Toksyczne doświadczenia

Sandro Wagner nie jest już zmiennikiem Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. To żadna niespodzianka, raczej przyczynek do pewnej refleksji.

Obserwowałem go z ciekawością od samego początku, gdy pojawił się ponownie w Monachium. Ponownie, bowiem był już zawodnikiem Bayernu na początku swojej profesjonalnej kariery. Ale w nim kariery nie zrobił, a w Bundeslidze występował...

Piątkomania? Oby jak najdłużej

Krzysztof Piątek wyszedł we wtorek w podstawowym składzie Milanu w ćwierćfinale Pucharu Włoch z Napoli i szybko stał się bohaterem meczu.

Nie minęło nawet pół godziny, gdy zdobył dwie bramki gwarantujące jego drużynie zwycięstwo i awans do półfinału rozgrywek. I zapanowała prawdziwa Piątkomania. We Włoszech, szczególnie w połowie Mediolanu sympatyzującej z Milanem, a nie...

To już siedem lat!

Mój ulubiony stadion obchodzi właśnie urodziny. Nie mam żadnych wątpliwości, że jest jednym z najbardziej udanych tego typu obiektów na świecie.

29 stycznia 2012 roku odbyła się oficjalna inauguracja Stadionu Narodowego w Warszawie. Czyli we wtorek przypadają jego siódme urodziny, o czym przypomniały mi specjalnym mailem osoby odpowiedzialne za komunikację z mediami...

Piłkarz meczu? Chyba kogoś poniosło

Wystarczyły dwa dni, by przekonać się, że Krzysztof Piątek nie jest jeszcze królem Mediolanu. Choć jego debiut w nowych barwach można uznać za obiecujący.

W sobotę Milan, czyli nowa drużyna Piątka, grał mecz ligowy z Napoli.  Wzbudzał w jego ojczyźnie podwójne zainteresowanie, bowiem w barwach gości występuje przecież dwóch naszych - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Miało to więc być polskie starcie.

Milczenie nie będzie złotem

Rafał Rostkowski, były arbiter FIFA, znów szczypie szefa Kolegium Sędziów, a przy okazji też szefa związku. Czy tym razem zareagują?

Cytowałem go niedawno, zacytuję ponownie, bo warto. Wali bez znieczulenia w Zbigniewa Przesmyckiego, szefa Kolegium Sędziów (za: sportdziennik.pl):
„Przesmyckiego popierają chyba tylko ci, dla których jest wygodny. To dosyć..."

To dopiero szansa na sukces

Krzysztof Piątek podpisał w środę wieczorek kontrakt z AC Milan, co zostało potwierdzone na stronie internetowej włoskiego klubu. NARESZCIE!

Gdy publikuję ten tekst trwa oficjalna prezentacja Piątka w Mediolanie. Nie przypominam sobie podobnego szaleństwa związanego z transferem polskiego piłkarza.
Dlatego jego przejście z Genoi do Milanu zastąpiło z powodzeniem telenowelę...

Każdy dostanie swoją szansę?

Ponieważ nie mogę się doczekać na oficjalne potwierdzenie transferu Krzysztofa Piątka do Milanu, postanowiłem przyjrzeć się innym rodakom w Serie A.

Chodzi mi wyłącznie o przypadki transferowe związane z polskimi zawodnikami i włoską ligą. Bo trochę się tego w ostatnich dniach nazbierało. Powinno się wręcz odwrócić kolejność słów hymnu - „z ziemi włoskiej do Polski” - bo następny piłkarz...

Piłkarz(e) za 2,25 mln euro

Zimowe okno transferowe otwarte na oścież. Codziennie pojawiają się informacje ta ten temat. O tych, którzy przychodzą, o tych, którzy z Polski wyjeżdżają.

Wiele z nich to tak zwane spodziewane niespodzianki. Choćby rozstanie z Legią Krzysztofa Mączyńskiego. Jego opinii o trenerze Sa Pinto, że nie był godzien podania ręki, też można się było spodziewać. Mączyński wylądował w Śląsku Wrocław, czyli...

Ile kosztował spokój na meczach?

Krakowska telenowela staje się poważnym serialem. Aktorzy podpisują nowe kontrakty, choć nie wiadomo, czy wystarczy środków na kolejne odcinki.

W ostatnich dniach pojawiło się kilka informacji pozytywnie nastrajających co do przyszłości Wisły Kraków. Przede wszystkim, co z pozoru najmniej ważne, wiadomości z nią związane przestały być najważniejsze w danym dniu, a stały się najwyżej...

Człowiek naszych czasów

Mój ulubiony ulubieniec zabrał wreszcie głos. Raczej pozwolono mu zabrać, przeprowadzając z nim wywiad w tym szczególnym momencie.

Jan Tomaszewski został przepytany na okoliczność, tak podejrzewam, ogólnonarodowej dyskusji o nienawiści i związanych z nią problemach. Skupię się tylko na sporcie, nie ruszając poruszanej też tematyki politycznej, bo przecież przepytany był posłem...