Mój (nie)znajomy Ryan

W biurze prasowym podczas mistrzostw świata można spotkać ciekawych ludzi. Choć słowo „zobaczyć” byłoby właściwsze, bo na tym się wszystko kończy.

Przed meczem Kolumbia – Anglia pojechałem z samego rana do biura prasowego, by zająć sobie miejsce. To na stadionie Spartaka, gdzie odbyło się spotkanie, należało do najmniejszych na mistrzostwach. Kto za późno przyjeżdżał, miał tylko miejsca stojące.

 

Czy będziemy za nim tęsknić?

Adam Nawałka nie jest już trenerem reprezentacji Polski. Wiadomość nie powinna być dla nikogo specjalnym zaskoczeniem. Dla mnie nie jest.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek wyjaśnił dlaczego na konferencji prasowej na PGE Narodowym: „Rozmawiałem z Adamem przez ostatnie dwa-trzy dni. Mieliśmy wiele koncepcji, była też chęć dalszej współpracy. Jeszcze dzisiaj o godzinie 10:00 rano na...

Nie kombinuj!

Już wiadomo kto nie zdobędzie mistrzostwa świata. Wiadomo też, kto jeszcze ma szansę je zdobyć. Czyli poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów.

W 1/8 finału niespodzianki były, jak wcześniej. I może jeszcze będą, bo w Rosji trup faworytów pada gęsto. O Hiszpanii czy Niemczech pisałem wcześniej. Do tego grona dołączyła Argentyna. Choć zastanawiam się, czy jej odpadnięcie słusznie można...

Nie powoływać go więcej!

Po wyeliminowaniu reprezentacji Polski z finałów mistrzostw świata piłkarz, który najbardziej rozczarował został szybko wskazany. No to coś podpowiem.

Podobno na piłce znają się wszyscy. Gdy czytam oceny wystawiane naszym orłom za wycieczkę do Rosji, dochodzę do wniosku, że coś jest na rzeczy. Przypomniało mi się ulubione powiedzenie z wojska: „Kapralu, proszę wyznaczyć ochotnika”.

Zrób to sam

Znamy już połowę ćwierćfinalistów mistrzostw świata. Były emocje, dramaty i sensacje. Trzeba przyznać, że jak na cztery mecze, całkiem sporo.

Pierwsze spotkanie 1/8 finału Francji z Argentyną było prawdziwą ucztą dla wszystkich, nie tylko tych zaangażowanych emocjonalnie po jednej ze stron. Potem jeszcze swoje dorzucili Urugwajczycy odprawiając do domu pięknisia z Portugalii razem z kolegami.

РЖД!

To skrót jednej z najpotężniejszych firm w Rosji. Z mojego punktu widzenia zdecydowanie najważniejszej związanej z organizacją mistrzostw świata.

W Rosji odległości są ogromne, co wcale nie znaczy, że najszybszą opcją przemieszczania się pozostaje samolot. Oczywiście nie ma konkurencji, gdy nie trzeba się przesiadać. Ale dostać się z jednego miasta do drugiego często można tylko z przesiadką w...