Przedstawienie musi trwać

Przeglądam informacje piłkarskie i jakbym się cofnął do pierwszej połowy ubiegłego roku. Znów dominuje koronawirus, a reszta jest tylko dodatkiem.

Pamiętam euforię w ubiegłym roku gdy piłkarze wracali po przymusowej przerwie na boiska. Gdyby ktoś wtedy stwierdził, że pod koniec następnego koronawirus znów zacznie rządzić rozgrywkami, pewnie nikt by mu nie uwierzył. Wydawało się, że wszystko co najgorsze...

Kolor nadziei

Zakończyła się jesienna część sezonu Ekstraklasy. To z pewnością jedna z najciekawszych lig w Europie, bo w żadnej innej trudno znaleźć tyle paradoksów.

W jakiej innej lidze aktualny jeszcze mistrz kraju po pierwszej części rozgrywek zajmuje miejsce w strefie spadkowej? To także mistrz zwalniania trenerów. W innych krajach też potrafią szybo tracić pracę, ale raczej w klubach z dołu tabeli. U nas odwrotnie, o co...

Niespodziewane odejścia i powroty

W mocno subiektywnym podsumowaniu tygodnia przede wszystkim o tym, który musiał zakończyć karierę. I o kimś, kto niespodziewanie znów się pojawił.

W wieku 33 lat karierę zakończył Sergio „Kun” Agüero. Już oficjalnie, bo wcześniej pojawiały się informacje sugerujące wspomnianą decyzję po jego problemach zdrowotnych. Przypomnę, że podczas meczu ligowego Barcelony z Deportivo Alaves rozegranego w...

Poszukiwanie definicji… fajności

Czytam komentarze po losowaniu składu grup nowej edycji Ligi Narodów. I zastanawiam się, czy Polska trafiła do raju, czy zmieniło się znaczenie wielu słów?

Przypomnę tylko, że w najwyższej Dywizji A będzie rywalizowała w czerwcu i wrześniu przyszłego roku z Belgią, Holandią i Walią. Cała trójka zajmuje wyższe miejsca w aktualnym rankingu FIFA. Czyli łatwo nie będzie na pewno. Jeszcze przed losowanie, znając tylko...

Nie spaść!

Reprezentacja Polski poznała grupowych rywali w Dywizji A kolejnej edycji Ligi Narodów. Tym razem ich losowanie nie wzbudzało większych emocji.

Przynajmniej u mnie i postaram się wyjaśnić dlaczego. Rzadko się zdarza, by jeszcze przed napisaniem pierwszego słowa w tekście o zbliżającej się imprezie znać już jego tytuł i być święcie przekonanym, że na pewno będzie najlepszy bez względu na przebieg wydarzeń.

Raczej nikomu to nie służy?

Pobicie piłkarzy Legii wciąż stanowi główny temat w sportowych mediach. Jak można było łatwo przewidzieć pojawiły się pomysły rozwiązania problemu.

Kamil Kosowski, były reprezentant Polski, a dziś felietonista "Przeglądu Sportowego", stwierdził na jego łamach: „Takie sytuacje miały już miejsce w przeszłości, ale wydawało się, że świat poszedł do przodu i cywilizowani ludzie nie uciekają się już do podobnych metod”.

Kraj, w którym biją…

W niedzielny wieczór wydarzyło się coś, co przyćmiło wszystkie inne informacje związane z piłką w poniedziałek w rodzimych mediach. Niestety kolejny raz.

Nawet powtórka losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów, z powodu awarii systemu, wydawała się mało znaczącym wydarzeniem, choć nie przypominam sobie, by wcześniej do czegoś takiego doszło. Konkurencji nie wytrzymała także nominacja na trenera Legii Warszawa...

Przegięcie i...

W mocno subiektywnym podsumowaniu kończącego się tygodnia o wydarzeniu, którego ciąg dalszy z pewnością nastąpi i jednej intrygującej wypowiedzi.

Oba tematy związane są z Legią Warszawa. Po jej niedzielnej porażce 0:1 z Wisłą w Płocku, już dwunastej ligową w tym sezonie, w mediach pojawiły się od razu sensacyjne informacje o rezygnacji z pełnionej funkcji przez trenera Marka Gołębiewskiego. 

Duża marchewa znów odjechała

Legia pożegnała się w czwartek z europejskimi pucharami w tym sezonie. Gdy w sierpniu wylosowano jej grupowych rywali należało brać to pod uwagę, ale…

Kiedy w pierwszej kolejce Ligi Europy ograła w Moskwie Spartaka, a potem u siebie Leicester City i była liderem tabeli, wydawało się, że świat do niej należy. I wydawało się też, że choćby siłą rozpędu jest w stanie w pozostałych czterech meczach zdobyć jeszcze...

Jednak nie cudotwórca

Zakończyła się faza grupowa bieżącej edycji Ligi Mistrzów. No, prawie, bo jeden mecz się nie odbył. Zdecydowanie mocniejszy od piłkarzy okazał się atak zimy.

Na czwartek wyznaczono nowy termin meczu w Bergamo miejscowej Atalanty z Villarrealem. W środowy wieczór nie mógł się odbyć, ponieważ na północy Włoch napadało tyle śniegu, że nie udało się uprzątnąć go z boiska, by nadawało się do gry.