Szukanie napastników

Życie szybko dopisało puentę do poprzedniego tekstu. Okazuje się, że utrata kontaktu z rzeczywistością jest dość powszechną przypadłością.

Uśmiałem się, gdy przeczytałem komentarz do wtorkowego meczu Niemców. Okazuje się, że znów mogą oddychać spokojnie. Nie wiem czy spokojnie mogą oddychać ci, którzy jeszcze dzień wcześniej wróżyli im koniec świata. Jeśli prosiłem - Boże, daj nam takie... 

Boże, daj nam takie problemy!

Po zwycięstwie nad Finlandią zaczęła się jazda bez trzymanki na całego. Nikt nie widzi nawet potrzeby zainteresowania się pasami bezpieczeństwa.

Po zapoznaniu się z reakcją mediów, nawet dość pobieżną, doszedłem do wniosku, że została przekroczona pewna niewidzialna linia. Nikt już nie ocenia szans na wyjście Polski z grupy na EURO 2016. Kto by tracił czas na takie drobiazgi? Nikt nie analizuje na kogo... 

Optymistycznie, ale bez euforii

Reprezentacja Polski zdobyła na EURO 2016 kolejne trzy punkty. Ma ich już sześć i pewny awans do następnej rundy. Szkoda, że na razie tylko w teorii.

Od razu wyjaśnię skąd te wyliczenia, bo przecież nie wszyscy musieli czytać tekst sprzed kilku dni. Kadra Nawałki wygrała w sobotę drugi marcowy mecz towarzyski, tym razem z Finlandią we Wrocławiu aż 5:0. Rywal miał przypominać stylem gry i klasą grupowych... 

Warunek niestety został spełniony...

W czwartek zmarł Johan Cruijff. Wspomnienia o nim publikują media na całym świecie. Nie tylko te sportowe, bo on nie był tylko zwykłym sportowcem.

Jako jednostka wybitna wyprzedzał swoją epokę pod wieloma względami. Nie ma sensu po raz kolejny wymieniać jego sukcesów, bo przede mną zrobili to już inni. Nigdy nie widziałem Cruijffa na żywo jako piłkarza, nie to pokolenie. Gdy oglądam dziś na ekranie powtórki...

Lewandowski ma duże szanse

Reprezentacja Polski zdobyła już trzy punkty w finałach mistrzostw Europy we Francji. Taki wniosek można wyciągnąć po środowym meczu w Poznaniu.

Spotkała się w nim z Serbią, wręcz idealnie dobranym i wymagającym przeciwnikiem. Zamiar był taki, by w czterech ostatnich meczach towarzyskich przed EURO 2016 zagrała z drużynami odpowiadającymi charakterologicznie rywalom w grupie C. Pomysł bardzo...

Problemy reprezentacji i reprezentantów

Belgijscy piłkarze stwierdzili, że piłka nie jest w tej chwili najważniejsza. Gdy giną niewinni ludzie, wszystko wydaje się wyjątkowo mało istotne.

Po zamachach terrorystycznych do jakich doszło w Brukseli reprezentacja Belgii odwołała wtorkowy trening przed planowanym meczem towarzyskim. Często zapamiętuję różne fakty kojarząc je z innymi, które wydarzyły się w tym samym okresie. I...

 

Trudne pytanie

Adam Nawałka powołał kadrę na mecze towarzyskie z Serbią i Finlandią. Kto się w niej znalazł wiadomo od kilku dni. Nie wiadomo tylko jednego.

Selekcjoner najpierw powołuje zawodników z klubów zagranicznych. Taka jest procedura, która nikogo nie dziwi. Następnie dowołuje resztę z klubów Ekstraklasy. Dzięki temu łatwiej można było zauważyć, że ta druga grupa była całkiem liczna, choćby w porównaniu z...

Ściema tygodnia

Legia wygrała w Poznaniu z Lechem 2:0 w meczu zapowiadanym jako szlagier ostatniej kolejki Ekstraklasy. Dla mnie było w nim coś ciekawszego od wyniku.

Nazwałbym to ściemą tygodnia, nawet w dwóch odsłonach. Chodzi o przypadek Kaspera Hämäläinena. Część pierwsza z jego udziałem stanowiła spodziewaną niespodziankę. Fin na ostatnim treningu przed sobotnim meczem Lecha z Legią podobno odniósł kontuzję. 

Dobrze znane towarzystwo

Rozlosowano pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Ceremonia odbyła się w piątek w siedzibie UEFA w Nyonie. Zanim do niej doszło, było trochę zamieszania.

Głos zabrał oburzony prezes rady nadzorczej Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge. Jego klub rzutem na taśmę zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. Potrzebował dogrywki w rewanżowym meczu z Juventusem u siebie, by pokonać rywala. A do dogrywki...

Zmartwienie połowy Krakowa

Józef Wojciechowski po kilku latach zatęsknił za piłką nożną. Przynajmniej w jednym klubie mają poważne podstawy, by zacząć się martwić.

Na forbes.pl trafiłem na wywiad z nim. Pan Wojciechowski zajmuje jedno z najwyższych miejsc na liście moich ulubionych ulubieńców. Co prawda z Janem Tomaszewskim nie ma szans się równać, ale przynajmniej czasami stara się mu dorównać.