Kiszyniów wita, czyli wspaniałe polskie drogi

W kilkuosobowym gronie wybraliśmy się samochodem na mecz Polaków do Mołdawii. Pomysł okazał się szaleństwem, ale przynajmniej będzie co wspominać.

Po obejrzeniu meczu z Liechtensteinem w Krakowie, następnego dnia ruszyliśmy osobowym autem do Kiszyniowa. Aby tam dotrzeć, musieliśmy się przebić przez Ukrainę. I zaczął się koszmar...

Tam też nie płacą piłkarzom

Reprezentacja Polski tworzy historię. Na jej piątkowy mecz w Kiszyniowie, po raz pierwszy w Mołdawii, można kupić bilety za pośrednictwem Internetu!

Tym oba kraje zdecydowanie się różnią. Można nawet mówić o różnicy cywilizacyjnej. Przyzwyczailiśmy się przez lata do takiego określenia przy porównaniach z Europą Zachodnią. 

Dudek numer 60

Polska pokonała w meczu towarzyskim Liechtenstein 2:0. Przy okazji oficjalnie karierę zakończył Jerzy Dudek, wchodząc do Klubu Wybitnego Reprezentanta.

W Krakowie trzy godziny przed meczem przestało padać, zaczęło lać. Ostatni raz takie atrakcje przerabialiśmy w październiku w Warszawie, gdy spotkanie z Anglią trzeba było przełożyć na następny dzień. Teraz też przed chwilę pojawiło się identyczne zagrożenie. 

Balowanie do białego rana

W Warszawie odbyła się Gala Ekstraklasy. W klubie Soho Factory na Pradze Południe zebrała się śmietanka polskiej piłki, by odebrać nagrody dla najlepszych.

W części artystycznej trochę się działo. Jak na galę przystało, wszyscy byli na galowo. Szczególnie panie, włącznie z pierwsza damą polskiego sportu, minister Joanną Muchą.

Pierwszy sezon bez obciachu

Legia odebrała wczoraj puchar za mistrzostwo Polski. Przyjechał z pompą na stadion w czarnej limuzynie. Najpierw nowi mistrzowie zdemolowali Śląsk 5:0.  

Śląsk przegrał łatwo. Za łatwo. Przecież to ta sama drużyna, która jeszcze nie tak dawno wygrała w Warszawie w rewanżowym meczu finałowym Pucharu Polski, napędzając Legii niezłego stracha...

Nie będziesz legendą, człowieku

Obejrzałem wczoraj w TVP film dokumentalny o EURO 2012. Szukałem w nim, trochę na ślepo, odpowiedzi na pytanie – czy przed rokiem tak musiało być?

Film „Będziesz legendą, człowieku” w reżyserii Marcina Koszałki miał swoją premierę w ubiegłym roku. Nie widziałem go jednak. Teraz, rok po mistrzostwach, była okazja do przypomnienia sobie wydarzeń z trochę innej perspektywy. 

Spotkajmy się z Bobem

Pracował z największymi gwiazdami światowej piłki. Zawsze pozostawał jednak w ich cieniu. Ale to on ma w Amsterdamie pomnik, nie oni. Pomnik i statuetkę.

Niedawno w Amsterdamie poznałem niezwykłą historię wiecznego asystenta. Bobby Haarms zawsze był na drugim planie, ale jeszcze za życia doczekał się statuetki przy wejściu do siedziby Ajaksu...

Gdzie banknoty Królu złoty?

Byłem na pogrzebie. Atmosfera jak na weselu, a wszyscy pełni optymizmu. Przyda się w najbliższych kilku latach. Na pewno nie będą łatwe.

Polonia Warszawa ciągle w roli pierwszoplanowej, choć w tabeli dopiero (czy raczej – AŻ!) piąta. Wczoraj pożegnała się z Ekstraklasą na własnym stadionie. Pytanie, na razie bez odpowiedzi, na ile lat? W 1952 na ponad czterdzieści...

A miało być tak pięknie…

Ciężkie dni dla zasłużonych klubów. We wtorek Polonia Warszawa wyleciała z hukiem z Ekstraklasy, wczoraj Warta Poznań spadła z pierwszej ligi.

Na początku naprawdę było pięknie, gdy w styczniu 2011 roku prezesem klubu została była modelka, właścicielka jednej z poznańskich firm deweloperskich Izabella Łukomska-Pyżalska. Zapowiedziała, że chce przywrócić Warcie dawny blask...

Chrońmy biedne dzieci!

Ireneusz Król, właściciel Polonii Warszawa, uraczył wszystkich oświadczeniem. A tylko wybrańców sms-ami, które powinny stanowić poważne ostrzeżenie. 

To i tak sukces, że pierwszy prezes klubu piłkarskiego, który sam sobie wlepił zakaz stadionowy, szybko zareagował. Wcześniej trzeba go było szukać całymi tygodniami. Teraz zabrał głos, gdy Polonia nie dostała licencji na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie...