Na (nie)szczęście jest jeszcze boisko

Środa to ostatni dzień zimowego okna transferowego w najlepszych ligach europejskich. Niektórym trudno będzie ów fakt zaakceptować.

Od jutra zaczną się pojawiać teksty podsumowujące transferowe żniwa. I różnego rodzaju rankingi, które mnie zawsze śmieszą. Jak można oceniać transfery piłkarzy, którzy nie zdążyli nawet kopnąć piłki w nowym klubie? Przecież to absurd. Ale świat...

Ten, który nie odstaje?

Jarosław Jach po transferze do Crystal Palace jeszcze nie kopnął piłki, a już stał się bohaterem rodzimych mediów. Na razie przypomina to miesiąc… miodowy.

Bo wszystko wydaje się spełnieniem marzeń, a nie ma jeszcze okazji, by skonfrontować je z piłkarską rzeczywistością. Liga w ostatni weekend nie grała, a w meczach czwartej rundy Pucharu Anglii nie występowało z kolei Crystal Palace, bo wcześniej odpadło.

Co warto mieć w CV

W ostatnim tygodniu moją uwagę zwróciły dwa transfery polskich piłkarzy. Oba cechuje rzadko spotykana w tym fachu spora doza zdrowego rozsądku.

Legia Warszawa pochwaliła się pozyskaniem Mikołaja Kwietniewskiego, przedstawiając go jako „jednego z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia”. Potwierdzeniem owej tezy miało być regularne powoływanie do reprezentacji Polski do lat dziewiętnastu...

Kogo nie zapamięta Alexis Sanchez?

Polski bramkarz nie zatrzymał Manchesteru United w meczu Pucharu Anglii. Tego można się było spodziewać. Jak potoczy się jego kariera, już niekoniecznie.

Manchester United przyjechał na mecz czwartej rundy najstarszych rozgrywek piłkarskich na świecie na południe Anglii, by zmierzyć się z Yeovil Town. Na stadionie Huish Park zmagania obserwował komplet widzów – 9195. Cały świat odnotuje zwycięstwo drużyny... 

Więcej do zyskania czy stracenia?

Rozlosowano skład grup w Lidze Narodów. Reprezentacja Polski ma szansę potwierdzić, że zasługuje na zajmowane ostatnio wysokie miejsca w rankingach.

Liga Narodów to nowe rozgrywki wymyślone przez UEFA. Takie nieformalne mistrzostwa Europy w nieco innej formie. W dużym skrócie - wszystkie reprezentacje podzielono na cztery ligi zgodnie z miejscem w rankingu UEFA, a w każdej z nich na grupy po...

Telewizja przede wszystkim!

Firma Deloitte opublikowała raport dotyczący najwyższych przychodów klubów piłkarskich. Grzechem byłoby wyników jej pracy nie skomentować.

Taki raport zwany „Football Money League” publikowany jest regularnie już od dwudziestu jeden lat. W tym roku, jak i w poprzednim, otwiera go Manchester United, którego przychody w sezonie 2016/17 (w oparciu o niego dokonano obliczeń) wyniosły... 

Samobójstwo polskiego Neymara?

Jarosław Lach ma dosłownie za moment podpisać kontrakt z klubem Crystal Palace. Tak piszą już angielskie media, więc na pewno coś jest na rzeczy.

Transfer potwierdził menedżer londyńskiego klubu Roy Hodgson. By stał się faktem, polski obrońca musi jeszcze oficjalnie podpisać kontrakt. Jest przedstawiany przez angielskie media, jako zawodnik mierzący sześć stóp i cztery cale, który dwa razy... 

Narcyz ma zawsze rację

Sztuką jest wygrać 7:1 tuż po własnym… pogrzebie. Sztuka udała się Realowi, który podobno dotknął dna. Przy okazji pojawił się inny ciekawy temat.

Real rozbił w niedzielę w meczu ligowym w Madrycie Deportivo La Coruna. W ten sposób zabawnie spuentował doniesienia o tym, że właśnie sięgnął dna. Nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni wyprawiono komuś w mediach pochówek, zbyt powierzchownie...

Lepszy od Keegana, Gerrarda i Beckhama

Rzadko się zdarza, by transfer zawodnika, który nie jest gwiazdą pierwszej wielkości, wywoływał tyle szumu. Proporcjonalnie do jego... wzrostu.

Włączyłem w piątek rano telewizor i usłyszałem na kanale Sky News informację o sensacyjnym transferze Chelsea. W ułamku sekundy przemknęło mi przez głowę, że może namówiła na przeprowadzkę do Londynu Cristiano Ronaldo albo odkupiła z Paris... 

Może ze mną coś nie...

Coraz mocniej zastanawiam się, czy jestem normalny? Bo martwię się na zapas za tych, którzy sami powinni mocno zastanowić się nad własnym losem.

Uświadomiłem to sobie, gdy przeczytałem dwie kolejne informacje o Arkadiuszu Miliku. Jeszcze nie zaczął normalnie trenować, a już wiadomo kiedy może zagrać! Wiadomo też, że klub chce go wypożyczyć. Podobno lista jest długa.