Brutalne urealnienie oczekiwań

Reprezentacja Polski przegrała w inauguracyjnym meczu młodzieżowych mistrzostw Europy ze Słowacją 1:2. Rozczarowanie? Nie dla mnie.
 
Powinienem dodać jeszcze słowo „niestety”, żeby ktoś nie pomyślał, że z utęsknieniem czekałem na ten rezultat. Wręcz przeciwnie, miałem nadzieję, że jednak się pomylę. Szczególnie na początku meczu, bo zaczął się koncertowo.

Przecież to nonsens!

Za moment rozpoczną się dwie bardzo ważne imprezy piłkarskie. Muszę niestety przyznać, że na obie czekam raczej z mieszanymi uczuciami.

W sobotę zaczynają się w Polsce mistrzostwa Europy do lat 21. Nie ukrywam, że jeszcze przed kilkoma miesiącami hasło „EURO 2017” wywoływało we mnie spore podniecenie. Czym bliżej imprezy, tym niestety stawało się mniejsze.

Dobrze znana choroba

Trener rywali Polaków od pewnego czasu ma poważny problem. Okazało się, że jest kompletnym nieudacznikiem. Należy więc zapytać – po co go zatrudniano?

Sukces ma wielu ojców. Porażka, ta piłkarska, z reguły jednego. Rumuni nie mają problemu ze znalezieniem winnego ostatnich porażek swojej reprezentacji. Jest nim Christoph Daum. Niemiecki trener w końcu nie wytrzymał ciśnienia i eksplodował na konferencji...

5498 drużyn, 31:0 i inne atrakcje

Gdy zastanawiałem się jakim tematem zająć się w poniedziałek, zadzwonił telefon. I okazało się, że niespodziewanie temat spadł mi z nieba. I to jaki!

Zadzwonił znajomy dziennikarz Jacek Szustakowski, o którym już kiedyś wspominałem przy okazji finałów mistrzostw świata drużyn wojskowych. Postanowił sprawdzić, jak na tle innych prezentuje się jego ulubiony Wojskowy Klub Sportowy...

Gdyby nie ta bramka...

Po zwycięstwie 3:1 nad Rumunią reprezentacja Polski jest coraz bliżej awansu. Może jednak odrobinę stonuję wynikającą z tego powszechną euforię.

Polska jest na „autostradzie do mistrzostw świata”. Na taki tytuł trafiłem w internecie w niedzielny poranek. Owa autostrada staje się dyżurnym elementem medialnych tytułów. Gdy na początku roku Kamil Grosicki przeszedł do Hull City, a jego drużyna wygrała...

Zaufajcie dzieciom!

W Warszawie odbył się ciekawy mecz. Podobno był piłkarskim świętem. Gruba przesada. Świętem mogło być, gdyby spełniono jeden warunek.

Polska nie jest piłkarskim krajem. I nigdy nie będzie, choć niektórym się wydaje, że za moment zdobędzie nawet mistrzostwo świata. Nawet gdyby zdobyła, pomarzmy chwilę, co by się działo? Kilka dni szaleństwa, a potem wszystko wróciłoby do normy.

...żeby wszyscy mi klaskali

Pokaż mi swoje problemy, a powiem ci kim jesteś? Wydaje się, że nie jest to teoria pozbawiona sensu. Wystarczy przeanalizować kilka wypowiedzi.

Głos zabrał Maciej Bartoszek, bohater mojego poprzedniego tekstu. I zaczął się mocno żalić. Powód? Otóż nie wie, kto go zwolnił z Korony. Naprawdę nie ma większych problemów? Naprawdę nie zauważył jeszcze, że zarabia na życie wykonując zawód...

Gdyby Michał P. tu jeszcze pracował...

Właśnie dokonano wyceny wartości polskiego trenera. Nie wypadła za dobrze w porównaniu z zagranicznym. Od razu przypomniał mi się pewien protest.

Korona Kielce znów ma trenera, co nie jest wielką sensacją. Musi jakiegoś mieć, skoro poprzedniego pogoniono, a już za moment zacznie się kolejny sezon. Nowy trener nazywa się Gino Lettieri. Ciekawsze od jego nazwiska są zarobki, które będzie pobierał.

Kto piłkarzowi zabroni?

Na Gali Ekstraklasy rozdano nagrody dla najlepszych w zakończonym sezonie ligowym. Warto było obserwować reakcje przy ogłaszaniu wyników.

Od pięciu lat, jeśli dobrze liczę, dzień po zakończeniu sezonu w Warszawie odbywa się uroczysta gala, na której wręczane są nagrody. Miejsce, gdzie jest organizowana, ciągle się zmienia. Z każdym rokiem goście proszeni są o przybycie pod wskazany adres...

(Eu)geniusz Magiera

Legia została mistrzem Polski. Emocje trwały w niedzielę do ostatniego gwizdka sędziego na stadionie w Warszawie. A nawet dziesięć minut dłużej.

Sprawdziły się moje przewidywania przed startem rundy wiosennej. Nie wierzyłem w tytuł Jagiellonii, choć muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego, co zbudowano w ostatnich latach w Białymstoku. W klubie o wyjątkowo stabilnych podstawach stworzono...