Jednak nie on

Jeszcze tylko dwa mecze i może będę miał okazję przyznać się do pomyłki. Nie ukrywam, że zrobię to z prawdziwą rozkoszą. Mam nadzieję, że nie tylko ja.

Dwa wspomniane mecze to półfinały Ligi Mistrzów. Gdy zostaną rozstrzygnięte okaże się, czy pierwszego czerwca w finale w Madrycie zagra Ajax Amsterdam. Jeśli zagra, czego mu życzę, wystąpi w roli, o odegraniu której marzyło kilka klubów.

Brutalna weryfikacja

Zbigniew Boniek udzielił tak długiego wywiadu, że trzeba go było podzielić na trzy części. Czyli wywiad wyjątkowo długi, za to wyjątkowo krótka pamięć.

Rozmowa dotyczyła spraw szkoleniowych w polskiej piłce i ze względu na swą objętość ukazała się aż w trzech częściach. Zainteresowała mnie szczególnie odpowiedź na jedno pytanie. Odpowiedź na wcześniejsze stanowiła właściwie wstęp dla pana prezesa...

Klątwa, klonowanie i quiz

Niby wszystko jest na poważnie, a wychodzi śmiesznie, czy nawet tragikomicznie. Oto kilka dowodów potwierdzenia tej teorii związanych z futbolem z ostatnich dni.

Przeraziłem się problemami Roberta Lewandowskiego! Nie chodzi o żadną bijatykę w Monachium na treningu Bayernu, o której trąbił cały świat. To doprawdy drobiazg. Chodzi o coś znacznie poważniejszego. Przeczytałem, że nad polskim napastnikiem wisi klątwa!

Kiedy odezwie się Sa Pinto?

Lechia Gdańsk mistrzem Polski, a z ligi lecą – Arka Gdynia i Zagłębie Sosnowiec. No nie… Nie tak szybko. W sobotę zakończył się dopiero sezon zasadniczy.

A ponieważ od wielu już lat męczymy się z dziwnym systemem ESA37, po trzydziestej kolejce nastąpił na razie tylko podział na grupy – mistrzowską i spadkową. I jeszcze do rozegrania siedem kolejnych meczów decydujących o mistrzostwie i spadku.

Agent FC

W Ekstraklasie coraz śmielej rządzi nowy klub. Jego budżet plasuje się w górnej połowie tabeli. A najciekawsze, że wszyscy solidarnie się na niego zrzucili. 

Nowy klub, Agent FC, ma w herbie banknot Narodowego Banku Polskiego o najwyższym nominale. Innego mieć nie może z prostego powodu. Ponad trzydzieści cztery miliony złotych zarobili agenci za transfery przeprowadzone od 1 kwietnia 2018 roku do...

Trzeba postawić na dobre rzemiosło

W półfinale Pucharu Polski Raków przegrał w Częstochowie z Lechią Gdańsk 0:1. Było w nim właściwie wszystko, co najistotniejsze obecnie w polskiej piłce.

Spotkali się liderzy dwóch najwyższych lig. Raków ma już prawie zapewniony awans z tej zwanej pierwszą, choć w rzeczywistości drugiej. I będzie to awans, jak już nie raz bywało, ponad stan.  Drużyna gra na stadionie nazywanym przez miejscowych...

Pracowity dzień na White Hart Lane

Tottenham Hotspur pokonał 1:0 Manchester City w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Równie ważne jak wynik było miejsce odniesienia zwycięstwa.

Tottenham dokonał tego na nowym stadionie White Hart Lane. To był dopiero drugi mecz po oddaniu obiektu do użytku. Jednym się podoba, inni się wręcz nim zachwycają, jak czytam. Na pewno robi wrażenie. Z reguły inauguracja na nowym stadionie...

Banały dla frajerów

Cichym bohaterem ostatniej i następnej kolejki ligowej stał się VAR. Od razu przypomniała mi się scena i słynny cytat z filmu „Sami swoi”.

Po ostatniej kolejce piłkarze zeszli na drugi plan. Trenerzy też, skoro jakimś cudem nikogo nie zwolniono. Wysłuchałem w jednej ze stacji wypowiedzi prezesa Zagłębia Sosnowiec, który stwierdził (cytat z pamięci), że sędzia swoimi decyzjami wpłynął...

Dobry kierunek

Dwa cytaty zapadły mi w pamięci w kończącym się tygodniu. Jeden, choć kilka dni starszy, z pewnością wart jest przypomnienia akurat teraz.

Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, mocno ostatnio przeze mnie eksploatowany, wypowiedział się o trenerze swojego klubu (za: przegladsportowy.pl): „Sztuka polega na tym, by teraz z najlepszej kadry w Polsce, którą dysponuje, wydobył maksimum.

Pan dyrektor i bezsenne noce

Są tacy, na których zawsze mogę liczyć. To znaczy zawsze coś zrobią czy powiedzą, czego wręcz trudno nie skomentować, więc mam się czym pożywić.

Co prawda mój ulubiony ulubieniec, o którym będzie na deser, wciąż jest niedościgniony, ale kilku dżentelmenów robi co może, by zmniejszyć do niego dystans. Ostatnio w grupie pościgowej zdecydowanie przewodzi Dariusz Mioduski. Choć niedawno sporo o...