Obyś nie trafił do Moçamboli

Nie narzekaj, bo zawsze możesz mieć gorzej. Na przykład wyślemy cię do Mozambiku. Oto przestroga dla wszystkich trenerów.

Życie trenera łatwe nie jest. „Piłka Nożna” zapytała Waldemara Fornalika: „Ma pan już dość”? Pan selekcjoner miał dość bystry umysł, by odpowiedzieć pytaniem: „Krytyki czy pracy”?

Pierwszy test dla wielkiego nieobecnego

Hoeness chciał w półfinale słabą Borussię, a dostał silną Barcelonę. Mimo wszystko zadowolony? Może... Bo może Guardiola pomoże.

Kilka minut emocji i już znamy pary półfinalistów Ligi Mistrzów. To nie tak miało być… Złotousty prezes Bayernu Uli Hoeness sprawdził jak łatwo wyprowadzić z równowagi tych z Dortmundu. Powiedział, że są słabi, więc chciałby z cieniasami grać w półfinale...

Zobaczyć ten grymas na twarzy – BEZCENNE!

Prezes Bayernu stwierdził, że Borussia to najsłabsza drużyna w półfinałach i chce na nią trafić. Czyli powiedział to, co myśli. Jak zwykle zresztą.

Dziś losowanie par półfinałowych Ligi Mistrzów. Do wyciągnięcia tylko cztery kulki. Byłoby nudno, gdyby nie prezes Bayernu. Na Uliego Hoenessa zawsze można liczyć... 

Ryzykowna randka w Barcelonie

Bundesliga i La Liga rządzą w Europie. W półfinale Ligi Mistrzów po dwie drużyny z Niemiec i Hiszpanii. Czyli cztery mecze jak marzenie.

Zobaczymy w nich Borussię, która ograła Malagę 3:2. Wywalczyła awans dzięki dwóm bramkom zdobytym w doliczonym czasie gry. Prawdziwy cud w Dortmundzie. Jaki cud?

ŁKS i szampan w Monako

Nie będzie żadnej żałoby. Mam zamiar pogodnie wspominać ŁKS, który praktycznie przestał istnieć. Podniesie się na pewno!

To jest klub, dzięki któremu trochę przeżyłem. Wszystko zaczęło się, gdy zachciało mu się sukcesów. Wcześniej grał sobie spokojnie całe lata w lidze, najczęściej kończąc sezon w środku tabeli...

Hałaśliwi sąsiedzi znów hałasują

W derbach Manchesteru ponownie górą City. Drugi sezon z rzędu wygrał na Old Trafford. Tym razem 2:1.

Podobnie jak w ubiegłym roku obie drużyny z Manchesteru rządzą i dzielą w Premier League. Ale taka sytuacja stanowiła dotąd raczej wyjątek...

Musimy znowu zap...

Jeden trener nie boi się być trenerem. Drugi, z zagranicy, szybko uczy się polskiego. I bez reformy Ekstraklasa robi się coraz ciekawsza.

Obejrzałem w sobotę mecz Śląska z Górnikiem (2:1). Dramaturgia, tempo, bramki – wszystko jak trzeba. Daj Boże takich więcej, a nikt nie zechce oglądać Premier League czy La Ligi...

Tydzień wielkanocnych jaj

W kończącym się tygodniu trudno nie pochylić się nad piłkarskimi wiadomościami przypominającymi wydłużony Prima Aprilis.

Tradycja robieniem sobie dowcipów sprawia, że zawsze pierwszego kwietnia ze dwa razy czytam uważnie wszystkie informacje i ze trzy zastanawiam się – „Jaja, czy nie”? 

Boże, chroń nas… - część druga

Ekstraklasa wreszcie przejdzie do historii światowej piłki nożnej. Która liga rozgrywała wcześniej 37 kolejek w sezonie?

W skrócie - po trzydziestu kolejkach zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, a zdobyte wcześniej punkty podzielone przez dwa (ewentualnie zaokrąglone w górę). Te z górnej połówki zagrają o mistrzostwo, z dolnej o utrzymanie...

Pożegnanie z Areną Lwów?

Po EURO 2012 pozostały nie tylko piękne wspomnienia. Jeden z głównych aktorów imprezy może nie przeżyć tego roku.

Jeśli ktoś narzeka na słabe wykorzystanie polskich stadionów zbudowanych na EURO 2012, nawet nie wie jak grzeszy! To są wszystko słodkie problemy. Prawdziwe zaczynają się kilkadziesiąt kilometrów za polską granicą...