Lato transferowych rekordów

Ile powinien kosztować piłkarz? Pytanie wydaje się dość proste. Ale odpowiedź na nie wcale prosta nie jest. Przynajmniej w ostatnich kilkunastu dniach.

Mino Raiola, agent Paula Pogby, wziął się za ruganie dziennikarzy. Nie spodobało mu się, że piszą o transferze jego klienta z Juventusu do Manchesteru United jako już klepniętym. To chyba pan agent nie jest na bieżąco z mediami. Staram się w miarę regularnie śledzić... 

Świetna gra, super styl i...

Życie błyskawicznie dopisało aneks do raportu pod tytułem „Ekstraklasa Piłkarskiego Biznesu”. Niestety nie ma się już czym chwalić.

Na wtorkowej konferencji prasowej głównie się chwalono rosnącymi z roku na rok wskaźnikami biznesowymi Ekstraklasy. Na końcu był czas na zadawanie pytań. Wtedy prezes spółki Ekstraklasa S.A. Dariusz Marzec usłyszał, że najlepszą weryfikacją wartości... 

Odtrutka po EURO

Legia odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Nie należy się jednak nim zachłystywać.

Wygrała 1:0 ze słowackim klubem AS Trenčín. Mecz okazał się, przynajmniej dla mnie, bardzo ciekawy z kilku powodów. I to nawet jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Gdyby UEFA wprowadziła kategorię „najciekawsza drużyna rozgrywek”, przeciwnicy Legii mogliby...

Tam po prostu grają w piłkę

Firma EY pochwaliła się dziennikarzom raportem „Ekstraklasa Piłkarskiego Biznesu”. Czy najlepsze ligi powinny zacząć się bać o swoją pozycję?

To już ósma edycja raportu. Jest więc o czym mówić i co porównywać. „W 2015 roku, pierwszy raz w historii łączne przychody klubów Ekstraklasy przekroczyły 0,5 mld PLN i wyniosły 511,2 mln PLN” - oto chyba najważniejsza informacja z ostatniego raportu. 

Szef został szefem

Angielska federacja piłkarska, The Football Association, w poniedziałek oficjalnie potwierdziła to, o czym wszyscy mówili od kilku tygodni.

Na konferencji prasowej Sam Allardyce po raz pierwszy pojawił się jako nowo namaszczony trener reprezentacji Anglii. Jego nominację trudno nazwać niespodzianką. Gdy Roy Hodgson zrezygnował z prowadzenia kadry po porażce na EURO 2016 z Islandią, właściwie...

Rozmówcy niebanalni

Rzadko się zdarza, by po tylu latach czytania i pisania o piłce ktoś był jeszcze w stanie mnie zaskoczyć. Ale na szczęście czasami jednak się zdarza.

Właśnie przeczytałem wywiad z jednym z tych, który u mnie jest na najwyższej półce. Arkadiusz Głowacki to już jeden z ligowych seniorów. Pamiętam jak przed laty miałem okazję go przepytywać po jednym z meczów Wisły. Nie pamiętam z kim grała, nie...

I wszyscy zostańcie generałami

Reprezentacja Polski w piłce nożnej znów zagra w finałach mistrzostw świata. Dlatego trochę się dziwię, że temat przeszedł praktycznie bez echa.

Napisał do mnie kolega, Jacek Szustakowski. Napisał przed kilkoma tygodniami. Byłem we Francji na EURO. Wokół działo się za dużo i za szybko, bym znalazł dostatecznie dużo czasu, by pochylić się nad tematem, który mi podesłał.

Niemożliwe już było

Jeden z klubów z trzeciego poziomu rozgrywek zorganizował konferencję prasową i opowiedział o planach awansu do Ekstraklasy. Pycha? Niekoniecznie.

Trzeci poziom rozgrywek, czyli druga liga, do której niedawno awansowała Polonia Warszawa i w środę zorganizowała konferencję przed nowym sezonem. To jeden z trzech klubów karnie relegowanych w ostatnich latach o kilka szczebli z powodu problemów finansowych...

Co robi typowy polski klub?

Legia awansowała do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Czyli wygrała mecz o cztery… mecze. Tyle zagra jeszcze do końca sierpnia.

Oczywiście chodzi o te w europejskich pucharach. Awans do trzeciej rundy oznacza, że za tydzień zmierzy się z mistrzem Słowacji lub Słowenii. Jeśli okaże się lepsza w dwóch meczach, zagra w decydującej rundzie o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. 

Kolejny ukarany za sukcesy

W Ekstraklasie nastąpiła już pierwsza zmiana trenera w nowym sezonie. Chcąc być bardziej precyzyjnym należałoby dodać, że nawet tuż przed jego startem.

Nowego trenera ma Piast Gliwice. Zmiana została dokonana dosłownie na kilka godzin przed inauguracyjnym meczem drużyny w pierwszej kolejce nowego sezonu. Na przykładzie tego klubu najlepiej można się przekonać jakie możliwości daje i jakie ma ograniczenia...