Życzenia i…

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia życzy swoim wiernym czytelnikom Trafnie.eu. Zajrzyjcie tu także jutro. Przerwy świątecznej nie będzie na pewno!

Wręcz przeciwnie. Przez najbliższy tydzień znajdziecie kolejne odcinki podsumowujące kończący się rok. Czyli w szczególny sposób opisujące najciekawsze piłkarskie wydarzenia. Sprawdźcie zresztą sami. 

Niebieskie ptaki są… czerwone

Vincent Tan – bohater ostatniego weekendu w angielskim futbolu. Na Anfield Road przyćmił wyczyny samego Luisa Suáreza. To nie żart, niestety.      

Podarunek bogacza - zawsze tkwi w nim jakiś haczyk. Nie pamiętam kto to napisał, ale wiem, że sprawdza się bez pudła. Tym razem w Cardiff. W Polsce walijskie miasto kojarzy się od 2007 roku z ogłoszeniem krajów-gospodarzy EURO 2012. W...

Wizerunkowe mistrzostwa świata

Rozpoczął się najsympatyczniejszy okres w sezonie. Nie trzeba grać żadnych meczów. Czyli nie trzeba się też stresować konfrontacją z kimkolwiek.

Uwaga dotyczy wyłącznie polskiej piłki. A początek wspomnianego okresu miał mocny akcent. Postarała się o to Legia prezentując w piątek z pompą swojego nowego trenera, którego szkoleniowy dorobek na razie jest zerowy.

Skaut Norwich City trenerem Legii!

Jan Urban rozstał się w czwartek z warszawskim klubem za porozumieniem stron. Jeszcze kilka dni temu jego prezes twierdził, że to najlepszy trener w Polsce!

Przyczyną rozstania z dotychczasowym szkoleniowcem jest rozbieżna wizja rozwoju drużyny w najbliższych latach – poinformował klub. Nie ma chyba większego sensu teraz nad tym się rozwodzić. Poczekajmy najpierw na realizację wizji. A pewnie i na...

Strzał prosto w kolano

Waldemar Sobota marzy o grze w Bayernie. Ale czy nie lepiej ocenić swoje możliwości, by niepotrzebnie nie starać się wdrapywać na zbyt wysoką półkę?

Kto jeszcze pamięta mecze Śląska z Club Brugge w Lidze Europejskiej? Chyba najlepsze wspomnienia związane z polską piłką w kończącym się za chwilę roku. Belgom tak dał się we znaki jeden zawodnik, że postanowili go od razu kupić. W ten sposób...

Początek końca kolejnej kariery?

Piotr Parzyszek zostanie piłkarzem Benfiki Lizbona. Tę informację podały wczoraj polskie media. Niestety nikt nie zadał bardzo prostego pytania.

Parzyszek ma dwadzieścia lat i kilka występów na koncie w różnych reprezentacjach Polski juniorów. Jednak uczył się grać w piłkę w Holandii. Najpierw w amatorskim klubiku Eldenia w Arnhem, a ostatnio już jako senior w drugoligowym...

Chłopaki z Bydgoszczy nie pękają!

Trenerzy i piłkarze Zawiszy postawili się miejscowym kibolom. W poniedziałek wydali oświadczenie, w którym popierają właściciela swojego klubu.

Radosław Osuch, bo o nim mowa, nigdy nie był moim ulubieńcem. Uważam, że kiedyś się ośmieszył opowiadając na lewo i prawo jak zdemaskuje Leo Beenhakkera, gdy ten przestanie być polskim selekcjonerem. Wtedy kadrowicze mieli powiedzieć o...

Dla kogo ta reforma?

Dziś rozegrany zostanie ostatni mecz w Ekstraklasie przed zimową przerwą. Do ciekawych wniosków można było dojść po obejrzeniu tego przedostatniego.

Legia spotkała się w niedzielę w Warszawie z Cracovią. Wygrała pewnie 4:1. Nie mam zamiaru umniejszać jej sukcesu, ale spory w nim udział miała Cracovia. Już dawno nie widziałem na Łazienkowskiej drużyny grającej od początku tak do bólu ofensywnie...

Razem pijesz, razem wygrywasz

Rozpoczął się okres Christmas Parties w angielskim futbolu. Mają długą, bogatą i wyjątkowo barwną historię. I, podobno, zbawienny wpływ na integrację drużyny.  

Christmas Party to firmowa impreza bożonarodzeniowa. Boże Narodzenie nie ma z nią jednak za wiele wspólnego, stanowiąc tylko wymarzony pretekst. Jest raczej rodzajem imprez integracyjnych, które z takim upodobaniem organizują dla swoich pracowników...

Proroczy numer Lewandowskiego

„World Soccer” ogłosił wyniki swojego plebiscytu na najlepszego piłkarza, trenera i drużynę w 2013 roku. Na kogo głosowali Jerzy Dudek i Zbigniew Boniek?

Plebiscyt „World Soccera” jest chyba drugim, po organizowanym przez „France Football” (ostatnio wspólnie z FIFA), pod względem prestiżu na świecie. Ukazujący się od ponad pół wieku w Londynie magazyn zasłużenie na tę renomę zapracował.