Biznes musi się kręcić

To był burzliwy tydzień dla dwóch sławnych Portugalczyków. Obaj mają problemy. I obaj muszą się nauczyć z nimi żyć. Alternatywy raczej nie mają.  

Cristiano Ronaldo nie przestaje być głównym bohaterem mediów. I to nie tylko tych zajmujących się sportem. W sobotę wybiegł w podstawowym składzie w meczu Juventusu z Udinese w Serie A. Zdobył bramkę, co dobrze świadczy o jego odporności psychicznej.

...aż do końca życia

Co może mieć wspólnego Maciej Szczęsny z Cristiano Ronaldo? Właśnie Maciej, nie Wojciech, bo z Wojciechem odpowiedź byłaby banalnie prosta.

Znalazłem wspólny punkt słuchając i czytając informacje, które od kilku dni codziennie mnie bombardują. Włączam rano angielską telewizję Sky News i dowiaduję się od prezentera, że Cristiano Ronaldo znajdzie się w składzie Juventusu Turyn na najbliższy mecz...

Logika największym wrogiem

Czytając niektóre teksty dochodzę do wniosku, że wszystko dobierane jest do z góry założonej tezy. Nawet nie dobierane, ale wręcz dopychane kolanem.

Tabloizacja mediów zdominowanych przez internet sprawia, że ciągle coś musi się ciągle dziać. No i się dzieje. Często wbrew logice, czyli temu, co ktoś mówił (pisał) zaledwie chwilę wcześniej. Właśnie takim tematem są „przyczyny kryzysu Realu Madryt”.

Czym gorzej, tym lepiej

Wspaniały sukces polskiej piłki! I to bardzo wymierny. Spółka Ekstraklasa S.A. właśnie pochwaliła się swoimi przychodami. Rekordowymi przychodami.

Przedstawiono je w ramach corocznego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ekstraklasy S.A. Dotyczyły sezonu 2017/18 (za: ekstraklasa.org): „Ekstraklasa S.A. zanotowała w tym czasie rekordowe przychody, które przekroczyły 181 mln złotych.

Dlaczego warto mieć do siebie dystans

Dziesięć kolejek sezonu zasadniczego Ekstraklasy za nami. Można pokusić się o pierwsze podsumowanie. Z całą pewnością nie będzie zbyt optymistyczne.  

Typowanie głównego kandydata do tytułu wydaje się znacznie trudniejsze po jednej trzeciej sezonu niż przed jego rozpoczęciem. Bo wtedy stawianie na Legię wiązało się teoretycznie z mniejszym ryzykiem niż obecnie. Nadal ma największy potencjał, ale i prezesa, który...

Czego nie można ukraść

W niedzielę od samego rana wszyscy mówili o siatkówce. Więc ja też od tego zacznę, bo to niewątpliwie najważniejszy temat tygodnia w polskim sporcie.

Wróciły wspomnienia, bo przecież przed czterema laty miałem okazję na żywo oglądać siatkarską reprezentację Polski zdobywającą w katowickim „Spodku” mistrzostwo świata.
Śledząc teraz popisy naszych orłów najpierw w Bułgarii, a od kilku dni także we...

Żeby tylko nie zabrakło naboi

Od kilku dni trwa prawdziwe szaleństwo związane z Krzysztofem Piątkiem. Niektóre informacje na jego temat coś mi do złudzenia przypominają.

Piątek w pięciu kolejkach Serie A strzelił już sześć bramek dla Genoi. Jeśli dodać do tego cztery gole zdobyte w Pucharze Włocha, jego dotychczasowy bilans jest wręcz imponujący.
Prezes Genoi Enrico Preziosi pochwalił się we włoskich mediach, że kupił Polaka po...

Kiedy kolejna awantura?

Piłkarz nie gra, ogląda występ swoich kolegów z trybun, a dostaje za porażkę najwięcej po głowie. Czy to normalne? Nie, ale łatwe do wytłumaczenia.

Tak dzieje się w Anglii, a konkretnie w Manchesterze. Jeszcze dokładniej w tym z dwóch miejscowych klubów, który ma w nazwie człon „United”. Iskrzy w nim od dawna i moim zdaniem iskrzyć będzie dalej. Tak to jest, gdy oczekiwania są zbyt wielkie i szuka się...

Od zachwytu do kitu

Od czerwca trwa serial w głównej roli z trenerem, którego podobno wszyscy nam zazdrościli. Można się o nim dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Jeśli ktoś chce poznać prawdziwą opinię piłkarzy o trenerze, najlepiej zaczekać, aż przestaną z nim już pracować. Wtedy często mit pryska, a z ich wypowiedzi wyłania się prawdziwy obraz szkoleniowca. Tak było też w przypadku Adama Nawałki.

Na czym świat się nie kończy?

W poniedziałkowy wieczór w Londynie odbyła się Gala FIFA. Nie pierwszy raz mówiono tyle samo o tych, których nie ma, co i tych, którzy odebrali nagrody.

Gala FIFA po rozwodzie z „France Football” i jego „Złotą Piłką”, stała się wystrojoną w wieczorowe kreacje imprezą, na której od niedawna przyznaje się oddzielne nagrody. I to za sezon, bo francuska redakcja przyzna swoją nagrodę pod koniec roku. Wcześniej...