie nieśmiałe, tylko przez chwilę, a właściwie walkę, kto kogo przekona. Czy ci niezadowoleni z przebiegu meczu, zarażą...

Triumf prostej piłki

Reprezentacja Polski pokonała w Cardiff Walię 1:0 zapewniając sobie utrzymanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Wynik znakomity, biorąc pod uwagę...

By osiągnąć cel jakim było wspomniane utrzymanie wystarczał jej remis, co udało się osiągnąć z nadwyżka. Dzięki temu polscy piłkarze wystąpią po raz czwarty z rzędu w najwyższej dywizji nowych rozgrywek UEFA. To naprawdę sukces, nawet wielki.

Za długo i za dużo dyskutujemy

Reprezentacja Polski zmierzy się z Walią w meczu decydującym o utrzymaniu w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Chyba nie wszystkich to jednak interesuje. 

Walia przywitała polską drużynę słońcem i przyjemną temperaturą. W sobotni wieczór było już chłodniej, niż w ciągu dnia, ale odnosiłem wrażenie, że to środek… lata. Tym razem polscy kibice nie zdominowali Cardiff, jak to bywało podczas wielu innych meczów...

Rozklepani

Reprezentacja Polski przegrała w Warszawie z Holandią 0:2 w meczu Ligi Narodów. Ten wynik pozwala docenić inny uzyskany w czerwcu.

Gra polskiej drużyny za dobrze nie wyglądała. Robert Lewandowski nie zdołał nawet oddać strzału. Rywale dość szybko zdominowali mecz wysyłając już w pierwszym kwadransie poważne ostrzeżenie, gdy Daley Blind znalazł się tuż przed polską bramką i powinien...

Karne rozmowy

Reprezentacje Polski i Holandii szykują się do meczu Ligi Narodów w Warszawie. Z tej okazji odbyły się oficjalne konferencje prasowe. Ale wcześniej coś jeszcze.

I od tego czegoś warto zacząć. W środowe przedpołudnie przed Stadionem Narodowym w Warszawie odbyła się bowiem uroczystość odsłonięcia kolejnych pamiątkowych tablic w Alei Gwiazd Piłki Nożnej. Na wysokim cokole z piłką pod pachą kroczy dumnie największy...

Słowne gierki

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed dwoma wrześniowymi meczami w Lidze Narodów z Holandią w Warszawie i Walią w Cardiff.

To już niepisana tradycja, że na pierwszej konferencji na każdym zgrupowaniu od wielu lat pojawia się selekcjoner wraz z kapitanem, Robertem Lewandowski. Obaj odpowiadali w poniedziałek na pytania dziennikarzy. Dwie kwestia wydały mi się szczególnie intrygujące.

Prawdziwy szacunek i naprawdę długie nogi

W subiektywnym podsumowaniu tygodnia o dwóch piłkarskich gwiazdach, które w ostatnich dniach mi zaimponowały. Powody były różne, nawet bardzo.

Od 8 września Wielka Brytania żegna swoją zmarłą królową Elżbietę II. Związanych jest w tym szereg oficjalnych uroczystości, które najpierw odbywały się w Edynburgu, a następnie w Londynie. Od środy do najbliższego poniedziałku, gdy odbędzie się pogrzeb, trumna...

Bardzo krótka pamięć

W meczu drugiej kolejki Ligi Konferencji Europy Lech Poznań pokonał Austrię Wiedeń 4:1. A to oznacza, że sinusoida nastrojów wystrzeliła mocno w górę.

Już zaczęła się „pompka”, bo jak inaczej nazwać opinie w stylu „kapitalne widowisko” czy „piłkarski koncert”? Dla mnie oba określenia napompowane zdecydowanie ponad miarę. Cieszę się ogromnie z tak wysokiego zwycięstwa mistrzów Polski, co nie zwalnia z...