Szlaban dla piłkarskiego szrotu

Dzień po meczu z San Marino prezes PZPN zapowiedział wprowadzenie nowej reformy. Tradycyjna polska gościnność zostanie wystawiona na próbę.  

W trosce o rodzime talenty Zbigniew Boniek postanowił zamknąć drzwi obcokrajowcom, którzy zabierają im miejsca w klubach. W Ekstraklasie i pierwszej lidze mają zostać wprowadzone limity, a w niższych zupełny zakaz zatrudniania piłkarskiego szrotu... 

Kto jeszcze tęskni za…

Polska wygrała na wyjeździe z San Marino 5:1. Jedni chwalą piłkarzy za wykonanie zadania, drudzy ganią za straconą bramkę. Co ważniejsze?

Najważniejsze z pewnością trzy planowane punkty za pewne zwycięstwo. W meczach z takimi słabeuszami istotne, kiedy padnie pierwsza bramka. Polacy strzelili ją już po dziesięciu minutach. Niestety później też bramkę stracili...

Selekcjoner już nie taki zły?

W mediach trwa analiza dokonań reprezentacji. Przy okazji autorzy różnych hipotez zauważyli, że trener Waldemar Fornalik nie jest wszystkiemu winien…

Przynajmniej nikt nie chce go już linczować, takie odnoszę wrażenie. Nawet jak ktoś żąda dymisji, to w sposób bardziej wyważony. Niektórzy dostrzegli nawet, że pan selekcjoner ma też zalety, odwagę, pochwalili go za coś.

Dla tych, którzy się nie poddali

Czy potraficie sobie wyobrazić zawodników biegających za piłką o kulach? Ja już tak. Byłem na turnieju ampfutbolu, który odbył się w Warszawie.

W niedzielę wybrałem się na boisko na warszawskiej Pradze, by obejrzeć międzynarodowy turniej Amp Futbol Cup 2013. Startowało w nim pięć reprezentacji, oprócz gospodarzy także Niemcy, Holandia, Ukraina i Anglia, która wygrała zdecydowanie... 

Lód na głowy pytających

Reprezentacja Polski miała wygrać, a tylko zremisowała 1:1 z Czarnogórą. Niektórzy po piątkowym meczu jeszcze liczyli matematyczne szanse na awans.

Może jeszcze są, ale mnie już się nie chce ich szacować. Trzeba być realistą. Jeśli drużyna nie potrafi wygrać u siebie z żadnym z trzech najgroźniejszych rywali do awansu, trudno ciągle liczyć na cud... 

Tylko bez striptizu!

Przed rokiem Polska, po emocjonującym meczu, zremisowała na z wyjeździe z Czarnogórą 2:2. Jaki będzie dzisiejszy pojedynek obu drużyn w Warszawie?

Dla Waldemara Fornalika i jego drużyny liczy się tylko zwycięstwo. Czyli mecz ostatniej szansy, już taka mała polska specjalność. Ostatnim miał być czerwcowy pojedynek w Kiszyniowie, ale okazało się na szczęście, że to jeszcze nie koniec... 

Teoria „czternastki” wszystkowiedzącego

Mój ulubiony ulubieniec znowu dał głos. Na szczęście ostatnio robi to coraz rzadziej. Dlatego nie mogę zmarnować żadnej okazji, by go po raz kolejny obśmiać.  

Jan Tomaszewski, człowiek, który zatrzymał Anglię, zatrzymał też niestety swoją zdolność postrzegania rzeczywistości. I to lata temu… Kilka razy poświęciłem mu uwagę. Szkodników, bazujących na chorym populizmie, trzeba tępić ile się da...

Bale = 333 x Kupisz

Ostatnie kilkadziesiąt godzin to w mediach na całym świecie najróżniejsze podsumowania, zestawienia, rankingi. Czyli podsumowania okna transferowego. 

Pod sam koniec, jednego dnia, pojawiły się dwie informacje. Najpierw potwierdzenie tego, o czym wszyscy mówili od kilku tygodni. Gareth Bale przeszedł z Tottenhamu Hotspur do Realu Madryt. Przy okazji ustanowiono nowy rekord transferowy wszechczasów. 

Viktorka i Bohemka

Trafiłem na swoje ulubione klimaty, piłkarskie oczywiście. I oczywiście w Pradze. To będzie już ostatnia wycieczka po wspaniałej czeskiej stolicy.

Codziennie przewalają się po jej ulicach stada turystów. Dla nich pracują tysiące ludzi w przemyśle pamiątkarskim i usługowym. W przewodnikach można znaleźć porady, że jeśli ktoś chce poznać Pragę, trafić do prawdziwej piwiarni, w której jest więcej miejscowych...

Czeski klasyk z polskim akcentem

Mam szczęście do ciekawych meczów w Pradze. Najpierw niesamowite widowisko o Superpuchar Europy, a dzień później czeski klasyk w miejscowej lidze.

Sparta podejmowała na Letnej Banika Ostrawa. Oba kluby sporo znaczą w czeskiej piłce, dlatego ich mecz zawsze budzi emocje. Nawet jeśli Banik zajmuje miejsce pod koniec tabeli, to zawsze rywal, na którego się czeka.