Naprawdę taki dobry?

Czasami trzeba przyznać się do porażki. Nie jest może zbyt dotkliwa, ale lepiej się samemu wyspowiadać, skoro też wiele razy sam się cytowałem, cytuję...

Nie należę do licznego grona, które podnieca się do nieprzytomności jednym czy drugim występem jakiegoś naszego grajka. Z ostrożnością obdzielam komplementami, ale gdy ktoś zasłuży na pochwałę, potrafię to ostrzec. Tak było z Dawidem Kownackim.

Toksyczne doświadczenia

Sandro Wagner nie jest już zmiennikiem Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. To żadna niespodzianka, raczej przyczynek do pewnej refleksji.

Obserwowałem go z ciekawością od samego początku, gdy pojawił się ponownie w Monachium. Ponownie, bowiem był już zawodnikiem Bayernu na początku swojej profesjonalnej kariery. Ale w nim kariery nie zrobił, a w Bundeslidze występował...

Piątkomania? Oby jak najdłużej

Krzysztof Piątek wyszedł we wtorek w podstawowym składzie Milanu w ćwierćfinale Pucharu Włoch z Napoli i szybko stał się bohaterem meczu.

Nie minęło nawet pół godziny, gdy zdobył dwie bramki gwarantujące jego drużynie zwycięstwo i awans do półfinału rozgrywek. I zapanowała prawdziwa Piątkomania. We Włoszech, szczególnie w połowie Mediolanu sympatyzującej z Milanem, a nie...

To już siedem lat!

Mój ulubiony stadion obchodzi właśnie urodziny. Nie mam żadnych wątpliwości, że jest jednym z najbardziej udanych tego typu obiektów na świecie.

29 stycznia 2012 roku odbyła się oficjalna inauguracja Stadionu Narodowego w Warszawie. Czyli we wtorek przypadają jego siódme urodziny, o czym przypomniały mi specjalnym mailem osoby odpowiedzialne za komunikację z mediami...

Piłkarz meczu? Chyba kogoś poniosło

Wystarczyły dwa dni, by przekonać się, że Krzysztof Piątek nie jest jeszcze królem Mediolanu. Choć jego debiut w nowych barwach można uznać za obiecujący.

W sobotę Milan, czyli nowa drużyna Piątka, grał mecz ligowy z Napoli.  Wzbudzał w jego ojczyźnie podwójne zainteresowanie, bowiem w barwach gości występuje przecież dwóch naszych - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Miało to więc być polskie starcie.

Milczenie nie będzie złotem

Rafał Rostkowski, były arbiter FIFA, znów szczypie szefa Kolegium Sędziów, a przy okazji też szefa związku. Czy tym razem zareagują?

Cytowałem go niedawno, zacytuję ponownie, bo warto. Wali bez znieczulenia w Zbigniewa Przesmyckiego, szefa Kolegium Sędziów (za: sportdziennik.pl):
„Przesmyckiego popierają chyba tylko ci, dla których jest wygodny. To dosyć..."

To dopiero szansa na sukces

Krzysztof Piątek podpisał w środę wieczorek kontrakt z AC Milan, co zostało potwierdzone na stronie internetowej włoskiego klubu. NARESZCIE!

Gdy publikuję ten tekst trwa oficjalna prezentacja Piątka w Mediolanie. Nie przypominam sobie podobnego szaleństwa związanego z transferem polskiego piłkarza.
Dlatego jego przejście z Genoi do Milanu zastąpiło z powodzeniem telenowelę...

Każdy dostanie swoją szansę?

Ponieważ nie mogę się doczekać na oficjalne potwierdzenie transferu Krzysztofa Piątka do Milanu, postanowiłem przyjrzeć się innym rodakom w Serie A.

Chodzi mi wyłącznie o przypadki transferowe związane z polskimi zawodnikami i włoską ligą. Bo trochę się tego w ostatnich dniach nazbierało. Powinno się wręcz odwrócić kolejność słów hymnu - „z ziemi włoskiej do Polski” - bo następny piłkarz...

Piłkarz(e) za 2,25 mln euro

Zimowe okno transferowe otwarte na oścież. Codziennie pojawiają się informacje ta ten temat. O tych, którzy przychodzą, o tych, którzy z Polski wyjeżdżają.

Wiele z nich to tak zwane spodziewane niespodzianki. Choćby rozstanie z Legią Krzysztofa Mączyńskiego. Jego opinii o trenerze Sa Pinto, że nie był godzien podania ręki, też można się było spodziewać. Mączyński wylądował w Śląsku Wrocław, czyli...

Ile kosztował spokój na meczach?

Krakowska telenowela staje się poważnym serialem. Aktorzy podpisują nowe kontrakty, choć nie wiadomo, czy wystarczy środków na kolejne odcinki.

W ostatnich dniach pojawiło się kilka informacji pozytywnie nastrajających co do przyszłości Wisły Kraków. Przede wszystkim, co z pozoru najmniej ważne, wiadomości z nią związane przestały być najważniejsze w danym dniu, a stały się najwyżej...