Wymarzona porażka Juve!

Jeśli wierzyć tytułom we włoskich mediach w środę nastąpił w Stambule koniec świata. A może raczej początek? Lepszy scenariusz trudno sobie wymarzyć.

Najpierw jednak jazda obowiązkowa, czyli informacja o wyczynach „kooperantów podwykonawczych dużego niemieckiego lidera”. Tak polskich orłów w Borussii Dortmundzie określił jeden bardzo mądry poseł PiS. 

Może kiedyś uda się zapomnieć?

Ludovic Obraniak znów chce grać w reprezentacji Polski. Adam Nawałka, który pofatygował się w tym celu do Francji, równie szczęśliwy, jak jego kadrowicz.

Sprawdziłem kiedy było poprzednie zamieszanie z Obraniakiem. Nie minęły nawet trzy tygodnie. Wtedy mówił, że nie chce grać, a właściwie to chce. Chyba jednak nie chciał, skoro teraz znów chce.

Na zawsze pozostaniesz wśród nas

Na stronie FIFA znalazłem wspomnienie o zmarłym niedawno Nelsonie Mandeli. Nikt tak mało znaczący w piłce, nigdy tak dużo dla niej nie znaczył.

Bohater tragiczny. Moralny autorytet dla całej Afryki, który nie dał się złamać reżimowi. A jednocześnie wielki przegrany, bo jego prywatne życie stanowiło pasmo porażek. Los nie oszczędził go nawet podczas inauguracji mistrzostw świata w 2010 roku...

70 tys. funtów za czerwoną kartkę!

Świat dawno stał się globalną wioską. Zastanawiam się więc dlatego informacja, od której zaczynały się angielskie serwisy, nie zainteresowała nikogo w Polsce?

Włączyłem w niedzielny poranek telewizor. Kanał informacyjny Sky News zamiast pokazać jak Chelsea sensacyjnie przegrała ze Stoke, zaserwował mi filmik nagrany ukrytą kamerą. To był dowód w sprawie opisanej przez brukowiec...

Inauguracja szkoły przetrwania

W Brazylii odbyło się losowanie grup przyszłorocznych finałów mistrzostw świata. Dla jednej drużyny będą z pewnością walką o życie. Dla kilku innych rodzajem…  

FIFA długo myślała jak przed losowaniem powsadzać trzydzieści dwie drużyny do czterech koszyków. Postawiła na zasadę rozdzielczości geograficznej. Skoro to mistrzostwa świata, w każdej grupie mają się spotykać drużyny z całego świata, a nie... 

Kto komu nie pomógł?

Mariusz Stępiński w lecie został piłkarzem 1.FC Nürnberg. Na razie nie zagrał w 1.Bundeslidze nawet minuty. Za słaby? Na pewno tak, choć nie tylko….

Stępiński w maju skończy dziewiętnaście lat. Pele w jego wieku był już mistrzem świata. On mistrzem świata nie będzie raczej na pewno. Kim będzie? Teraz zależy już tylko dd niego. Choć wcześniej mogło jeszcze od innych.

Tylko stadionów dostatek

Witajcie w kraju piłkarskich paradoksów! Tych, w odróżnieniu od porządnych piłkarzy i sukcesów, nad Wisłą nie brakuje na pewno.

Polska jest dumna ze swoich nowych stadionów. Pokazuje je światu jak panienki w teledysku „My Słowianie” to, „co mama w genach dała”. W Ekstraklasie na palcach już tylko jednej ręki można zliczyć obiekty, które pasują wyłącznie do kategorii zbyt...

Biedni bogacze

W rosyjskiej piłce dużo się dzieje. Nawet za dużo. Reprezentacja jedzie na MŚ, związek tonie w długach, a jego prezes publicznie ruga potencjalnego sponsora.

Reprezentacja Rosji w cuglach wywalczyła awans do finałów mistrzostw świata. Trudno więc, żeby nie miała sponsorów. Ma oczywiście, ale w rosyjskim związku piłki nożnej ciągle brakuje pieniędzy. Pod koniec października zawarł umowę z gigantem gazowym...

Bydgoszcz da się lubić

Po ostatnich porażkach nie tylko reprezentacji padło wiele mitów związanych z polską piłką. Ale jeszcze kilka miewa się całkiem dobrze.  

Nadal wielu zwolenników ma teoria, że nad Wisłą jest mnóstwo zdolnej piłkarsko młodzieży. Uważam, że ani mniej, ani więcej niż gdzie indziej. Główny problem - jak z juniorów zrobić prawdziwych piłkarzy, czyli seniorów. Nie udaje się od lat.

W Polsce, czyli piłkarskim raju

Trener Zagłębia, po kilku tygodniach pracy w Lubinie, nie może uwierzyć w co wdepnął. Na pocieszenie powiem, że w innych klubach wcale nie jest lepiej.   

Orest Lenczyk zdradza w „Przeglądzie Sportowym”: „Mówię do swoich piłkarzy: znaleźliście się na uniwersytecie, bo ekstraklasa to jest piłkarski uniwersytet, ale mogę się zapytać, jakim cudem kilku z was się tutaj dostało"...