Poczekamy, zobaczymy...

Zaklinanie rzeczywistości w polskiej piłce od lat wychodzi najlepiej. Oczywiście do czasu. Na razie polskie drużyny znów mają podbić europejskie puchary.

We wtorek i czwartek powalczą o awans do trzeciej rundy w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Czekam na te mecze i gdybym nie znał wyników pierwszych spotkań przed tygodniem pomyślałbym, że cała czwórka powinna w...

Dobrze kombinuje!

Najciekawsze wydarzenie kończącego się tygodnia? To, którego nie… było. Kolejny dowód, że w polskiej piłce nie ma rzeczy niemożliwych.

Sygnalizowana po meczu kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzów zmiana trenera w Legii na razie się nie potwierdziła. Mnie to nie martwi, bo nie jestem zwolennikiem trenerskiego geniuszu Adama Nawałki. A to on właśnie miał zastąpić Klafuricia.

Mit to już nasz ostatni?

Cieszę się, że coraz więcej osób zaczyna przeglądać na oczy. I wreszcie dostrzegają to, co powinno być oczywiste dla wszystkich, choć niestety nie jest.

Oto na naszych oczach dogorywa chyba już ostatni współczesny mit polskiej piłki. Jeden z tych tworzonych za kadencji miłościwie nam panującego prezesa związku. Znalazłem taki tekst (za: wp.pl): „Odnoszę wrażenie - być może mylne, w takim razie...

Trudno zgodzić się z twierdzeniem, że...

Polskie drużyny zaliczyły wszystkie możliwe wyniki w pierwszych meczach drugiej rundy Ligi Europejskiej. Jakie płyną z tego wnioski?

Jagiellonia pokonała w Białymstoku portugalskie Rio Ave 1:0. Lech zremisował na Białorusi z Szachtarem Soligorsk 1:1, a Górnik przegrał w Zabrzu ze słowackim Trencinem 0:1. Trudno zgodzić się z twierdzeniem, że Jagiellonia jest przed...

Wirus? Być może. Tylko jaki?

Legia poległa na własnym stadionie w meczu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Jej trener wytłumaczył dlaczego. Czy wszystkich przekonał?

Odnosiłem wrażenie, że słowacki Spartak Trnava nie był traktowany przed wtorkowym meczem jako poważny rywal, który może wyeliminować Legię. Co prawda nikt tego wprost nie powiedział (napisał), ale to, czego się nie mówi (pisze), też o...

WYBRAŁEM!

W Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja nowego trenera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka, nominowanego na ten stołek znacznie wcześniej.

Nie odniosłem wrażenia, że był głównym bohaterem konferencji prasowej. W tej roli doskonale czuje się prezes PZPN Zbigniew Boniek. Nie zawiódł także w poniedziałek przy okazji namaszczania na selekcjonera Brzęczka. Podobało mi się, że...

Najlepiej milczeć!

W kończącym się tygodniu kilku mądrali postanowiło pochwalić się swoimi wynurzeniami. Przynajmniej niektóre trudno pozostawić bez komentarza.

Pierwsza uwaga dotyczy zakończonych przed tygodniem mistrzostw i trwających kilka dni wszelkiego rodzaju podsumowań serwowanych przez media na całym świecie. Koronowano w nich gwiazdy i piętnowano nieudaczników. W tym drugim gronie...

Letni koszmar polskiej piłki

Właśnie się zaczął. To przeklęte europejskie puchary. Wystarczyła jedna runda, by pojawiły się komentarze typu – „blamaż” czy „kompromitacja”.

Polskie drużyny zagrają w komplecie w drugiej rundzie europejskich pucharów. Jedna dlatego, że jeszcze z nikim nie rywalizowała. To Jagiellonia Białystok, która dopiero zagra w Lidze Europejskiej z portugalskim Rio Ave. Zaczęła w kwalifikacjach do Ligi...

Jesień trudnych pytań

Padł kolejny mit o reprezentacji Polski. Tym razem o wspaniałej atmosferze. Chyba jednak niewielu zdaje sobie sprawę, co to w praktyce oznacza.

W mediach pojawiają się kolejne informacje kto kogo nie lubi w kadrze i dlaczego. O chłodnych pozaboiskowych stosunkach Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego od lat wiedzą nawet średnio zorientowani w futbolowych realiach. 

Co znaczy „bardzo dobry”?

Robert Lewandowski udzielił pierwszego wywiadu po mistrzostwach świata. Zabrzmi to dziwnie, ale ważniejsze od jego odpowiedzi było jedno… pytanie.

Kapitan reprezentacji przyznał, że pierwszym meczem jaki obejrzał w telewizji po odpadnięciu z turnieju Polaków, był półfinał Anglia – Chorwacja, tylko dlatego, że akurat spożywał posiłek w restauracji. Wcześniej nie był w stanie oglądać innych w akcji.