Koszmar z małym polskim akcentem

Anglia przegrała w Pradze z Czechami 1:2 w meczu eliminacyjnym do EURO 2010. Porażki zdarzają się każdemu, choć akurat ta jest z pewnością wyjątkowa.

Wyjątkowa, bo pierwszą jaka przytrafiła się Anglikom w meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata i Europy po serii 44. bez przegranej! Poprzednią porażkę ponieśli przed dziesięcioma laty, gdy w październiku 2009 roku przegrali w eliminacjach do mistrzostw... 

Lepiej zapomnieć o… awansie

Polska pokonała w Rydze Łotwę 3:0 w meczu eliminacyjnym do EURO 2020. Wszystkie bramki zdobył ten, którego próbowano zirytować dziwnymi pytaniami.

Choć rywale mieli przed meczem zerowe konto punktowe, podchodziłem do niego z pewną ostrożnością. Ponieważ każda seria musi się kiedyś skończyć, miałem nadzieję, że nie skończy się akurat w starciu z Polakami. A obawy brały się stąd, że w marcowym meczu... 

Przypomnę tylko...

Od kilku dni na łamach mediów rozgrywane są dwa mecze reprezentacji Polski. Zastanawiam się, czy wszyscy zauważą, gdy piłkarze wyjdą już na boisko.

Właściwie najlepiej by było, gdyby nie wychodzili. Nawet ci, którzy mają pewne wątpliwości co do przebiegu zbliżających się meczów eliminacyjnych do EURO 2020 z Łotwą i Macedonią Północną, nie mają żadnych wątpliwości, że Polska na pewno awansuje do finałów! 

Komu na czym (nie)zależy?

Prezes PZPN Zbigniew Boniek nie da o sobie zapomnieć. Tym razem postanowił przejechać się po Ekstraklasie S.A. A precyzyjniej po jej akcjonariuszach.

Akcjonariuszami spółki zarządzającej najwyższą ligą jest szesnaście jej klubów. Ich przedstawiciele spotkali się w ubiegłym tygodniu, by wybrać, między innymi, nową radę nadzorczą. Prezes PZPN reprezentował związek, będący też jednym z udziałowców.

O dwóch geniuszach

W subiektywnym przeglądzie najbardziej intrygujących mnie wydarzeń tygodnia przeważa słowo „zdziwienie”. A dokładnie moje zdziwienie zdziwieniem innych.

Niedługo ukaże się biografia Krzysztofa Piątka. Nie pierwsza w jego ojczyźnie, bo już coś się ukazało. W ręku tego wydawnictwa nie miałem, ale pamiętam, że jedna z gazet intensywnie je reklamowała. Książka pod tytułem - „Być jak Krzysztof Piątek. Historia piłkarskiego..."

Dwa kroki w tył

Znowu kilku nie wyszło. Nie wyszło zrobienie szybkiej kariery w silniejszej lidze. Ale czy miało prawo wyjść? Niektórzy są w tej kwestii za, a nawet przeciw.

Po tradycyjnej euforii związanej ze sprzedażą kilku młodych polskich grajków do Włoch, przyszło brutalne otrzeźwienie. Po raz kolejny okazało się, że rzeczywistości nie da się oszukać i zamiast robić zawrotną karierę, głównie przyglądają się zza bocznej linii jak...

Alternatywa dla Dembele

Barcelona wygrała z Interem 2:1 w meczu zapowiadanym jako jeden ze szlagierów drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Ja czekałem na tego, który wiele się nie nagrał.

Mecz oglądałem naprawdę z przyjemnością. W pierwszej połowie z większą przyjemnością Inter, w drugiej już Barcelonę. Zapraszanie na stypę z powodu wyników osiąganych na początku sezonu przez tę drugą drużynę okazało się zdecydowanie nie na miejscu.

43 czy 18?

Opublikowano Raport Ekstraklasy 2018/19. Nie miałem problemów ze wskazaniem najciekawszego fragmentu. Choć nie wiem, czy mój wybór autorom się spodoba.

Spółka zarządzająca rozgrywkami ligowymi w Polsce tak zachwalała ów raport, wysyłając go dziennikarzom w formie elektronicznej: „Premierowe mistrzostwo Polski dla Piasta Gliwice, najwyższa liczba goli w jednej edycji rozgrywek od ponad 90 lat, pierwsi zdobywcy...

Mocny rezerwowy

Jerzy Brzęczek rozdał powołania na październikowe mecze eliminacyjne do EURO 2020 z Łotwą i Macedonią Północną. W kadrze znalazł się jeden debiutant.

Jest nim Radosław Majecki. To znaczy, ma dopiero szansę na debiut. Na razie poczuje atmosferę w kadrze, bo jego prawdopodobieństwo gry w wymienionych meczach jest minimalne, żeby nie powiedzieć zerowe. Powołanie było konsekwencją kontuzji...

Fajnie było dożyć czasów...

Dwa najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Z jednej strony to dobrze, z drugiej wręcz odwrotnie.

Robert Lewandowski zdobył w sobotę bramkę w Bundeslidze w wyjazdowym meczu Bayernu Monachium z Paderborn. To już nie jest informacja, przynajmniej według starej dziennikarskiej zasady, niestety dawno zapomnianej. A brzmiała ona tak – gdy pies...