Problemy, które nie są tragedią

W Brazylii rozpoczął się wczoraj Puchar Konfederacji, czyli próba generalna przed imprezą podwyższonego ryzyka zaplanowaną na przyszły rok.

Mecz otwarcia gospodarzy z Japonią odbył się w stolicy kraju Brasilii, na stadionie imienia Mane Garrinchy. Oddano go do użytku z opóźnieniem, zaledwie przed kilkoma tygodniami. Wszystko jednak przebiegło zgodnie z planem, już bez najmniejszych opóźnień... 

Przekleństwo wielkich klubów

Sebastian Mrowca jest piłkarzem drużyny juniorów Bayernu Monachium. Marzy mu się, co zrozumiałe, awans do kadry seniorów. Nie chcę go dołować, ale…

Urodził się w Niemczech, gdzie wyjechali rodzice. Na razie znają go tylko kibice, którzy nie pogardzą meczami reprezentacji Polski do lat 19 z jego udziałem. Jest także kapitanem drużyny młodzieżowej Bayernu...

Zaczynam rozumieć Lewandowskiego

Porozmawiajmy o pieniądzach. Zawsze miły temat. Oczywiście pod warunkiem, że nie rozmawiamy o tych, znajdujących się na własnym koncie.

Agencja Sporting Intelligence we współpracy z ESPN opublikowała zestawienie najlepiej opłacanych zespołów na świecie. Porównała wydatki aż 278 klubów rywalizujących w siedmiu sportach w czternastu ligach w dziesięciu krajach... 

Szanse cieńsze niż pergamin

Polska przegrała na Stadionie Narodowym z Armenią 0:4 w eliminacjach do mistrzostw świata. Trener cudem uniknął linczu. Głos musiał zabrać premier…

Spokojnie, nie odebrało mi rozumu. Tylko jak zobaczyłem we wtorek w nocy wynik jednego meczu, zacząłem kombinować co by się stało, gdyby odbył się w Warszawie, a niechlubną rolę odegrały w nim orły Fornalika. Dania doznała ciężkiego lania na stadionie Parken...

Franz wrócił, będzie wesoło

Będzie? Już jest. Kto pofatygował się wczoraj na konferencję prasową w Krakowie, na pewno zgodzi się ze mną bez najmniejszych zastrzeżeń. 

Była to typowa spodziewana niespodzianka, czyli nowym trenerem Wisły został Franciszek Smuda. Zniknął ze sceny po mistrzostwach Europy. Na początku roku niespodziewanie sam się wytransferował do drugiej ligi niemieckiej...

Pod rządami Murphy’go

Tydzień zaczął się mało sympatycznie. Po piątkowym remisie reprezentacji nie było za bardzo się czym pocieszać. Za to powodów do dołowania aż nadto. 

Znacie prawo Murphy’go? Służę ściągą: „Jeśli coś może pójść źle, to z pewnością pójdzie”. Do tego trzeba dodać tytuł kultowej komedii: „Nie lubię poniedziałku” i już mamy gotowy obraz polskiej piłki jaki wczoraj wyłonił się z mediów.

Pająk czeka na Polaków

Nie mam dobrych wiadomości dla kibiców reprezentacji. Jeśli w październiku chcą zobaczyć mecz eliminacji do mistrzostw świata z Ukrainą, czeka ich długa podróż.   

W ubiegłym tygodniu komitet wykonawczy ukraińskiej federacji piłkarskiej (FFU) zatwierdził stadiony, na których odbędą się mecze jej reprezentacji u siebie do końca 2013 roku.

Szeryf i jego piłkarskie ranczo

Już ostatni obrazek z Mołdawii, niedawnego przeciwnika reprezentacji Polski i najbiedniejszego kraju w Europie. Tym razem o prawdziwym piłkarskim pałacu.

Za starannie wykonanym czarnym ogrodzeniem widać równie starannie przystrzyżony trawnik i krzewy. W samym środku wyrasta niczym pałac błękitny stadion typowo piłkarski. To najnowocześniejszy obiekt w obu częściach podzielonej Mołdawii.

Pochwały w cieniu rac

Na mecz z Mołdawią do Kiszyniowa przyjechała spora grupa polskich kibiców. Znowu były z nimi problemy. To znaczy nie było… żadnych. Zależy od punktu widzenia.

Polska po raz drugi grała z Mołdawią w Kiszyniowie. W 1997 roku pokonała ją gładko 3:0. Teraz na mecz Polaków przyjechało znacznie więcej kibiców. W Hotelu Cosmos zamieszkało około stu dwudziestu.

O jedną bramkę za daleko

Znów się nie udało w meczu ostatniej szansy. Polska zremisowała z Mołdawią 1:1. Ale podobno jeszcze nie wszystko stracone. Tak przekonuje prezes PZPN.

Wystarczy przeanalizować statystyki. Kiedy reprezentacja Polski awansowała do finałów mistrzostw świata czy Europy? Zawsze, gdy to rywale byli pod ścianą, nie ona, zaczynając od słynnego spotkania na Wembley w 1973 roku...