nie-REAL-ne oczekiwania

Derby Madrytu dla Atletico. Wygrało 1:0 z Realem w lidze, po raz pierwszy od czternastu lat. I do tego na Santiago Bernabeu. Czyli już... drugi raz w tym roku.  

Kto był w katedrze w Madrycie? Ja byłem. Położona nieco na uboczu, wygląda jak zwyczajny kościół w jakimś prowincjonalnym mieście. Kto był na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie?

 

Przede wszystkim nie szkodzić!

Orest Lenczyk został trenerem Zagłębia Lubin. Właściwie wrócił do klubu, który wprowadził do Ekstraklasy w 2009 roku. Doświadczenie wygrało z młodością.

Skoro Lenczyk został trenerem Zagłębia, przestał nim być Adam Buczek. Potwierdziła się więc stara dziennikarska zasada, że istotne są tylko wiadomości dementowane. Władze klubu z Lubina jeszcze niedawno zaklinały się, że...

Kiedy i gdzie następny karny?

Znów to samo. Tym razem afera w Hiszpanii. Chcą wieszać sędziego, który prowadził mecz Realu Madryt i podyktował karnego. Ale dlaczego tylko jego?

Real grał w środę w Elche. Bramka Ronaldo dała mu prowadzenie. Gospodarze wyrównali w ostatniej minucie. W doliczonym czas gry goście wybijali rzut rożny. Dwóch zawodników szarpało się za koszulki...

 

Niespodziewane korzyści bolesnej degradacji

Dzień bez straszenia kogoś czwartą ligą byłby dniem straconym. Zastanawiam się tylko, czy to na pewno byłaby kara? Może wręcz przeciwnie?

W czwartej lidze mają szansę zagrać zdegradowane kluby Ekstraklasy, które bez względu na boiskowe wyniki są na takim debecie, że nikt im nie da licencji na występy w wyższej lidze.

Cyferki niestety nie kłamią

Podobno pieniądze w piłkę nie grają, bo gdyby grały, mistrzem świata byłaby zawsze jakaś reprezentacja znad Zatoki Perskiej. Podobno, ale…

Wczoraj opublikowany został finansowy raport – „Ekstraklasa piłkarskiego biznesu”. Przygotowała go firma doradcza EY i spółka Ekstraklasa S.A. Autorzy oceniając kluby Ekstraklasy, wzięli w tym roku pod uwagę siedem kryteriów.

Pierwszy i ostatni prezydent PZPN

Trener Kazimierz Górski będzie miał w przyszłym roku pomnik przed Stadionem Narodowym w Warszawie. Mam nadzieję, że nie skończy się na pomniku.

Długa jest już lista obiektów i miejsc jego imienia. Sam widziałem skwer i obelisk upamiętniający go w Rzeszowie, stadion w Płocku czy krzesełko na stadionie Polonii Warszawa... 

Derbowa demolka i nie tylko

To był bardzo pouczający weekend w Premier League. Szczególnie dla kilku menedżerów. Dla jednego ostatni przed dłuższą przerwą w karierze.   

Wszystko pozostawało oczywiście w cieniu derbów Manchesteru. Gdy naprzeciw siebie stają drużyny z tego samego miasta, to zawsze mecze szczególne. Mówimy o tej najprawdziwszej wersji, a nie żadnej farbowanej...

Trzy porażki jednego dnia

Legia przegrała w Rzymie z Lazio mecz w Lidze Europejskiej, którego przegrać nie musiała. Gospodarze stworzyli jej bowiem wyjątkowo sprzyjające warunki do gry.

Jakub Rzeźniczak tuż przed odlotem do Rzymu powiedział na lotnisku: „Wiadomo, w grupie jest sześć spotkań, nawet ewentualna porażka nic wielkiego nie oznacza. Powalczymy o punkty”.

O której wstaje inżynier dusz?

Liga Mistrzów jeszcze na dobre się nie zaczęła, a w niektórych grupach prawie pozamiatane. Na szczęście można liczyć na piłkarzy Jose Mourinho.

Po inauguracyjnej kolejce uświadomiłem sobie przerażony, że wyrafinowany socjotechnik Jose Mourinho ma mnie w swoich łapach. Mogę się jedynie pocieszyć – nie tylko mnie. Inżynier dusz przez lata tak sprytnie sterował otoczeniem, że...

Bayern przegrał na inaugurację Ligi Mistrzów

Żeby nie było niedomówień – chodzi o Bayern Monachium. Przegrał u siebie z CSKA Moskwa 0:2. Wszystko się zgadza, choć jest pewien drobiazg…

We wtorek wystartowała Liga Mistrzów. Nawet dwie. Ta druga po cichu, bez rozgłosu. To nowe dziecko UEFA, także w dosłownym znaczeniu, skoro mówimy o juniorskiej Lidze Mistrzów.