Warunek przystąpienia do Ligi Narodów

Ważne informacje dla potencjalnych reprezentantów. Idą zmiany. Wszystkiego będzie więcej. Ale więcej niestety, nie zawsze znaczy lepiej.

FIFA przed kilkoma dniami zakomunikowała jak podzieli dodatkowe miejsca w mistrzostwach świata w 2026 roku, gdy w finałach wystartuje 48 drużyn. Zanim jeszcze to zrobiła szef Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge zaatakował międzynarodową...

...„nic” do „niczego”

W Chicago pewien dziennikarz wprawił wszystkich w osłupienie. Nie byłem jego pytaniem specjalnie zaskoczony, bo przerabiałem temat znacznie wcześniej.

Bastian Schweinsteiger jest już piłkarzem Chicago Fire. To początek jego piłkarskiej emerytury, co nie przeszkadza, by w nowym klubie został powitany jak król. Z tej okazji zorganizowano mu konferencję prasową. Odbywała się według nudnawych standardów, aż... 

Szrot kontra zdolna młodzież

Po tygodniowym maratonie piłkarskim mam lekki przesyt. Ale jeszcze próbuje wyciągnąć wnioski z tego, co przez ostatnie dni oglądałem.

Wtorkowy mecz Francji z Hiszpanią był ostatnim na mojej liście. Od poprzedniej środy trochę się ich uzbierało. To znaczy obejrzałem ile się dało. Nie tylko tych w eliminacjach do mistrzostw świata, ale także kilka towarzyskich.

Pomarańczowa degrengolada

Danny Blind przestał być selekcjonerem reprezentacji Holandii po jej sobotniej porażce z Bułgarią 0:2. Takie rzeczy zdarzają się w tym fachu, ale…

Były już selekcjoner od dawna nie miał w ojczyźnie dobrych notowań. Czyli jego dymisja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Szczególnie po tak dotkliwej porażce, za jaką uznano w Amsterdamie i okolicach przegraną dwoma bramkami w Sofii w eliminacjach do...

Materiał do przemyśleń

Polska wygrała 2:1 z Czarnogórą w Podgoricy w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Do finałów może nie awansować tylko… teoretycznie.

Robert Lewandowski powiedział po meczu, że na razie nie ma jeszcze czego świętować. I bardzo dobrze, że tak mówi. Chłodna głowa się przyda. Patrząc jednak realistycznie trudno sobie wyobrazić sytuację, by reprezentacja tego awansu nie wywalczyła. 

143+

Niedzielny mecz z Czarnogórą zapowiadany jest jak wyprawa do piekła. Czy słusznie? Oceńcie sami, analizując fakty z poprzedniego starcia w Podgoricy.

Polacy grali tam we wrześniu 2012 roku na inaugurację eliminacji do mistrzostw świata. To był drugi mecz nowego selekcjonera Waldemara Fornalika. Miałem okazję oglądać go na żywo, czyli przeżyć wszystko, przed czym od kilku dni przestrzegają polskie media.

Czy Dorna okaże się...

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała w czwartek 1:2 z Włochami w Krakowie. To drobiazg, bo prawdziwy cios spadł na nią dwa dni wcześniej.

Jak wiadomo reprezentacja szykuje się do turnieju finałowego mistrzostw Europy do lat 21, który odbędzie się w czerwcu w Polsce. Szykuje się, to mało powiedziane. Mierzy w medal! Przed kilkoma dniami na jednej ze stron internetowych zadano czytelnikom...

Gdzie ten mityczny drugi napastnik?

Najlepszy polski piłkarz powiedział bardzo ciekawą rzecz. Szkoda, że praktycznie nikt nie zwrócił na to uwagi, cytując inne jego wypowiedzi.

We wtorek odbyła się kolejna konferencja prasowa przed meczem z Czarnogórą. Wzięli w niej już udział zawodnicy. Do boju wysłano gwiazdy – Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika. Czyli media dostały od razu najważniejszych zawodników kadry, by miały... 

Król przybył w samo południe

W poniedziałek rozpoczęło się w Warszawie zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem z Czarnogórą. W mediach trudno było to jednak zauważyć.

Przejrzałem wiadomości we wtorkowy poranek. Myślałem, że jak zwykle zalany zostanę wypowiedziami polskich piłkarzy przepytywanych przez czekających na nich w hotelu dziennikarzy. Zastanawiałem się kogo będzie warto cytować, kto za bardzo...

Co powiedział pan trener?

Reprezentacja Polski szykuje się do pierwszego meczu w 2017 roku. Tradycyjnie jej zgrupowanie rozpoczęła konferencja prasowa z Adamem Nawałką.

W najbliższą niedzielę Polacy zagrają w Podgoricy z Czarnogórą, co będzie pierwszym meczem reprezentacji po ponad czteromiesięcznej przerwie. Z tej okazji dziennikarze uzyskali możliwość ponownego przepytania selekcjonera, ponieważ wiadomo, że wyżej...