Bzdury do potęgi…

Chciałbym wyrazić wdzięczność człowiekowi, który kolejny raz mnie podratował. Żeby było śmiesznie, kiedyś radziłem mu, by natychmiast zamilkł.

Mowa oczywiście o moim ulubionym ulubieńcu, Janie Tomaszewskim. Co ja bym, biedny, bez niego zrobił? Kolejny raz rozglądałem się za jakimś ciekawym tematem, a tu bida z nędzą. Coś na siłę może by się udało spłodzić, ale po co, skoro dostałem praktycznie gotowca.

Cudowne dziecko wśród gwiazd

Bayern Monachium poinformował, że Robert Lewandowski będzie miał nowego szefa, starszego o... rok. Czyli ten obecny mógłby być ojcem swojego następcy.

Julian Nagelsmann od nowego sezonu poprowadzi drużynę aktualnego mistrza Niemiec, która za moment najpewniej zdobędzie kolejne mistrzostwo. Będzie nowym trenerem, ponieważ z klubem postanowił się rozstać Hansi Flick. O jego konflikcie z dyrektorem... 

Problemy rock’n’rollowego futbolu

Trudne dni przeżywa jeden ligowy trener, który jeszcze niecałe dwa miesiące wcześniej był prawdziwym bohaterem mediów. Ktoś to potrafił przewidzieć.

Składając życzenia noworoczne miałem dla niego taki przekaz: „Trenerowi Wisły Kraków Peterowi Hyballi, sukcesów na miarę rock’n’rollowych wypowiedzi”. Bo gdy w grudniu pojawił się w Polsce, od razu było wiadomo, że największą karą dla niego będą występy w roli...

Intrygujące pytania

W sobotę zadzwonił znajomy i strasznie mnie zrugał. Za co? Że nic nie napisałem na jeden temat. Nie napisałem, bo zostawiłem go na deser w tym tygodniu. 

Ten temat, to wybór Zbigniewa Bońka na wiceprezydenta UEFA. Naczytałem się w mediach gratulacji dla prezesa PZPN, oj, naczytałem. Na pewno trzeba się cieszyć, jeśli Polak zasiada na tak wysokim stołku w piłkarskich władzach. Bo nie ma się co oszukiwać, w...

Podziękujmy Australii, Brazylii, RPA...

Wreszcie oficjalnie potwierdzono gdzie reprezentacja Polski zagra podczas Euro 2020. Będzie musiała podróżować z jednego końca Europy, na drugi.

Wiadomość o zmianie lokalizacji wszystkich jej meczów nie zrobiła żadnego wrażenia na rodzimych mediach. Może dlatego, że od kilku dni krążyły nieoficjalne informacje na ten temat, które właśnie się potwierdziły. UEFA postawiła twarde warunki – albo ktoś wpuści...

Trzeba tylko przetrzeć szybę

Po dwóch dniach burzy z piorunami związanej z zapowiadanym startem Superligi, trzeciego dnia dało się zauważyć dokładne sprawdzanie rannych i zniszczeń.

Gdy stało się jasne, że pomysł upadł, choć pomysłodawcy w konwulsjach próbują jeszcze udowodnić, że nie wyzionęli ducha, wskazano dwóch największych winowajców. To prezesi – Juventusem Turyn, Andrea Agnelli, i Realu Madryt, Florentino Perez. Przedstawiani są...

Katastrofa zapowiedziana z wyprzedzeniem

Wziąłem się ponownie za temat, o którym strach pisać. Bo gdy zaczyna się zdanie, jeszcze przed jego skończeniem coś może okazać się już nieaktualne.

Od niedzielnego wieczoru trwa szaleństwo związane z tematem Superligi. Nie tylko w mediach sportowych zresztą. Włączam telewizor, a w programach informacyjnych całe bloki poświęcone temu tematowi, z przepytywaniem zaproszonych gości włącznie.

Kasa, kasa, kasa...

Nie przypominam sobie kiedy po raz ostatni jakiś piłkarski temat wzbudzał aż tyle emocji, o ile kiedykolwiek wzbudzał. Od niedzieli wszyscy mówią głównie o tym.

Czyli o Superlidze. W niedzielny wieczór pojawiły się w mediach pierwsze przecieki na ten temat. Poniedziałek to już istny festiwal informacji dotyczący powołania do życia nowych rozgrywek, tylko dla najbogatszych klubów. Tak w dużym skrócie – w Superligi ma...

Dosyć smutna refleksja

W kończącym się tygodniu najbardziej zaintrygował mnie piłkarski temat związany z Polską, który moich rodaków o dziwo za bardzo nie interesuje.

Do takich doszedłem wniosków czytając codziennie o problemach związanych z meczami reprezentacji Paulo Sousy w czerwcowych finałach mistrzostw Europy. A przecież jeszcze wcześniej, 26 maja, odbędzie się w Polsce ważny mecz, jeden z czterech: Arsenal - Roma...

Powtórka z Urbana?

Od kilku dni codziennie czytam informacje o tym, co ma być, choć do końca nie wiadomo, czy będzie. Przygotowania do Euro 2020 graniczą z absurdem.

Codziennie jestem bombardowany nowymi informacjami na ten temat. To raczej głównie przypuszczenia, domysły i plotki, bo konkretów brak. Na razie wiadomo, że mistrzostwa się odbędą. Wiadomo kiedy, nie wiadomo tylko do końca gdzie. Reprezentacja Polski na dwa...