Franek na ligę w sam raz!

Legia poległa w Krakowie w meczu z Wisłą określanym jako wydarzenie kolejki. Jeszcze raz okazało się, że najłatwiej strzelać bramki w polskiej lidze.  

Mecz obejrzało 32 458 widzów - rekord stadionu w Krakowie! Trzeba pochwalić Wisłę, bo sztuką jest wygrać, gdy przeciwnik dominuje, mając aż 61 procent posiadania piłki, kilka okazji do zdobycia gola. Ale...

Nikt jeńców brać nie będzie

Nieważne co kto mówi. Ważne co naprawdę chciał powiedzieć. Czytanie między wierszami może okazać się ciekawym zajęciem. Także w piłce.

Obejrzałem sobie w internecie zajmujący filmik. Zbigniew Boniek spotkał się ze studentami. Nie wiem nawet jakiej uczelni, bo takiej informacji nie znalazłem, ale to mniej ważne. Najważniejsze co mówił...

Przygnębiający wieczór z wesołkiem z Cypru

Matematyczne szanse - ten zwrot robi ostatnio w polskiej piłce zawrotną karierę. Najpierw w kontekście reprezentacji, od wczoraj także Legii.

Nadzieja umiera ostatnia, a zwrot „matematyczne szanse” jest jak wytrych otwierający (raczej uchylający) już niemal zatrzaśnięte drzwi. Dlatego w przyszłym tygodniu z tymi szansami zmierzy się w Charkowie reprezentacja, a...

 

Trzeba znać swoje miejsce

Po drugiej kolejce Ligi Mistrzów ma szansę sprawdzić się, w lekko przerobionej formie, nieśmiertelne powiedzenie byłej angielskiej gwiazdy - Gary’ego Linekera.  

Obejrzałem wczoraj w telewizji mecz Manchesteru City z Bayernem Monachium. Co mi najbardziej utkwiło w pamięci? Obrazek loży honorowej z drugiej połowy, pokazujący ludzi rządzących angielskim klubem. Miny mieli jak na stypie...

...i Timo na przynętę

Waldemar Fornalik znów się pogrążył. Tym razem dwa tygodnie przed najbliższym meczem. Bez względu na jego wynik jest już praktycznie przegrany. 

Wszystko za sprawą jednego człowieka o nazwisku Lewandowski. Nie chodzi jednak o Roberta, a wyjątkowo o Mariusza. To było wręcz niewiarygodne, że w ubiegłym tygodniu najważniejszym polskim Lewandowskim nie był napastnik Borussii, tylko...

Twórcza rola Mirki Bielohlavej

Ten sezon dla Śląska Wrocław raczej dobrze się nie skończy. Bankructwo? Czwarta liga? Okazuje się jednak, że nawet w takiej sytuacji może być śmiesznie.

Przypadek Śląska pokazuje jak daleka od normalności jest polska piłka. Choć całkiem niedawno o nim pisałem, nie przypuszczałem, że smutny temat powróci w ekspresowym tempie.

nie-REAL-ne oczekiwania

Derby Madrytu dla Atletico. Wygrało 1:0 z Realem w lidze, po raz pierwszy od czternastu lat. I do tego na Santiago Bernabeu. Czyli już... drugi raz w tym roku.  

Kto był w katedrze w Madrycie? Ja byłem. Położona nieco na uboczu, wygląda jak zwyczajny kościół w jakimś prowincjonalnym mieście. Kto był na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie?

 

Przede wszystkim nie szkodzić!

Orest Lenczyk został trenerem Zagłębia Lubin. Właściwie wrócił do klubu, który wprowadził do Ekstraklasy w 2009 roku. Doświadczenie wygrało z młodością.

Skoro Lenczyk został trenerem Zagłębia, przestał nim być Adam Buczek. Potwierdziła się więc stara dziennikarska zasada, że istotne są tylko wiadomości dementowane. Władze klubu z Lubina jeszcze niedawno zaklinały się, że...

Kiedy i gdzie następny karny?

Znów to samo. Tym razem afera w Hiszpanii. Chcą wieszać sędziego, który prowadził mecz Realu Madryt i podyktował karnego. Ale dlaczego tylko jego?

Real grał w środę w Elche. Bramka Ronaldo dała mu prowadzenie. Gospodarze wyrównali w ostatniej minucie. W doliczonym czas gry goście wybijali rzut rożny. Dwóch zawodników szarpało się za koszulki...

 

Niespodziewane korzyści bolesnej degradacji

Dzień bez straszenia kogoś czwartą ligą byłby dniem straconym. Zastanawiam się tylko, czy to na pewno byłaby kara? Może wręcz przeciwnie?

W czwartej lidze mają szansę zagrać zdegradowane kluby Ekstraklasy, które bez względu na boiskowe wyniki są na takim debecie, że nikt im nie da licencji na występy w wyższej lidze.