Człowiek z innej bajki

Holender Frank Rijkaard zakończył karierę. Z reguły oficjalnie ogłaszają to piłkarze, nie trenerzy. Ale on był zawsze trochę inny. Więc odszedł też inaczej.

Ogłosił, że nie chce już nikogo trenować. Woli zająć się czymś innym. Z pewnością sobie poradzi. Za dużo znaczył w piłce, jest zbyt inteligentny, by wylądował na marginesie życia. Był już kiedyś właścicielem firmy produkującej męską bieliznę. Bo świat nie...

Masy są zawsze pod wrażeniem…

Zaledwie przed kilkoma dniami pytałem czy rzeczywiście nic się nie da zrobić ze stadionowym bandytyzmem? W Krakowie twierdzą, że się da i to od zaraz. 

Wisła nie idzie na wojnę z kibicami. Tak wynika z oświadczenia wydanego przez klub. Ale idzie na wojnę z bandytami, którzy i tak są z nią w stanie wojny. Dlatego postanowiła dokręcić śrubę.

Gwiazdor odmieniony

W szlagierze kolejki Legia zremisowała w Warszawie z Wisłą 2:2. Mecz odbył się bez kibiców, ale na pewno nie bez emocji. Bohaterem został Semir Štilić.

Zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. Poświeciłem mu przed rokiem kilka słów, a nawet tytuł: „Syndrom Stilicia”. Teraz nadarzył się idealny moment, by jeszcze raz pochylić się nad tematem.

I nic się nie da zrobić?

W niedzielę w Warszawie prawdziwy szlagier Ekstraklasy. Zagra pierwsza drużyna z trzecią. A ja niestety mam odruch wymiotny.

Jeśli ktoś poczuł się zdegustowany takim określeniem, to bardzo dobrze. Trzeba dosadnie opisywać rzeczywistość. Bogusław Leśnodorski przez rok przekonywał wszystkich, że świat kręci się w przeciwną stronę. Przynajmniej przy Łazienkowskiej. 

Bohater szczególnego wyjątku

Nowym trenerem Górnika Zabrze został Robert Warzycha. To były reprezentant Polski, który miał swoisty wkład w rozwój rodzimego futbolu.

Gdy słyszę jego nazwisko, skojarzenie mam zawsze jedno. Aby zrozumieć związany z nim fenomen, potrzebny jest dłuższy wstęp. Powrót do Zabrza Warzychy ma charakter symboliczny. Stanowi próbą przywołania czasów, gdy Górnik był potęgą polskiej piłki. 

Piłkarzom wolno wszystko

Jeden z angielskich menedżerów przeszedł we wtorek do historii. Bynajmniej nie ze względu na wyniki uzyskiwane przez jego drużynę, tylko…

Alan Pardew został zawieszony przez angielską federację (The FA) aż na siedem meczów i musi jeszcze zapłacić grzywnę w wysokości sześćdziesięciu tysięcy funtów. Podczas pierwszych trzech nie może przebywać nawet na stadionie.  

Obłudny kiełbasiarz w tarapatach

Jaki był najważniejszy mecz w ostatniej kolejce Bundesligi? Ten, który dopiero się zaczął w Monachium. I nikt nie wie kiedy może się skończyć.

Spotkania Bundesligi nie odbywają się w poniedziałki. Ale to jest wyjątkowe. I towarzyszy mu wyjątkowe zainteresowanie. Mecz do jednej bramki, w którym nic nie można wygrać, najwyżej mniej przegrać. Na placu boju tylko jeden zawodnik. Za to... 

Tylko pogratulować… dymisji

Ryszard Wieczorek przestał być trenerem Górnika. Kibice w Zabrzu, przeciwni jego zatrudnieniu, przyjęli decyzję z ulgą. Mam nadzieję, że sam zainteresowany też.      

O pogonieniu Wieczorka poinformował prezes Polskiego Związku… Biathlonowego. Zbigniew Waśkiewicz, bo o nim mowa, będzie pełnił tę funkcję do czerwca. I połączy ją z prezesowaniem klubowi z Zabrza. Nominację na nowy stołek otrzymał szóstego marca.

Śmiech przez łzy

Po niedzielnych wydarzeniach w Warszawie rozpoczęła się zdecydowana walka z bandytyzmem ma polskich stadionach. Niestety na razie głównie śmiechem.

Wyłącznie do takich wniosków można dojść analizując różne decyzje i oświadczenia będące wynikiem rozrób na meczu Legii z Jagiellonią. Komisja Ligi nałożyła na warszawski klub karę bezwzględnego zamknięcia stadionu na jeden mecz oraz warunkowego zamknięcia całego... 

A może to niestety norma?

Wszystkie komentarze po wczorajszym meczu ze Szkocją, przegranym w Warszawie 0:1, są do siebie podobne. Czyli, że dramat, że koszmar trwa, itp.

Byłem na Stadionie Narodowym także przed rokiem na meczu z Ukrainą. Też była porażka, dużo bardziej bolesna, bo w eliminacjach do mistrzostw świata. I to w momencie, chodź zabrzmi to dziś wręcz niewiarygodnie, gdy niektórzy próbowali...